Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Koronawirus. Minister Maląg: 500+ będzie realizowane, wsparcie także dla osób z niepełnosprawnościami

429
Podziel się:

Minister rodziny Marlena Maląg zapewnia, że wprowadzenie tarczy antykryzysowej nie wpłynie na wypłaty dodatkowych świadczeń. "Rodzina jest dla nas najważniejsza, będziemy realizować wypłaty 500+". Zapowiedziała także 600 mln zł wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg (East News)
bEJkRdat

- Program "Rodzina 500+" czy "Dobry Start" będą realizowane. Jednak, by nasza gospodarka mogła dalej się rozwijać, musimy zabezpieczyć rodzinę poprzez wsparcie przedsiębiorców - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Jak dodała, w ramach tarczy antykryzysowej również osoby z niepełnosprawnościami mogą liczyć na wsparcie. - Dofinansowania obejmą dużą grupę pracodawców, którzy zatrudniają osoby niepełnosprawne. Będzie duży pakiet, ok. 600 mln zł - zapewniła minister rodziny Marlena Maląg.

bEJkRdav

- Nie zapominamy o tych osobach niepełnosprawnych, które pozostają w domach, a potrzebują specjalistycznego wsparcia w okresie, gdy nie funkcjonują ośrodki pomocy. Ze środków PFRON będzie ogłoszony program na ponad 200 mln zł, będzie to indywidualne wsparcie osób niepełnosprawnych - dodała.

- Osoby te będą mogły liczyć na ok. 600 zł miesięcznie na usługi specjalistyczne. Taka jest potrzeba, ze środków PFRON będziemy chcieli w pełni sfinansować to wsparcie - wyjaśniła.

Zobacz także: Obejrzyj: Tarcza antykryzysowa. Premier: wypłata zasiłku, jeśli będzie potrzeba, zostanie wydłużona

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg zapewniła też o wsparciu wynagrodzeń. - Jeśli obrót pracodawcy spadnie w ostatnim miesiącu o 25 proc. lub 15 proc. w ciągu dwóch miesięcy to będziemy wypłacać 40 proc. wynagrodzenia pracownika. Chcemy, by było to do 3 miesięcy. Zależy nam na utrzymaniu miejsc pracy - powiedziała.

bEJkRdaB

Dodała, że wsparciem objęte będą także osoby na umowach cywilnoprawnych. - Tego nigdy nie było, będzie to około dwóch tysięcy złotych - podkreśliła.

Minister Maląg mówiła o tym podczas specjalnej konferencji zorganizowanej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Rząd wprowadza tarczę antykryzysową, która ma być kosztującym budżet państwa 212 mld zł kołem ratunkowym na czas pandemii koronawirusa w Polsce.

Przed minister rodziny wystąpił premier Mateusz Morawiecki. Przekazał dalsze szczegóły pakietu pomocowego. - Czekają nas trudne miesiące - przestrzegł szef rządu.

bEJkRdaC

Tzw. tarcza antykryzysowa będzie składać się z pięciu filarów. Obejmie bezpieczeństwo pracowników, finansowanie przedsiębiorstw, ochronę zdrowia, wzmocnienie systemu finansowego oraz program inwestycji publicznych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bEJkRdaW
KOMENTARZE
(429)
W obecnej syt...
2 lata temu
za doprowadzenie do niej Pisowcom i ich rodzinom powinno być odebrane całe mienie i przekazane na walkę z pandemią. Powinna być zastosowana zasada odpowiedzialności zbiorowej jak oni kiedyś ją zastosowali.
waz
2 lata temu
za pol roku 500 starczy na flaszke
XXX
2 lata temu
500+ ORAZ 13 EMERYTURY POWINNY ZOSTAĆ WSTRZYMANE I TE PIENIĄDZE PRZEZNACZYĆ NA MASKI I KOMBINEZONY DLA SZPITALI
bEJkRdaX
Pis cwaniactw...
2 lata temu
Kasa się kończy. Trzeba było odkładać pieniądze na trudne czasy. Było rozdawanie na lewo i prawo.
ursaq
2 lata temu
To nie jest żadne wsparcie tylko rabunek ludzi pracujących na rzecz cwaniaków, uważających że im się należy za to że żyją.
...
Następna strona