Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Płaca minimalna powyżej 3 tys. zł? "Solidarność" negocjuje z pracodawcami

Trwa dyskusja dotycząca wzrostu płacy minimalnej. Ile powinna wynosić najniższa krajowa w 2022 r.? - Ona nie może wzrosnąć o mniej niż 100 złotych, bo takie jest minimum ustawowe. Mamy nadzieję, że będzie więcej, natomiast od lat naszym punktem odniesienia jest średnia krajowa, pensja minimalna powinna stanowić 50 proc. tej kwoty - powiedział w programie "Money. To się liczy" Marek Lewandowski, rzecznik NSZZ "Solidarność". - Dzięki przemysłowi mamy dosyć dobre wyniki gospodarcze, mamy też świeże dane Eurostatu. Te pokazują, że wynagrodzenie za godzinę pracy w Polsce jest trzykrotnie niższe od średniej unijnej. Jest więc ogromna przestrzeń do podwyżek. Pamiętajmy też, że jako podatnicy wydaliśmy ogromne miliardy złotych na wsparcie przedsiębiorców. Te pieniądze bardzo im pomogły, a więc solidarnie dzielmy się kryzysem. Wysokość naszych pensji jest tak marna, że jeszcze dużo jest tu do zrobienia - dodał.

0
0
288
Podziel się
Komentarze (288)
zobacz więcej komentarzy (288)
KOMENTARZE
(288)
Frankowicze
rok temu
To jest kraj dla złodziei.Banki lichwiarskie udzielały na abuzywnych umowach, młodym,ufnym w nasze państwo kredytów. Polski rząd dobrze wiedział , że to lichwiarskie kredyty, bo znają to z przykładów ościennych krajów.Tam już to przerabiali i tamtejszy rząd pomógł młodym ludziom uwolnić się od tych złodziei. Ale nie nasz rząd. Nie potrafią i nie chcą pomóc frankowiczom, w uwolnieniu ich od złodziejskich banków. Pan Prezydent wprawdzie obiecał pomoc,wtedy jak kandydował na stołek Prezydenta. Młodzi zagłosowali na Niego, ale Prezydent wkrótce zapomniał o danej obietnicy. Pomógł tym młodym co uciekli z tego zakłamanego kraju, ale nie pomógł tym patriotom co wiernie tkwili w naszym trudnym kraju,tu wspierali gospodarkę,budowali przyszłość. Tym nasz rząd nie pomógł,pogrążył ich w wieloletnich kredytach, kredytach na całe życie, kredytach nie do spłacenia.
emeryt - 2 ty...
rok temu
A jak do tego mają się emerytury?Wiadomo,że jak podniosą płace to wszystko zdrożeje. Jak mają wtedy żyć emeryci?
www
rok temu
To nie pracodawcy podnoszą wynagrodzenie minimalne, tylko politycy, poprzez swoje decyzje.
Emerytka
rok temu
A kiedy komornik zgodnie z wyrokiem sądu będzie mógł odebrać od oszustki zasadzoną kwotę, bo nasze państwo ustawą chroni najniżej uposazonych,którym komornik jedynie dlug alimentacyjny moze potrącać z pensji.oszust jest bezkarny,musi tylko pilnować żeby mu tej najniższej płacy nie podnieśli i może dalej kraść. TO JEST CHORA USTAWA.Oszukany emeryt odpowiada , a oszukujący młody przestepca nie.
bee
rok temu
to jest spłaszczanie zarobków. Pracodawcy z przymusu podnoszą pensje minimalne. Ich Budżet na podwyżki zostaje wyczerpany, pozostali nie maja podwyżek . I tak już od paru lat.
...
Następna strona