Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
11.03.2020 16:33

Koronawirus. Specustawa gospodarcza odpowiedzią na obawy przedsiębiorców

Koronawirus. Ministerstwo rozwoju planuje ułatwienia dla firm, które odczują skutki epidemii koronawirusa - zapowiedziała szefowa resortu rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Koronawirus. Specustawa gospodarcza odpowiedzią na obawy przedsiębiorców (Fot: Jan Dzban)

Koronawirus. Specustawa gospodarcza odpowiedzią na obawy przedsiębiorców

- Sytuacja (gospodarcza - red.) jest najpoważniejsza od 2008 r., dlatego rząd podejmuje wszelkie możliwe działania minimalizujące skutki epidemii koronawirusa - podkreśliła podczas środowej konferencji minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Oglądaj: Emilewicz: Celem 500 plus nie była wyłącznie demografia”

Emilewicz zapowiedziała jednocześnie, że rząd opowiada się za zniesieniem obowiązku nakładania kar z tytułu niewywiązywania się z umów zawartych w trybie zamówień publicznych. Ma to być jeden z kluczowych elementów zapobiegania negatywnych skutków epidemii koronawirusa dla rodzimej gospodarki. Sam projekt specustawy dot. rozwiązań dla gospodarki ws. koronawirusa ma zostać opublikowany na początku przyszłego tygodnia. Decyzja ministra gospodarki w tej sprawie zostanie opublikowana w środę.

Koronawirus. Specustawa gospodarcza odpowiedzią na obawy przedsiębiorców

Koronawirus - zgodnie ze wstępnymi szacunkami - może spowolnić polski wzrost PKB w 2020 r. o 0,5-1,3 pkt proc. Wzrost PKB będzie w tym roku na poziomie co najmniej 2 proc., co sprawia, że nadal daleko nam do recesji.

Przypomnijmy, że w środę 11 marca rząd podjął decyzję o zamknięciu szkół w całym kraju. Ma to pomóc opanować rozprzestrzenianie się koronawirusa. Zgodnie z zapisami specustawy, rodzice mogą wnioskować o zasiłek opiekuńczy na dzieci do lat 8.

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz