Trwa ładowanie...
bEhEUpnV

Notowania

Przejdź na

Kryzys na rynku pracy. Czeka nas emigracja zarobkowa

Kryzys wywołany pandemią sprawił, że część firm zwolniła swoich pracowników. "Jeśli te stanowiska pracy nie otworzą się do marca, to może się okazać, że młodzi ludzie, którzy już nie są kelnerami, nie pracują w centrach usług wspólnych, nie wprowadzają faktur, nie digitalizują rzeczy, bo to są najbardziej dotknięte branże, potencjalnie mogliby się decydować na wyjazd i pracę dorywczą za granicą" - powiedział w programie "Money. To się Liczy" Krzysztof Inglot, prezes Personnel Service. To duża zmiana, bo w ostatnich latach coraz mniej osób wyjeżdża za granicę w poszukiwaniu pracy, a w minionym roku do Polski wróciło ok. 40 tys. emigrantów zarobkowych. "Koronawirus znacząco utrudnił wyjazdy zarobkowe, z powodu brexitu wiele osób zdecydowało się na powrót, co ustabilizowało nieco sytuację. Są jednak branże, jak np. gastronomia, gdzie większość umów to umowy cywilnoprawne. Jeśli pandemia się przedłuży, to te miejsca pracy nie wrócą i pracownicy nie będą mieć innej...

rozwiń
27-11-2020
Tagi:
emigracja, praca, rynek pracy
639 reakcji
221
128
290
Podziel się
Komentarze (290)
zobacz więcej komentarzy (290)
bEhEUpoh
KOMENTARZE
(290)
Obiektywny
7 miesięcy temu
Oczywiście bo wyjadą sprzedawać ubezpieczenia w Niemczech czy Szwecji... Poważnie? Za granicą można dostać pracę "od ręki" jako pracownik fizyczny, czyli odpowiednik stanowiska w Polskim przemyśle gdzie zarobki nie są wygórowane. Do sprzedawania ubezpieczeń trzeba mieć wykształcenie i bardzo dobrze opanowany język.
Lucy Phere
7 miesięcy temu
Ciekawe dokąd ta emigracja? Chyba na biegun północny. Wszystkie kraje mają problem w tych branżach. Chyba, że ci młodzi wyjadą robić za miskę ryżu i odbiorą miejsca pracy normalnym ludziom.
srshgbh
7 miesięcy temu
ale głupoty opowiadacie, kto chce to pracuje. popatrzcie na serwisy/kramiki jest stopniowy spadek ofert ale nie ofert osób szukających pracy ten jest względnie stały. ci ludzie na umowach śmieciowych i bez pandemii byli bardziej ruchliwi zawodowo, nie mieli oporów przed zmianą pracy, bo i co tracil?i umowę śmieciową. teraz jest tak samo "traci" pracę a za tydzień robi budynek, dwa, ulicę obok i nawet się nie rejestruje w urzędzie.
bEhEUpoz
jasnowidz
7 miesięcy temu
Bedzie praca u woja co sie na dzwiach buja
mic
7 miesięcy temu
Jak to sobie leniwa Kur fa zrobia elastyczny rynek pracy. Jest robota to się zlecą, a jak nie ma to wyjadą
...
Następna strona