Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. MAB
|

PiS zaostrza kurs. Szykuje się wielka podwyżka mandatów za brak maseczek

747
Podziel się:

Podwyżka mandatów za brak maseczek, zakaz stosowania przez policjantów pouczeń wobec tych, którzy maski nie mają, maksymalna kara za łamanie także innych nakazów podniesiona do 2 tys. zł. PiS szykuje kolejną ustawę, a w niej drakońskie kary dla tych, którzy ignorują obowiązujące zasady epidemiczne - ustaliło RMF FM.

PiS zaostrza kurs. Szykuje się wielka podwyżka mandatów za brak maseczek
Rząd chce zaostrzyć kary za niestosowanie się do zasad epidemicznych. (Jakub Porzycki/NurPhoto)

Do Sejmu trafił projekt ustawy zaostrzający kary za łamanie obostrzeń, nakazów i zakazów epidemicznych. Dotarło do niego radio RMF FM. Projekt złożyli posłowie Prawa i Sprawiedliwości.

Ustawa podnosi maksymalne kary za takie przewinienia jak brak maseczki, jedzenie w kinie czy nieprzestrzeganie dystansu. W tej chwili można zostać ukaranym mandatem w maksymalnej wysokości 500 zł. Po zmianach maksymalny pułap skoczy do 2 tys. zł.

Nowych obostrzeń nie będzie, ale będą wyższe kary za ignorowanie przepisów

Tym, którzy odmówią przyjęcia mandatu, a potem przegrają sprawę w sądzie, grozić będzie kara w wysokości nawet 6 tys. zł - ustaliło RMF FM.

W projekcie ustawy zapisano też, że policjanci, którzy przyłapią kogoś na łamaniu przepisów epidemicznych, nie będą mogli już zastosować wobec takich osób pouczenie. Będą musieli wlepić mandat.

W piątek RMF FM informowało też, powołując się na swoje ustalenia, że mimo bicia kolejnych pandemicznych rekordów rząd nie zamierza na razie wprowadzać żadnych nowych obostrzeń.

"Według ministrów już jest za późno na cokolwiek. Jak twierdzą, żadne obostrzenia - poza totalnym zamknięciem wszystkich w domach - nic wielkiego nie dadzą" - podało radio.

Zobacz także: Money. To się liczy

Nowa ustawa o weryfikacji. Kontrowersyjne zapisy

W czwartek poznaliśmy szczegóły kolejnej odsłony projektu dotyczącego weryfikacji covidowej. Nakłada on kary finansowe na tych, którzy zarażą innych pracowników. Wprowadza też obowiązek testowania pracowników raz w tygodniu.

- Ten test będzie musiał wykonywać pracownik, nieobowiązkowo oczywiście, a pracodawca sprawdzić. Ale jeżeli tego testu pracownik nie wykona, a w pracy ktoś ma ujemny test i zarazi się, to taki pracownik musiał po prostu zapłacić odszkodowanie - powiedział dodając, że będzie ono wynosić pięć minimalnych płac, czyli około 12-15 tys. zł - tłumaczył w czwartek wiceprzewodniczący komisji zdrowia Bolesław Piecha.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(747)
colin
2 lata temu
To jest niewiarygodne,jak łatwo jest ludźmi manipulować. Wystarczy im powiedzieć,że jak zakładasz maskę,to jesteś odpowiedzialny. To jest największy przekręt tego cyrku. Siebie możesz udusić,ale masz być odpowiedzialny i dbać o innych. Zdrowie w pojęciu zbiorowym osiąga się przede wszystkim przez dbanie jednostki o swoje zdrowie. Ludzie nauczyli się martwić o innych,a sami padają na pysk. Ludzie nauczyli się też,że nie muszą dbać o zdrowie,bo od tego jest lekarz i tabletki. O wiele bardziej możesz pomóc innym,gdy sam jesteś zdrowy,ale nie utrzymasz zdrowia,jeśli permanentnie będziesz się bał przeziębienia i co pół roku się przeciw temu szczepił,ale do zniewolonych umysłów to i tak nie trafi, więc, ten tego, róbta, co chceta, bo i tak śmierć nie istnieje :)
wyborca
2 lata temu
a kiedy posłowie Konfderacji będą dostawać mandaty za brak maseczki w sejmie i innych miejscach bo na razie są śmiesznie wykluczani z obrad sejmu przez Marszałek i na tym się kończy !!!
anarchista
2 lata temu
.... ja zimbabwe redaktor pisac po polska .....
Obywatel RPwo...
2 lata temu
PiS JAK WIDAC POLITYKOW WYSLAC DO SZKLOY PODSTAWOWEJ CZYTANIE KONSTYTUCJI RP ZE ZROZUMIENIEM I ANALIZA PSYCHOLOGICZNO-PSYCHICZNO DOSC!!!!!PSYCHOZY....
totem
2 lata temu
będzie musiał wykonywać pracownik, nieobowiązkowo oczywiście =DEBILIZM
...
Następna strona