Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
WZI
|

Ostry wpis dyrektorki szkoły. "Przehulał Pan nasz wspólny czas"

218
Podziel się

"Od jutra zepsuję Panu statystykę" - pisze w adresowanym do premiera poście dyrektorka krakowskiej podstawówki, która informuje, że od środy zamyka szkołę, bo nie ma nauczycieli. Większość jest chora lub na kwarantannie.

Ostry wpis dyrektorki szkoły. "Przehulał Pan nasz wspólny czas"
Dyrektorka szkoły pisze do premiera. (Pixabay, bairli1)
bDmQtBMB

"Przykro mi, ale na potrzeby czwartkowej konferencji prasowej, musi Pan stworzyć nową kategorię, bo nie wpiszemy się w dotychczasowe - o nas ani zdalna, ani hybrydowa... w klasach 4-8 praktycznie ŻADNA" - czytamy w zamieszczonym na Facebooku poście Jolanty Gajęckiej, dyrektorki jednej ze szkół podstawowych w Krakowie.

Jak pisze Gajęcka, edukacja zdalna to obecnie fikcja. Bo sytuacja wygląda zupełnie inaczej niż wiosną i zajęć online nie ma kto prowadzić.

"Wtedy zamknął Pan w domu zdrowych Ludzi, którzy chwycili co mieli pod ręką i w imię wyższych idei i poczucia obowiązku, przenosili XIX-wieczną szkołę w XXI wiek. Partyzanci, ale zdrowi partyzanci. Teraz połowa partyzantów leży w szpitalach polowych i nie nadaje się na tę wojnę" - czytamy w emocjonalnym wpisie.

bDmQtBMD
Zobacz także: Koronawirus i szkoły. Dariusz Piontkowski o zgonach wśród nauczycieli

Najbardziej bolesna jest, zdaniem Jolanty Gajęckiej, strata czasu, który "premier przehulał", zamiast wykorzystać do przygotowania się na kolejny atak koronawirusa.

Dyrektorka szkoły punktuje braki w procedurach, zrzucanie odpowiedzialności na personel szkół i brak jasnych i konkretnych wytycznych dla placówek.

bDmQtBMJ

"Niech Pan zagoni nowego Pana Ministra do pracy! Może chociaż wstrzyma kuratoryjne konkursy/olimpiady przedmiotowe, w których nie mogą uczestniczyć Uczniowie przebywający na kwarantannie... Może zarządzi, że tegoroczni Siódmoklasiści za półtora roku nie będą musieli zdawać kolejnego durnego egzaminu z dodatkowego przedmiotu... Może wymyśli, jak płacić, gdy Nauczyciel gotowy do pracy przebywa na kwarantannie w domu i chciałby uczyć, ale Dzieci są w szkole i trzeba Im zapewnić opiekę" - pisze Jolanta Gajęcka.

Z powodu pandemii koronawirusa zmarło już przynajmniej dwoje nauczycieli.

Rośnie liczba nauczycieli na kwarantannie i zwolnieniu lekarskim, narasta niepokój wśród dyrektorów szkół a tymczasem pan prezydent rekomenduje nowemu ministrowi swoją małżonkę jako doradcę i rozpoczyna dyskusję o treściach nauczania. Czy nie ma ważniejszych tematów - pisze na Twitterze prezes ZNP Sławomir Broniarz.

bDmQtBMK
bDmQtBNe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(218)
Buba2020
miesiąc temu
A co na to pierwsza Dama Pani Agata ?
DODO
miesiąc temu
Dzieci przenoszą Covid bezobjawowo ale skutecznie.
Urban XV
miesiąc temu
Rząd zawsze się wyżywi.
bDmQtBNf
Mirek
miesiąc temu
Najpierw totalna kampania wyborcza przez 3 m-ce. Zaangażowany cały PIS z premierem Morawieckim jeżdżącym po Polsce i krzyczącym: Andrzej Duda, Andrzej Duda! Szukanie wrogów w LGBT, w Trzaskowskim itd. Po wyborach dzielenie STOŁKÓW na Nowogrodzkiej przez DWA miesiące! Teraz na gwałt zaczęli myśleć o epidemii! I winna opozycja, że nie głosuje za Ustawą, którą dostali 3 godziny wcześniej!!! Ludzie Wy naprawdę nie widzicie kto nami rządzi?
RR
miesiąc temu
Rząd zajmował się wyborami i promowaniem Dudy na prezydenta zamiast zwiększać ilość miejsc w szpitalach!
...
Następna strona