Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KIB
|

Kara dla Facebooka. "Ostrzeżenie dla każdej firmy, która uważa, że ​​jest ponad prawem"

10
Podziel się:

Facebook został ukarany grzywną w wysokości 50,5 miliona funtów (69 milionów dolarów) za naruszenie nakazu nałożonego przez brytyjskiego regulatora konkurencji, który bada przejęcie platformy do udostępniania gifów Giphy - podaje CNBC.

Kara dla Facebooka. "Ostrzeżenie dla każdej firmy, która uważa, że ​​jest ponad prawem"
Mark Zuckerberg (AP Photo/Jens Meyer) AP (East News, AP)
bEUdOVQR

Brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków, który w środę wymierzył Facebookowi karę, w czerwcu 2020 r. wydał tak zwany wstępny nakaz egzekucyjny, gdy rozpoczął dochodzenie w sprawie przejęcia Giphy przez amerykańskiego giganta.

Nakaz ma na celu zapewnienie firmom dalszej konkurencji, tak jak gdyby nie doszło do fuzji i uniemożliwia dalszą integrację. Facebook jednak, mimo wielokrotnych ostrzeżeń, zdaniem urzędu nie dostarczał stosownych i wymaganych przez regulatora informacji, które miałyby wykazać, że przestrzega nałożonych na niego zobowiązań prawnych.

Zobacz także: Kary za kopalnię Turów. Zandberg wskazuje błędy rządu. „Nie uczymy się na błędach”
bEUdOVQT

Według regulatora działania Facebooka były "celowe". "Ostrzegaliśmy Facebooka, że ​​odmowa przekazania nam ważnych informacji stanowi naruszenie nakazu, ale nawet po przegranej apelacji w dwóch oddzielnych sądach Facebook nadal lekceważył swoje zobowiązania prawne" - podkreślił Joel Bamford, starszy dyrektor ds. fuzji w CMA, cytowany przez CNBC. I dodał: "Powinno to służyć jako ostrzeżenie dla każdej firmy, która uważa, że ​​jest ponad prawem".

Rzecznik Facebooka powiedział CNBC, że firma nie zgadza się z karą i uważa ją za niesprawiedliwą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUdOVRu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(10)
flow
miesiąc temu
Jeszcze chwila i po Facebooku..
Zorientowany
miesiąc temu
Toż to poejsbook.
A&b
miesiąc temu
To starcie pokaże realną silę Facebooka. Jak ją ma, to postawi mały kraik do pionu.
bEUdOVRv
Dobra rada
miesiąc temu
Jakby Mark zapisał się do pisu to by se zrobił reasumpcję tej decyzji, albo wymienił cały skład orzekający w tym urzędzie i po sprawie.
kolo
miesiąc temu
cukier wyglada na devila,powaznie mowie