Trwa ładowanie...
bEDpOvbF
Notowania
Przejdź na

Prezes Biomed Lublin sprzedał swoje akcje, by pracownicy dostali pensje. "Przed Wielkanocą byliśmy pod ścianą"

Marcin Piróg, prezes Biomed Lublin, pierwszego producenta leku na koronawirusa, wiosną sprzedał duży pakiet akcji. Dlaczego? Skoro prace nad lekiem były zaawansowane i wiadomo było, że kurs akcji wzrośnie. - Spółka potrzebowała gotówki. Wtedy negocjowaliśmy z bankiem kredyt, ale ze względu na koronawirusa te decyzje zostały przełożone. Byliśmy pod ścianą i przed Wielkanocą nie mieliśmy na pensje dla pracowników. Wtedy zdecydowałem, że sprzedam w sposób szybki akcje i pożyczyłem spółce pieniądze. Pracownicy mogli dostać pensje. Długo mógłbym mówić, jak z bankami mamy pod górkę - wyjaśniał w programie "Money. To się liczy" Marcin Piróg. Na pytanie, ile milionów stracił, odpowiedział: straciłbym wszystko, gdyby spółka nie przetrwała kwietnia. Jak podkreślił, uzyskanie dofinansowania na rozwój w Polsce nie jest łatwe.

0
0
48
Podziel się
Komentarze (48)
zobacz więcej komentarzy (48)
bEDpOvbR
KOMENTARZE
(48)
Bolek
rok temu
Poznałem Pana Marcina kupę lat temu to jest gość . brawo
KSH
rok temu
A w jaki sposób wprowadził uzyskane prywatne pieniądze do giełdowej spółki? Podniósł kapitał? Udzielił spółce pożyczki? A może powinien odpowiadać karnie za niezłożenie w terminie wniosku o upadłość?
lll
rok temu
ale ściemnia...
bEDpOvcj
mld
rok temu
M. Kwiatkowski, Czwarty Kongres Polskiego Kapitału. Kapitał dla rozwoju biznesu, ”Forbes”, nr 02/2020, s.150-151.
Piotr
rok temu
"... Kiedy w maju 2000 r. Marcin Piróg obejmował stery notowanej na giełdzie firmy Okocim, jej wyniki mocno rozczarowywały inwestorów, w tym m.in. duńskiego Carlsberga. W osiem lat udało mu się postawić firmę na nogi (obecnie Carlsberg Polska) i zwiększyć jej udziały w rynku piwa z pięciu do 14 proc. ..." Widzę że Biomed też ma szanse na nowy kierunek .
...
Następna strona