Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polska gospodarka hamuje. Kuczyński: jest źle, ale nie beznadziejnie

- Jest źle, ale nie beznadziejnie - mówi Piotr Kuczyński, analityk Domu Inwestycyjnego Xelion, komentując ostatni odczyt PKB za II kwartał 2023 r. Dane na temat kondycji polskiej gospodarki pokazały jej hamowanie. Wskazał przede wszystkim na spadek zapasów, zaznaczył jednak, że czynników jest więcej. - Widzimy, że nie tylko zapasy, ale również konsument zaczyna mieć problemy z oczywistych powodów. Jeśli wszystko drożeje, to albo nie ma pieniędzy na kupowanie, albo zaczyna oszczędzać i szanować pieniądz. Choć w warunkach inflacji tego pieniądza najczęściej się nie szanuje - dodał Kuczyński. Podkreślił, że trzeci czynnik to eksport. - Cały świat boi się recesji, Niemcy boją się, co będzie zimą z gazem (...). Niespecjalnie bym się martwił, dopóki nie zobaczymy prawdziwego spadku PKB rok do roku - wyjaśniał analityk. Taka sytuacja oznaczałaby wzrost bezrobocia.

0
0
7
Podziel się
Komentarze (7)
zobacz więcej komentarzy (7)
KOMENTARZE
(7)
pete
miesiąc temu
Patrzcie jak to PO i PSL zostawiły kwitnącą gospodarkę. Taki ekspert Kuczyński od 7 lat powtarza, że bedzie gorzej. To chyba Polski już nie ma?
Mama
miesiąc temu
TYLKO WZROST BEZROBOCIA SPOWOLNI INFLACJĘ. ZAWSZE TAK BYLO
Mój nick
miesiąc temu
W stanie wojennym mówiło się w reakcji na komunistyczną propagandę. "Jest dobrze, ale nie za beznadziejnie".
polak
miesiąc temu
jeszcze mało ceny w aptekach za niskie mohery i patologia dalej żyje z rozdawnictwa pisowskiego ale to już nie długo
Fcccc
2 miesiące temu
Tak to działa, pierw ludzie płaca rachunki, a te rosną i będą rosły, produkty pierwszej potrzeby kupujemy najpierw, też rosną, paliwo, na tym nie żałujemy a rosną, sztucznie ale urosły. A wypłaty.... No cóż, jeżeli dostałbym 1200zl podwyżki w lutym to bym żył jak do tej pory a tak. . Trzeba ciąć