Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Boris Johnson zapowiada dalsze luzowanie obostrzeń

9
Podziel się

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson uznał, że jego kraj "poczynił wystarczające postępy" w walce z pandemią koronawirusa. Dlatego też zapowiedział, że od początku czerwca nastąpi drugi etap luzowania restrykcji gospodarczych.

Boris Johnson zapowiedział dalsze luzowanie restrykcji.
Boris Johnson zapowiedział dalsze luzowanie restrykcji. (PAP)
bEpPOrkl

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, drugi etap "odmrażania" obejmie przede wszystkim szkoły podstawowe, które stopniowo będą otwierane. Do pracy powrócą również markety na świeżym powietrzu i salony samochodowe przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Natomiast o 15 czerwca - pozostałe sklepy.

Od poniedziałku 1 czerwca na świeżym powietrzu będzie mogło maksymalnie spotkać się sześć osób spoza jednego gospodarstwa - przy zachowaniu dwumetrowej odległości. Dotychczasowe zasady przewidywały, że mogą się spotkać dwie osoby.

Johnson stwierdził, że w Anglii zostało spełnionych pięć warunków, od których uzależniał dalsze luzowanie obostrzeń. Chodzi m.in. o brak ryzyka przepełnienia się placówek medycznych, dowody na stały spadek dziennej liczby zgonów i spadek zakażeń do poziomu dającego się opanować.

bEpPOrkn
Zobacz także: Zobacz też: Otwarcie nieba nad Polską być może w połowie czerwca

Oprócz tego chodzi również o pewność, że nie zabraknie testów na obecność koronawirusa, a także o gwarancję, że luzowanie restrykcji nie doprowadzi do drugiego szczytu pandemii. Premier jednakże przypomniał obywatelom, że luzowanie restrykcji jest warunkowe.

Johnson, cytowany przez PAP, podał też liczby, które mają popierać jego słowa. We wtorek szpitale na Wyspach przyjęły 475 zakażonych, podczas gdy 2 kwietnia liczba ta wynosiła 3121 pacjentów. Natomiast średnia dobowa liczba zgonów z ostatniego tygodnia we wtorek wyniosła 256. To spory spadek w porównaniu z rekordowym wynikiem 943 zgonów z 14 kwietnia.

bEpPOrkt

Trzeba jednak podkreślić, że luzowanie restrykcji dotyczy wyłącznie Anglii. Władze Szkocji, Walii i Irlandii Północnej mają własny harmonogram znoszenia obostrzeń.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEpPOrkO
KOMENTARZE
(9)
John
rok temu
Lotniska i Porty w UK powinny zostać zamknięte dla pasażerów 23 marca !! Do tej pory było by już po epidemi w UK .Kolosalny błąd Rządu!!
Covid19
rok temu
Nie wierze w dane ,które podaja!Chodzi o zastraszenie społeczeństwa zeby było spolegliwe i podatne do manipulowania.Zawsze do tego dazyli.Kolejnym krokiem beda personalne czipy,ktore beda wszczepiane dla"bezpieczeństwa" a beda tylko kolejnym krokiem w kierunku ubezwłasnowolnienia....
sal
rok temu
kto pisze takie wyrwane z kosmosu teksty i placicie im za to jeszcze , moze nalezy zweryfikokowac te bzdury , ja tam mieszkam !!!!!!!!!! i wiem lepiej
bEpPOrkP
moj
rok temu
Dwa razy wywalony za klamstwa z gazet i zostal premierem , to sie w glowie nie miesci
Anty
rok temu
Typowy brytolski ignorant