Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Protest kontrolerów lotów. "Trzeba mieć partnera do rozmów"

- Nie mogę się, jako prezes i osoba odpowiedzialna przed ministerstwem infrastruktury zobowiązać do rzeczy, których nie jestem w stanie wykonać, czy do pieniędzy, których po prostu nie ma na rynku – mówił w programie "Money. To się Liczy" prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Janusz Janiszewski, odpowiadając na pytania o protest kontrolerów ruchu lotniczego, którzy masowo odchodzą z pracy, bo nie zgadzają się na nowe warunki wynagradzania. Dodał, że zarobki polskich kontrolerów są wśród najwyższych w Europie. – To jest plan zatwierdzany przez Komisję Europejską i będziemy się poruszać w budżecie, który zostanie przez nią zatwierdzony. Każdy musi to zrozumieć, bo wszystkie agencje Europy działają na takich samych zasadach – dodał.

KOMENTARZE
(46)
MARIO
2 lata temu
poszukuję operatora na wózek widłowy od razu .Stała praca .ZAPRASZAM
realista
2 lata temu
Z kontrolerami lotów jest podobnie jak z nauczycielami czy personelem medycznym, zarabiają krocie, olbrzymie sumy więc dlaczego uciekają, protestują, jedynym sposobem na godziwe życie w obecnej pisowskiej Polsce to zapisać się do nich i będziesz opływał w dostatku
cynik
2 lata temu
Ciężka, odpowiedzialna, stresująca praca, jeśli jest taka wspaniała, wysokopłatna jak uważa janiszewski to nie powinni mieć problemów z naborem nowych pracowników, powinni pchać się drzwiami i oknami a jednak selekcja jest ogromna, tylko wyjątkowi, dlaczego pisowskie orły tam się nie pchają. Janiszewski popracuj choćby przez tydzień jak oni. Jak takim jak janiszewski zalecenia UE są na rękę to się na nie powołują, jak nie tak jak ziobrze, to nie.
Blabkabla
2 lata temu
Takie artykuły to żenada
TEN
2 lata temu
artykuł jest moderowany, zostają tylko wybrane komentarze. Kontrolerzy dostają od 8-18tys. na rękę a nie tak jak jest w artykule. A to nie jest jakaś kwota kosmiczna na tym stanowisku.
...
Następna strona