Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Piotr Woźny trafił do imperium Solorza, a nie do UKE. Rynek zaskoczony

27
Podziel się

Pod koniec maja Piotr Woźny zaskoczył rezygnacją Narodowemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Spodziewano się, że zostanie prezesem Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Zamiast tego jednak trafił do imperium Zygmunta Solorza.

Piotr Woźny
Piotr Woźny (NFOŚiGW)
bEqKMLcl

Piotr Woźny został powołany na członka rady nadzorczej Zespołu Elektrowni "Pątnów Adamów Konin" - podaje "Puls Biznesu". To jedna z kluczowych spółek kontrolowanych przez Zygmunta Solorza, jednego z najbogatszych Polaków.

Piotr Woźny od kilku lat pracował w administracji publicznej, ostatnio jako prezes, a wcześniej wiceprezes NFOŚiGW. Poprzednio był natomiast wiceministrem cyfryzacji i pełnomocnikiem premiera do spraw programu „Czyste powietrze”, który miał walczyć z ogarniającym Polskę smogiem. Kilkanaście lat Woźny pracował również jako prawnik.

Jak czytamy w "PB", nominacja Woźnego to gigantyczne zaskoczenie w środowisku, gdyż wydawał się on "murowanym" kandydatem na nowego prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

bEqKMLcn
Zobacz także: Wybory 2020. Cezary Tomczyk o kampanii: to zderzenie Rafała Trzaskowskiego z całym państwem. Obejrzyj wideo:

ZE „Pątnów-Adamów-Konin” to zespół czterech elektrowni cieplnych opalanych węglem brunatnym w rejonie Konina. Od października 2012 r. spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie. Tymczasem w wywiadach Zygmunt Solorz wielokrotnie powtarzał, jakim problemem jest dla Polski smog i że "trzeba coś z nim zrobić".

bEqKMLct

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bEqKMLcO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(27)
Bytomiak
rok temu
no i zajmował się "czystym powietrzem", chciał likwidować wszystko co truje, a tera bedzie zarabiał w elektrowni, która pali węgiel brunatny, ekologicznie większy syf niz kamienny. Czyli teraz będzie zanieczyszczał powietrze a za jakis czas znów je oczyszczał :)
Ksiezniczka R...
rok temu
Pszeciesz to szyt...
polak
rok temu
Ta było i tak jest złodzieje odbierają prowizję zgodnie z prawem za rozkradanie majątku narodowego
bEqKMLcP
Lisek
rok temu
Przecież to nie przypadek. Solorz musi poszerzać kontakty i mieć "swojego" człowieka żeby dostawał jak najwięcej kontraktów.
dont
rok temu
A mnie ten Woźny się podobał. Przynajmniej sensownie mówił, widocznie nie chciał się kopać z koniem i powiedział dość.
...
Następna strona