Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Posłowie chcieli zobaczyć "pakiety Sasina". Pocztowcy nie wpuścili ich do magazynu

Pracownicy Poczty Polskiej nie wpuścili posłów opozycji do magazynu, w którym miały znajdować pakiety wyborcze wydrukowane na 10 maja. - Zamierzamy zawiadomić prokuraturę - powiedział poseł Dariusz Joński.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Agencja Gazeta)

Zablokowanie wejścia i zawiadomienie do prokuratury. Tak zakończyła się interwencja poselska przed jednym z magazynów Poczty Polskiej w Łodzi, w którym miały znajdować się pakiety wyborcze na 10 maja.

Jak pisze "Gazeta Wyborcza", trójka opozycyjnych parlamentarzystów - Jan Grabiec, Katarzyna Lubnauer i Dariusz Joński - pojawiła się w poniedziałek popołudniu przed budynkiem poczty, domagając się pokazania im niewykorzystanych pakietów wyborczych. Do wnętrza hali, gdzie złożone są pakiety, nie zostali jednak wpuszczeni.

- 70 mln zł poszło w papier. Bez żadnego trybu. Tylko dlatego, żeby Andrzej Duda wygrał wybory. Niech ktoś za to odpowie - mówił Dariusz Joński, który dodał, że pracownicy Poczty Polskiej potwierdzili, że na hali znajdują się pakiety. Później Joński zapowiedział złożenie zawiadomienia do prokuratury.

Za wydruk pakietów odpowiadało Ministerstwo Aktywów Państwowych, którym kieruje wicepremier Jasek Sasin. Szacuje się, że pakiety miały kosztować ok. 70 mln zł. Teraz mają zostać zutylizowane.

Obejrzyj: Czy kopalnie będą likwidowane? Wiceminister kluczy

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-06-2020

beret1Bo te wydrukowane listy kandydatów mają "skreślenia" na A. Dudę. Miały być zamienione przez Sasina przy liczeniu. Spieszcie się zanim … Czytaj całość

22-06-2020

AsiaI jak głosować na Dudę, który wywodzi się z PIS???? 70 milionów wyrzucili w błoto , bez żadnego trybu. Przecież to powinien być kryminał.

22-06-2020

eeeW wolnej Polsce (już nie długo) sasin i morawiecki powinni za to odpowiedzieć i oddać kasę.

Rozwiń komentarze (162)