Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Lockdown w Niemczech do kwietnia? Merkel: potrzebujemy jeszcze 8-10 tygodni

277
Podziel się

Szczepienia dały nadzieję na powrót do normalności, ale nie stanie się to z dnia na dzień. Kanclerz Niemiec wskazuje, że poważne restrykcje powinny obowiązywać dłużej, by powstrzymać koronawirusa - donosi "Bild".

Lockdown w Niemczech do kwietnia? Merkel: potrzebujemy jeszcze 8-10 tygodni
Kanclerz Merkel nie ma dobrych wieści dla obywateli. (PAP/EPA, PAP/EPA/LUDOVIC MARIN / POOL, LUDOVIC MARIN / POOL)
bDzcrWeZ

Kanclerz Angela Merkel miała powiedzieć członkom swojej partii, że spodziewa się wydłużenia ostrych restrykcji gospodarczych. Ograniczenia mające na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa mogłyby być wydłużone nawet do kwietnia - donosi niemiecki dziennik "Bild".

Powołuje się przy tym na nieoficjalne przecieki pochodzące od uczestników spotkania z kanclerz Merkel.

Zobacz także: mBank webinar odc. 6: Nie wszystko złoto co się świeci, czyli pułapki wyświechtanych cytatów
bDzcrWfb

"Jeśli nie uda nam się powstrzymać brytyjskiego wirusa, do Wielkanocy będziemy mieli 10 razy więcej przypadków zachorowań na COVID-19. Potrzebujemy jeszcze od ośmiu do dziesięciu tygodni twardych restrykcji" - miała powiedzieć Angela Merkel.

Póki co, do końca stycznia ograniczone zostaną podróże niemieckich obywateli. Będą mogli poruszać się w promieniu 15 kilometrów (9 mil) w tych miastach i dystryktach, w których liczba nowych zachorowań na COVID-19 przekracza 200 na 100 tys. mieszkańców w ciągu siedmiu dni.

Członkowie jednego gospodarstwa domowego publicznie będą mogli spotkać się wyłącznie z jedną osobą. Na najbliższy miesiąc zamknęły się szkoły, w których zajęcia odbywają się wyłącznie w trybie online. Zamknięte pozostaną również sklepy i restauracje.

bDzcrWfh

"Kanclerz Merkel przewiduje utrzymanie lockdownu do kwietnia. Nie jest to zaskakujące" - komentują sytuacją ekonomiści Banku Pekao.

Podobnie może być w Polsce. Lockdown nawet do kwietnia? Przedsiębiorcy usłyszeli to na spotkaniu z minister.

- Już byliśmy informowani na rozmowach z wiceminister Semeniuk, że raczej przed marcem, czy nawet przed końcem marca wielkiego odmrożenia nie będzie - powiedział we wtorek w programie "Money. To się liczy" Adam Ringer, prezes Green Caffe Nero.

- Przyzwyczajamy się. Od 10 miesięcy, czyli od marca, nie prowadzimy normalnej działalności, z czego już 5 miesięcy jest w zamknięciu. Nie wolno nam przyjmować gości w lokalach, obroty spadły o 65-70 proc. Mamy tylko ułamek tego, co było, a zostajemy z prawie pełnymi kosztami - dodał.

bDzcrWfi
bDzcrWfC
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(277)
5mln gryp bye
6 dni temu
Uwaga - Uczcijmy minutą ciszy św pamięci grypę która zmarła na covid
jjo
6 dni temu
Ludzie was rozszarpią. I to dobrze.
rozsadny
6 dni temu
ludzie, zjednoczycie sie w koncu, wstaniecie sprzed tv z tych kanap i ruszycie walczyc o wolnosc czy pozwolicie sie juz zamknac na zawsze, bo do tego to zmierza, od teraz zawsze bedzie juz powod, pozniej beda nastepne szczepy, powiedza ze szczepionka juz nie dziala i trzeba poczekac na nowa i tak w kolko. obudzcie sie w koncu, przestancie zachowywac sie jak niewolnicy
bDzcrWfD
robol
6 dni temu
Po azbest też się ustawiały na początku kolejki
FaktyHist
6 dni temu
12 mln polskich obywateli zamordowali i zmusili do przebywania poza Polską w latach 1939-45 mordercy niemieccy i rosyjscy
...
Następna strona