Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

LPP ratuje biznes w Niemczech. Zgoda sądu w Hamburgu

Sąd w Hamburgu przychylił się do prośby LPP Deutschland, spółce zależnej LPP, do której należą takie marki jak Reserved, House, Cropp, Mohito czy Sinsay. Spółka może wdrożyć "działania naprawcze", te zapewnią LPP czasową ochronę przed wierzycielami. Teraz przed spółką 3 miesiące negocjacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
LPP Deutschland wdraża program naprawczy. Sąd się przychylił

"Organ zarządzający LPP Deutschland GmbH złożył 8 czerwca 2020 r. do właściwego sądu w Hamburgu wniosek o wyrażenie zgody na podjęcie przez spółkę LPP Deutschland GmbH działań naprawczych i objęcie jej czasową ochroną przed wierzycielami" - czytamy w komunikacie LPP.

"Późnym popołudniem 9 czerwca sąd w Hamburgu wydał postanowienie wyrażające zgodę na wdrożenie działań naprawczych w formie prawnej procedury ochrony przed wierzycielami tej spółki zależnej w postaci tzw. Protective Shield Procedure (Schutzschirmverfahren)" - dodano.

Jak wyjaśnia spółka, działania te mają na celu poprawę sytuacji i restrukturyzację naprawczą LPP Deutschland, prowadzącej sprzedaż towarów grupy kapitałowej LPP na terytorium Niemiec.

Obejrzyj: 100 mln zł na program "Moja woda". Kto pierwszy, ten lepszy

Spółka prowadzi 19 sklepów stacjonarnych w Niemczech, zatrudnia ok. 500 osób i stanowi szósty co do wielkości rynek sprzedaży dla grupy kapitałowej LPP. W 2019 r. LPP Deutschland osiągnęła ok. 350 mln zł przychodów ze sprzedaży.

Na spółce negatywnie odbiły się skutki pandemii koronawirusa, z czym wiązało się zamknięcie salonów sprzedaży na terytorium Niemiec, jak również spadek sprzedaży po ich otwarciu - tłumaczy LPP.

Głównym celem spółki zależnej LPP Deutschland w ramach postępowania jest wynegocjowanie z wynajmującymi nowych warunków umów, na podstawie których spółka korzysta z lokali handlowych, a poprzez to zapewnienie rentowności.

"W ramach powyższej procedury, LPP Deutschland GmbH będzie przez trzy miesiące objęta procedurą ochronną przed wierzycielami, działalność będzie prowadzić pod nadzorem osób wyznaczonych przez sąd w Hamburgu, przy czym dotychczasowy organ zarządzający zachowa swoje funkcje.

W tym okresie spółka zachowa zarząd swoim majątkiem, przy czym będzie podlegała nadzorowi administratora ustanowionego przez sąd oraz będzie wspierana przez zewnętrznego managera restrukturyzacyjnego.

Powołana zostanie również rada wierzycieli reprezentująca wierzycieli w relacji do spółki i administratora. Spółka LPP Deutschland GmbH będzie w tym okresie chroniona przed potencjalnymi czynnościami egzekucyjnymi wierzycieli" - czytamy dalej.

Jeżeli w okresie trzech miesięcy spółka niemiecka doprowadzi do zmiany warunków umów będzie mogła przywrócić działalność w dotychczasowej formie. W innym przypadku niezbędne może się okazać wdrożenie dalszych procedur restrukturyzacyjnych

LPP zarządza markami modowymi Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Spółka jest notowana na GPW w Warszawie od 2001 roku.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-06-2020

nasz wybórchcę powrotu pensji minimalnej 1000 zł netto i EUR po 4,6 zł, tak żeby znowu największym marzeniem milionów Polaków, było szorowanie kibli i zbieranie … Czytaj całość

10-06-2020

JpPomoc powinna isc od wlascicieli miliarderow ktorzy ukryli swoje twarze przed reszta ludZi

17-06-2020

DawidLPP nieźle sobie radzi na tamtejszym rynku, to się chwali. W końcu dla odmiany Niemcy kupują w polskim sklepie.

Rozwiń komentarze (8)