Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MAG
|

Kolejny minister mówi o piątej fali. "Ona już tu jest"

7
Podziel się:

Najnowsze dane epidemiczne pokazują, że piąta fala epidemii już jest w Polsce. Szczegóły poda na konferencji prasowej minister zdrowia — powiedział w środę wiceszef resortu Waldemar Kraska.

Kolejny minister mówi o piątej fali. "Ona już tu jest"
Najnowsze statystyki dot. nowych zakażeń są – jak zaznaczył wiceminister zdrowia – bardzo duże (East News, Wojciech Strozyk/REPORTER)

Kraska był pytany o najnowsze dane epidemiczne w radiowej Trójce. Stwierdził, że poda je szef resortu zdrowia na zaplanowanej na godz. 10.20 konferencji prasowej.

Dzisiejszy wynik pokaże, że piąta fala nie zbliża się, ona po prostu w naszym kraju jest. Dane pokażą, że piąta fala zagościła dość mocno w naszym kraju – przekazał.

- Mam nadzieję, że przemówi to do Polaków, którzy w tej chwili kwestionują wartość szczepień i obostrzeń – dodał wiceminister.

Najnowsze statystyki są – jak zaznaczył – bardzo duże. - Ustaliliśmy z ministrem Adamem Niedzielskim, że on to zakomunikuje – podkreślił.

Zobacz także: Ustawa o testach pracowników? Komentarz wiceministra zdrowia

V fala pandemii koronawirusa

W czasie poniedziałkowej konferencji prasowej szef resortu zdrowia powiedział, że mamy w Polsce do czynienia z V falą pandemii COVID-19. Przyznał, że z tygodnia na tydzień można było zaobserwować wzrosty zakażeń, ale na to pewien wpływ miał okres świąteczny.

- Teraz mamy większe wzrosty i niestety nie widać czynników, które przemawiałyby za odwróceniem tej tendencji. Z ostatnich raportów wynika, że omikron zaczyna dynamicznie wzrastać, jeśli chodzi o udział w strukturze badanego genomu. W tej chwili to jest poziom rzędu 20 proc. – powiedział minister zdrowia.

Dodał, że zgodnie z modelem opracowywanym w Ministerstwie Zdrowia szczyt zakażeń V fali przypadnie w połowie lutego. - To jest ok. 60 tys. zakażeń dziennie – poinformował szef MZ.

Zwrócił uwagę, że "prognoza przedstawiona 5 stycznia br. przez ośrodek MOCOS zakłada, że już pod koniec stycznie będziemy mieli do czynienia z blisko 120 tys. zakażeń dziennie".

- Z kolei ośrodek ICS, z którym współpracujemy, przedstawił dwa warianty prognoz i w zależności od wariantu – ten szczyt wyniesie 100-140 tys. zakażeń i pojawi się albo w połowie lutego, albo na samym początku marca – powiedział Niedzielski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(7)
Grzegorz
2 lata temu
Już 5 fala się zbliża, już puka do mych drzwi pobiegnę ja przywitać z radości serce drży... Szczególnie gdy lekarze zarabiaja 70 tyś miesięcznie, pielęgniarki prócz pensji dostają, dodatek covidowy od 1200 zł wzwyż za 8 godz pracy każdego dnia .... Pandemio trwaj na wieki.... Zacznijcie leczyć ludzi normalnie lekami ambolatoryjnie a nie tylko szprycą
Polak
3 lata temu
W posskiej demokracji doszliśmy do momentu kiedy rząd chce wprowadzić przepustki covid dla wł narodu obywatele dostaną możliwość posiadania przepustek do normalnego życia jeśli Polsce to nie u liza to już jej niema
Płock
3 lata temu
 ojciec Kaczyńskich ostrzegał żeby jego synów do władzy nie dopuszczać bo zniszczyła Polskę i co miał rację !!!! miał bo kto lepiej zna swoje dzieci niż rodzice
Norymberga 2....
3 lata temu
Pompujcie, pompujcie. Historia was rozliczy.
bartek
3 lata temu
od 1 stycznia porównujcie do tych co było w czasie świąt 25-26