Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Marcin Lis
|
aktualizacja

Piotr Malepszak prezesem CPK. Specjalista od kolei zajmie się megalotniskiem

162
Podziel się:

Jest nowy prezes spółki Centralny Port Komunikacyjny. Za przygotowanie budowy megalotniska w Baranowie ma odpowiadać Piotr Malepszak.

Paweł Malepszak - pierwszy z prawej
Paweł Malepszak - pierwszy z prawej (PAP, Paweł Supernak)

Piotr Malepszak zastąpił na stanowisku prezesa zarządu Centralnego Portu Komunikacyjnego Jacka Bartosiaka, który 19 lutego zrezygnował "z przyczyn osobistych". Tym samym to drugi prezes spółki od października ubiegłego roku.

Nowy prezes na fotel prezesa przesiadł się z innego fotela w zarządzie – od 1 grudnia odpowiadał w nim za kolejową część całej inwestycji. Sama spółka Centralny Port Komunikacyjny kierowana jest przez trzy osoby – właśnie prezesa Piotra Malepszaka oraz dwóch członków zarządu – Dariusza Sawickiego odpowiedzialnego za część lotniskową oraz Michał Wrona odpowiedzialnego za kwestie finansowe.

Zobacz także: Centralny Port Komunikacyjny. Każdy z nas zapłaci za budowę ponad 900 zł

Piotr Malepszak od stycznia 2017 r. do grudnia 2018 r. był członkiem zarządu Kolei Dolnośląskich. Wcześniej przez 9 lat pracował w PKP Polskich Liniach Kolejowych, gdzie zajmował się m.in. rewitalizacją linii kolejowych.

CPK

Usytuowany między Łodzią a Warszawą Centralny Port Komunikacyjny ma być jednym z największych przesiadkowych portów lotniczych w Europie. Po pierwszym etapie budowy ma obsługiwać do 45 mln pasażerów rocznie, a docelowo nawet ok. 100 mln.

Lotnisko ma powstać na ok. 3 000 ha gruntów. Do końca 2019 r. mają trwać prace przygotowawcze, a sam port ma być budowany przez kolejne 8 lat, czyli do końca 2027 r.

Spółka zarządzająca budową CPK w listopadzie zeszłego roku podczas Kongresu 590 zaliczyła wpadkę. Logotyp lotniska im. Solidarności zaprezentowała na wizualizacji nowego terminala w Amsterdamie. Spółka przyznała, że nie miała praw do grafiki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(162)
Taka prawda
2 lata temu
Sam pomysł o CPK był już niesamowitym wyczynem i sukcesem . W życiu w ciągu 8lat nie zbudują żadnego lotniska ani kolei.
Jamniczka
3 lata temu
Bartosiak za dużo myślał i jednak nie zawsze podobnie jak decydenci z okolic Morza Martwego. Ten będzie już całkiem dyspozycyjny.
Krzysztof
3 lata temu
Jak widać nic się nie stało, zmiana prezesa to normalna procedura w spółkach. Jak widać, prace idą nadal naprzód, a to najważniejsze.
Janko
3 lata temu
Ciekawe ile kilometrów torów za jego rządów zrewitalizowano?
tak opóźniamy...
3 lata temu
Proroctwo było, że gdy posadzki na lotnisku będą się lśnić to koniec świata tuż, tuż. :))
...
Następna strona