Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Pomoc dla gastronomii i fitness. Potrzeba dodatkowego wsparcia

4
Podziel się:

Obecna pomoc jest nieadekwatna do potrzeb i prowadzi do licznych zwolnień i zwiększenia liczby osób bezrobotnych - podkreślają częstochowscy radni.

Pomoc dla gastronomii i fitness. Potrzeba dodatkowego wsparcia
Restauracje wciąż zamknięte (WP, Mateusz Madejski)

Premier Mateusz Morawiecki ogłaszając częściowe luzowanie obostrzeń na początku lutego pominął gastronomię. Od połowy lutego działalność wznowiły kina, teatry, muzea, baseny, boiska i stoki narciarskie, ale także hotele przy limicie 50 proc. obłożenia.

W imieniu przedsiębiorców branży gastronomicznej i fitness - również pominiętej - Rada Miasta Częstochowy przyjęła stanowisko w sprawie dodatkowej pomocy - donosi PAP. Zostanie ono przesłane premierowi, ministrowi rozwoju, pracy i technologii oraz częstochowskim parlamentarzystom.

Zdaniem radnych, obowiązujące wytyczne Rządu niestety nie przekładają się na skuteczne ratowanie branż najbardziej poszkodowanych, które musiały znacząco ograniczyć lub zawiesić działalność z powodu epidemii koronawirusa.

Zobacz także: Gastronomia wciąż zamknięta. Ale po otwarciu będą kolejne problemy

"Zrozumiałym jest, że obecna sytuacja epidemiologiczna wpłynęła na kondycję finansową wszystkich przedsiębiorców, jednak stosowane środki pomocowe są nieadekwatne do potrzeb. Dochody przedsiębiorców prowadzących takie działalności, jak: organizowanie przyjęć okolicznościowych, kluby fitness, restauracje bez cateringu, spadły do poziomu zerowego" - napisali radni w stanowisku.

Przedsiębiorcy nie mają możliwości zarabiania, a więc i wypłacania wynagrodzeń swoim pracownikom co w konsekwencji prowadzi to do licznych zwolnień i zwiększenia liczby osób bezrobotnych.

"Mając na uwadze przedstawioną, dramatyczną sytuację przedsiębiorców, zwłaszcza z branż gastronomicznej i fitness, podpartą analizą częstochowskiego rynku, zwracamy się ze stanowiskiem do Pana Premiera o pomoc dla wykluczonych przedsiębiorców" - oświadczyli radni w przyjętej uchwale.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(4)
www12
rok temu
Lata 90 ub. wieku. Miliony zwolnionych pracowników, upadek rzemiosła, PGR-ów. Rekordy samobójstw.Masowa emigracja.Zero pomocy państwa.Kto wtedy rządził?!
Smakosz
rok temu
Przynajmniej Polacy nauczą się dobrze gotować.
mre
rok temu
Niestety z tego co widać to te branże skazane są na zagładę. Końca pandemii raczej nie będzie w ciągu najbliższych... kilku lat, o ile w ogóle. To będzie może i otwierane sporadycznie ale zaraz później zamykane. Kto jeszcze w tym siedzi to niech się zastanowi...
Daduś
rok temu
Zabrać pensje politykom, zaraz wszystko wróci do normy!