Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Boris Johnson zapowiada dalsze luzowanie obostrzeń

9
Podziel się

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson uznał, że jego kraj "poczynił wystarczające postępy" w walce z pandemią koronawirusa. Dlatego też zapowiedział, że od początku czerwca nastąpi drugi etap luzowania restrykcji gospodarczych.

Boris Johnson zapowiedział dalsze luzowanie restrykcji.
Boris Johnson zapowiedział dalsze luzowanie restrykcji. (PAP)
bDHPMtQR

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, drugi etap "odmrażania" obejmie przede wszystkim szkoły podstawowe, które stopniowo będą otwierane. Do pracy powrócą również markety na świeżym powietrzu i salony samochodowe przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Natomiast o 15 czerwca - pozostałe sklepy.

Od poniedziałku 1 czerwca na świeżym powietrzu będzie mogło maksymalnie spotkać się sześć osób spoza jednego gospodarstwa - przy zachowaniu dwumetrowej odległości. Dotychczasowe zasady przewidywały, że mogą się spotkać dwie osoby.

Johnson stwierdził, że w Anglii zostało spełnionych pięć warunków, od których uzależniał dalsze luzowanie obostrzeń. Chodzi m.in. o brak ryzyka przepełnienia się placówek medycznych, dowody na stały spadek dziennej liczby zgonów i spadek zakażeń do poziomu dającego się opanować.

bDHPMtQT
Zobacz także: Zobacz też: Otwarcie nieba nad Polską być może w połowie czerwca

Oprócz tego chodzi również o pewność, że nie zabraknie testów na obecność koronawirusa, a także o gwarancję, że luzowanie restrykcji nie doprowadzi do drugiego szczytu pandemii. Premier jednakże przypomniał obywatelom, że luzowanie restrykcji jest warunkowe.

Johnson, cytowany przez PAP, podał też liczby, które mają popierać jego słowa. We wtorek szpitale na Wyspach przyjęły 475 zakażonych, podczas gdy 2 kwietnia liczba ta wynosiła 3121 pacjentów. Natomiast średnia dobowa liczba zgonów z ostatniego tygodnia we wtorek wyniosła 256. To spory spadek w porównaniu z rekordowym wynikiem 943 zgonów z 14 kwietnia.

bDHPMtQZ

Trzeba jednak podkreślić, że luzowanie restrykcji dotyczy wyłącznie Anglii. Władze Szkocji, Walii i Irlandii Północnej mają własny harmonogram znoszenia obostrzeń.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDHPMtRu
KOMENTARZE
(9)
robię PISSING...
9 miesięcy temu
boris a ty znowu się nie uczesałeś! na co czekasz?
SMIECH
9 miesięcy temu
NIECH JUZ SKONCZA TA KOMEDIE! I TAK NIKT NIE PRZESTRZEGA TYCH REGUL! LACZNIE Z OSOBAMI KTORE JE USTALAJA HEHEHEHE
moj
9 miesięcy temu
Dwa razy wywalony za klamstwa z gazet i zostal premierem , to sie w glowie nie miesci
bDHPMtRv
Anty
9 miesięcy temu
Typowy brytolski ignorant
w dodatku dab...
9 miesięcy temu
Za ten gest Turcy mocno bijali .U nich to odbierają jako ofertę posiadania kierowcy nie twarzą w twarz. :))