Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Agnieszka Kopacz-Domańska
Agnieszka Kopacz-Domańska
|
aktualizacja

Koniec z darmowymi szczepionkami w Polsce? Grzesiowski: byłby do precedens w skali świata

- Nigdzie na świecie szczepionki nie są płatne, gdyby w Polsce trzeba było za nie płacić, byłby to precedens – powiedział w programie "Newsroom WP" dr Paweł Grzesiowski. – Mamy w tej chwili w Polsce 50 proc. społeczeństwa niezaszczepionego, które raczej manifestuje brak zaufania do szczepionek a nie obawę, że za szczepionki trzeba będzie płacić. Uważam, że to jest faza, w której powinniśmy wrócić do podstaw: szkolenia, edukacji, tłumaczenie, co to jest covid. A także powtarzać, że szczepionka gwarantuje bezpieczne poruszanie się w obszarach, gdzie jest więcej zachorowań. Należy uświadamiać, że jak będzie lockdown, to osoby zaszczepione będą mogły funkcjonować normalnie. To przemawia do ludzi. Pieniądze w decyzjach medycznych mają niewielkie znaczenie.

KOMENTARZE
(214)
nie cykor
2 lata temu
a ja mam to gdzieś i tak nie mam zamiaru się szczepić i popieram w tym konkretnym przypadku prezydenta
Ala
2 lata temu
Prawidłowo, niech płacą. Nie mam zyczenia płacić za szczypawki fla innych, bo to z moich podatków.
Max Kolanko
2 lata temu
Koniec darmowych szczepień to hamulec w pociągu z wagonami kasy dla firm farmaceutycznych. Jeszcze jakby inne Państwa poszły naszym przykładem to ciekawe ile miliardów dolarów, euro "stracą" firmy farmaceutyczne... No i ciekawe komu bardzo na tym zależy?
Grześ
2 lata temu
Jak to widzę tak niezaszczepieni mają to w nosie i nie widzą powodu do paniki i starają się żyć normalnie i rozumieją że ktoś się boi i nie protestują że zestrachani dostają ją bezpłatnie na co również się składają. Ci zestrachani kompletnie odlecieli i swoim strachem chcą zarazić innych. Stali się poprostu wyznawcami nowej religii. Zaszczepiliścię się gratis, jesteście zabezpieczeni ja bardzo się cieszę że tak niewiele potrzebujecie do szczęścia, ale od nas się odwalcie my nie chcemy abyście nas uszczęśliwiali
Słoneczko
2 lata temu
Ja nie mogę zrozumieć pseudo ekspertów , jeśli dowolna osoba zaszczepiła się to czego ma się BAĆ , to osoba nie zaszczepiona bardziej może być narażona na zakażenie , aczkolwiek ja się nie szczepiłem i nigdy nie krytykowałem tych zaszczepionych jak i nie zaszczepionych . Lepiej było by gdy by lepiej funkcjonowały szpitale , bo nasza Służba Zdrowia KULEJE .
...
Następna strona