Trwa ładowanie...
bDJPgLHF

Notowania

Przejdź na

Likwidacja OFE. "Będziemy mieli system, który jest stabilny"

- Uważam, że jak najbardziej warto tę reformę wdrożyć, aby Polacy wiedzieli, jak wygląda system emerytalny. OFE wnoszą dużą niepewność. To jest uczciwy wybór pomiędzy IKE a ZUS-em. Jeżeli reforma zostanie wdrożona, będziemy mieli system, który jest stabilny. Przestanie się mieszać, co jest prywatne, a co jest publiczne. Inwestować w ZUS czy IKE? To prywatna kwestia. Ja wybrałbym IKE, bo chciałbym, aby np. moja żona dziedziczyła pieniądze. ZUS z kolei gwarantuje dożywotnią emeryturę – mówił w programie "Money. To się liczy" Prezes Polskiego Rozwoju Paweł Borys.

02-10-2020
242 reakcje
41
146
55
Podziel się
Komentarze (55)
02-10-2020
Jarek
Dzięki temu, że ukradniemy Polakom ich kasę będziemy mieli stabilny system. No pewnie, że będzie stabilny jak nic w nim nie zostanie. Parcie na kasę suwerena jest w PISie...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (55)
bDJPgLHR
KOMENTARZE
(55)
Jarek
5 miesięcy temu
Dzięki temu, że ukradniemy Polakom ich kasę będziemy mieli stabilny system. No pewnie, że będzie stabilny jak nic w nim nie zostanie. Parcie na kasę suwerena jest w PISie niepohamowane.
Gut ml
5 miesięcy temu
Ale ściema !!! Zarąbać kasę i mówić, że jest super. PiS to Mistrzowie kłamstwa, mają szczujnię TVPiS i wciskają kit suwerenowi 😡😡😡
An-ka
5 miesięcy temu
Kto mi wytłumaczy, na jakiej podstawie wyliczono opłatę przekształceniową? Moje pieniądze w OFE rzekomo miałyby przynieść większy zysk - ze wszystkimi spadkami na giełdzie i opłatami za prowadzenie rachunku dla funduszu - niż waloryzowane składki na koncie ZUS? I dlatego 'sprawiedliwie' państwo chapnie 15./.… A jak nie to sobie wrzuci do wspólnego kotła bez możliwości dziedziczenia? Jestem w grupie, która wybierała pomiędzy ZUS i systemem mieszanym i czuję się oszukana, bo nie na to się umawiałam z ustawodawcą. Sąd?
bDJPgLIj
Ania
5 miesięcy temu
Tusk bez żadnych opłat przeksięgował na subkonto w zus i jest to dziedziczone. Pis kradnie 15 % i to ma być okay? Ike to taki sam twór jak ofe tylko pod inną nazwą! Nie dam tym złodziejom moich pieniędzy. Zostaję w zus!
Edd
5 miesięcy temu
Prezes Polskiego Rozwoju Paweł Borys chce zlikwidować OFE bo sądzi że Polacy jemu powierzą swoje pieniądze. A z tych pieniędzy rząd chce sfinansować swoje bezmyślne projekty, np. przekop mierzei czy CPK.
...
Następna strona