Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

LPP ratuje biznes w Niemczech. Zgoda sądu w Hamburgu

8
Podziel się

Sąd w Hamburgu przychylił się do prośby LPP Deutschland, spółce zależnej LPP, do której należą takie marki jak Reserved, House, Cropp, Mohito czy Sinsay. Spółka może wdrożyć "działania naprawcze", te zapewnią LPP czasową ochronę przed wierzycielami. Teraz przed spółką 3 miesiące negocjacji.

LPP Deutschland wdraża program naprawczy. Sąd się przychylił
LPP Deutschland wdraża program naprawczy. Sąd się przychylił
bErUQuut

"Organ zarządzający LPP Deutschland GmbH złożył 8 czerwca 2020 r. do właściwego sądu w Hamburgu wniosek o wyrażenie zgody na podjęcie przez spółkę LPP Deutschland GmbH działań naprawczych i objęcie jej czasową ochroną przed wierzycielami" - czytamy w komunikacie LPP.

"Późnym popołudniem 9 czerwca sąd w Hamburgu wydał postanowienie wyrażające zgodę na wdrożenie działań naprawczych w formie prawnej procedury ochrony przed wierzycielami tej spółki zależnej w postaci tzw. Protective Shield Procedure (Schutzschirmverfahren)" - dodano.

Jak wyjaśnia spółka, działania te mają na celu poprawę sytuacji i restrukturyzację naprawczą LPP Deutschland, prowadzącej sprzedaż towarów grupy kapitałowej LPP na terytorium Niemiec.

bErUQuuv
Zobacz także: Obejrzyj: 100 mln zł na program "Moja woda". Kto pierwszy, ten lepszy

Spółka prowadzi 19 sklepów stacjonarnych w Niemczech, zatrudnia ok. 500 osób i stanowi szósty co do wielkości rynek sprzedaży dla grupy kapitałowej LPP. W 2019 r. LPP Deutschland osiągnęła ok. 350 mln zł przychodów ze sprzedaży.

bErUQuuB

Na spółce negatywnie odbiły się skutki pandemii koronawirusa, z czym wiązało się zamknięcie salonów sprzedaży na terytorium Niemiec, jak również spadek sprzedaży po ich otwarciu - tłumaczy LPP.

Głównym celem spółki zależnej LPP Deutschland w ramach postępowania jest wynegocjowanie z wynajmującymi nowych warunków umów, na podstawie których spółka korzysta z lokali handlowych, a poprzez to zapewnienie rentowności.

"W ramach powyższej procedury, LPP Deutschland GmbH będzie przez trzy miesiące objęta procedurą ochronną przed wierzycielami, działalność będzie prowadzić pod nadzorem osób wyznaczonych przez sąd w Hamburgu, przy czym dotychczasowy organ zarządzający zachowa swoje funkcje.

W tym okresie spółka zachowa zarząd swoim majątkiem, przy czym będzie podlegała nadzorowi administratora ustanowionego przez sąd oraz będzie wspierana przez zewnętrznego managera restrukturyzacyjnego.

bErUQuuC

Powołana zostanie również rada wierzycieli reprezentująca wierzycieli w relacji do spółki i administratora. Spółka LPP Deutschland GmbH będzie w tym okresie chroniona przed potencjalnymi czynnościami egzekucyjnymi wierzycieli" - czytamy dalej.

Jeżeli w okresie trzech miesięcy spółka niemiecka doprowadzi do zmiany warunków umów będzie mogła przywrócić działalność w dotychczasowej formie. W innym przypadku niezbędne może się okazać wdrożenie dalszych procedur restrukturyzacyjnych

LPP zarządza markami modowymi Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Spółka jest notowana na GPW w Warszawie od 2001 roku.

bErUQuuD

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErUQuuW
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(8)
Juszczyk
rok temu
Jestem pewien, że społka poradzi sobie w trudnych czasach, dużo mądrych ruchów w czasie obecnej sytuacji.
Dawid
rok temu
LPP nieźle sobie radzi na tamtejszym rynku, to się chwali. W końcu dla odmiany Niemcy kupują w polskim sklepie.
jafole
rok temu
Akurat LPP mocno kibicuję, mają potencjał aby osiągnąć sukces zagranicą i rozsławić Polskę na świecie.
bErUQuuX
kama
rok temu
Z tego co wiem, to Niemcy bardzo lubili kupować ciuchy w Reserved. Pewnie sprzedaż wróci, bo na niemieckim rynku odzież LPP jest ceniona.
Fakty History...
rok temu
5-7 BILIONÓW USD - nie miliardów - Niemcy są Polsce winne za II wojnę światową