Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Piotr Woźny trafił do imperium Solorza, a nie do UKE. Rynek zaskoczony

Pod koniec maja Piotr Woźny zaskoczył rezygnacją Narodowemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Spodziewano się, że zostanie prezesem Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Zamiast tego jednak trafił do imperium Zygmunta Solorza.

Podziel się
Dodaj komentarz
(NFOŚiGW)
Piotr Woźny

Piotr Woźny został powołany na członka rady nadzorczej Zespołu Elektrowni "Pątnów Adamów Konin" - podaje "Puls Biznesu". To jedna z kluczowych spółek kontrolowanych przez Zygmunta Solorza, jednego z najbogatszych Polaków.

Piotr Woźny od kilku lat pracował w administracji publicznej, ostatnio jako prezes, a wcześniej wiceprezes NFOŚiGW. Poprzednio był natomiast wiceministrem cyfryzacji i pełnomocnikiem premiera do spraw programu „Czyste powietrze”, który miał walczyć z ogarniającym Polskę smogiem. Kilkanaście lat Woźny pracował również jako prawnik.

Jak czytamy w "PB", nominacja Woźnego to gigantyczne zaskoczenie w środowisku, gdyż wydawał się on "murowanym" kandydatem na nowego prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Wybory 2020. Cezary Tomczyk o kampanii: to zderzenie Rafała Trzaskowskiego z całym państwem. Obejrzyj wideo:

ZE „Pątnów-Adamów-Konin” to zespół czterech elektrowni cieplnych opalanych węglem brunatnym w rejonie Konina. Od października 2012 r. spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie. Tymczasem w wywiadach Zygmunt Solorz wielokrotnie powtarzał, jakim problemem jest dla Polski smog i że "trzeba coś z nim zrobić".

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-06-2020

EfbiajI teraz Solorz ma fachowca który wie jak omijać przepisy ochrony środowiska. Mogą teraz sobie kopać wegiel brunatny do woli

20-06-2020

dostał nagrodęza załatwienie jakiejś koncesji

20-06-2020

dfsprawdzimy co dałes juz niedługo

Rozwiń komentarze (27)