Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Partner materiału: Bank Citi Handlowy

Ranking darmowych kont bankowych

25
Podziel się

Pandemia COVID-19 mocno ograniczyła nasze codzienne życie, ale być może wielu z nas pozwoliła jednocześnie ograniczyć wydatki? To też dobry czas, żeby podsumować swoje comiesięczne prowizje za usługi bankowe i zdecydować, czy nie lepiej jest zamienić swój obecny rachunek osobisty na darmowe konto bankowe? Takie właśnie jest nowe CitiKonto, które nie bez powodu zwyciężyło w naszym najnowszym rankingu.

Ranking darmowych kont bankowych
(Pexels)
bDZzZrtx

Cykliczne analizy bankowych ofert pozwalają zauważyć, że bezwarunkowo darmowe konta osobiste znikają z rynku. Oczywiście większość warunków, które trzeba spełnić, żeby bank nie pobrał opłaty za prowadzenie konta lub wydaną do niego kartę nie są bardzo wygórowane dla aktywnych klientów. Najczęściej wystarczy, że na nasze konto wpłynie wynagrodzenie, a za zakupy w danym miesiącu po prostu będziemy płacić kartą. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy wpływu nie jesteśmy w stanie zapewnić.

Bardzo wielu klientów nie analizuje też swoich comiesięcznych historii rachunku, przez co traci pieniądze. Może nam się wydawać, że jedna wypłata z obcego bankomatu za 5 zł to nic takiego. Podobnie jak szybkie przekazanie pieniędzy przelewem natychmiastowym, za który bank ściągnie z konta kolejne tyle. Za różne tego typu bankowe usługi naprawdę możemy słono płacić, nie zdając sobie z tego sprawy.

Właśnie dlatego postanowiliśmy poszukać kont za prawdziwe 0 zł, ale jednocześnie takich, które zagwarantują nam dodatkowe korzyści. Na podium naszego rankingu znalazły się konta osobiste takich banków jak Bank Citi Handlowy, Santander Bank Polska oraz BNP Paribas.

bDZzZrtz

I miejsce – Bank Citi Handlowy (CitiKonto)

Nowe CitiKonto w Banku Citi Handlowym szturmem wdarło się na podium naszego rankingu kont, wyprzedzając tym samym wszystkie pozostałe konta bankowe na rynku. Bank postawił na ofertę, której naprawdę trudno dorównać.

Największym atutem tego rachunku jest brak opłat. Citibank gwarantuje 0 zł za:
• prowadzenie konta bez żadnych dodatkowych warunków, salda lub wpływów,
• kartę debetową bez żadnych innych warunków, transakcji czy wpływów,
• cztery pierwsze wypłaty z dowolnych bankomatów w Polsce i za granicą (w miesiącu),
• trzy przelewy natychmiastowe (w miesiącu),
• krajowe przelewy internetowe.

Dodatkowo bank stawia też na tanie usługi walutowe. Dzięki pakietowi Citi Kantor można szybko i na atrakcyjnych warunkach wymieniać waluty w bankowości elektronicznej lub aplikacji mobilnej. Można też skorzystać z usługi Order Watch, która umożliwia automatyczny zakup lub sprzedaż walut po wskazanym przez nas kursie, bez konieczności monitorowania kursu na bieżąco. W aplikacji łatwo można też włączyć usługę wielowalutową dla karty wydanej do konta.

bDZzZrtF

Mimo że CitiKonto broni się samo, to bank nie zapomniał przygotować oferty powitalnej. Właśnie teraz wraz z nowym rachunkiem w Citibanku można zdobyć 150 zł. Jak to zrobić? Wystarczy do 5 grudnia 2020 r. wypełnić wniosek o CitiKonto z karta płatniczą i zawrzeć umowę. Następnie w pierwszym miesiącu od podpisania umowy na konto powinno wpłynąć wynagrodzenie w kwocie min. 2 000 zł. W kolejnym miesiącu trzeba wpłacić na konto min. 100 zł oraz zalogować się chociaż raz do aplikacji mobilnej banku. W trzecim miesiącu należy jeszcze zapłacić za swoje dowolne zakupy o łącznej wartości min. 100 zł za pomocą Google Pay lub Apple Pay. Za spełnienie tych trzech warunków, bank wypłaci premię gotówkową 150 zł.

To nadal nie jest koniec korzyści. Klienci Citibanku mogą dodatkowo korzystać z programu Citi Specials. A to oznacza dostęp do rabatów nawet do 50% w ponad 300 partnerów, zniżki do 10% w ponad 100 restauracjach w Polsce. Co ważne, program ten nie wymaga dodatkowego zapisywania się lub logowania.

Konto można oczywiście otworzyć bezpiecznie przez internet. Przekonaj się >>

II miejsce – Santander Bank Polska (Konto Jakie Chcę)

Na drugim miejscu w rankingu znalazło się Konto Jakie Chcę dostępne w ofercie Santander Bank Polska. Bank również nie pobiera żadnych prowizji za jego prowadzenie, ale trzeba uważać z opłatą za kartę. Żeby uniknąć miesięcznej prowizji za kartę trzeba zapłacić nią min. 5 razy w danym miesiącu. Można wybrać też inny, stały wariant miesięcznej opłaty, która wyniesie 3 zł bez możliwości zwolnienia.

bDZzZrtG

Jeśli zdarza Ci się pilnie przelewać pieniądze, to z Kontem Jakie Chcę, podobnie jak ze zwycięskim CitiKontem możesz wykonywać przelewy natychmiastowe za 0 zł. W tym przypadku są one jednak nieograniczone. Jeśli chodzi o opłaty za bankomaty, to bezpłatnie wypłacisz gotówkę tylko z bankomatów własnych baknu. Ale możesz też wykupić pakiet nielimitowanych wypłat ze wszystkich urządzeń w kraju za 7 zł miesięcznie.

Ciekawym rozwiązaniem, które bank proponuje swoim klientom, są zwroty za rachunki za prąd, gaz, telefon, internet czy TV - nawet do 300 zł rocznie. Konto Jakie Chcę można otworzyć przez wideoczat z doradcą.

III miejsce - BNP Paribas Bank Polska (Konto Otwarte na Ciebie)

Podium zestawienia darmowych konta bankowych zamyka Konto Otwarte na Ciebie, które można otworzyć w Banku BNP Paribas. To rachunek, który bardzo często wymieniany jest wśród najlepszych na rynku. W tym momencie ma groźnego rywala w postaci CitiKonta.

bDZzZrtH

Samo prowadzanie konta przez bank jest bezwarunkowo darmowe. A to, czy i ile prowizji bank pobierze za kartę, zależy od jej wariantu. Do wyboru są:
• Karta Otwarta na Dzisiaj to wariant karty, którą można mieć bez żadnych opłat. Jest dobrym wyborem, dla tych, którzy cenią sobie bezpłatne usługi bankowe. Wystarczy wykonać 1 dowolną płatność kartą w miesiącu, żeby uniknąć prowizji w wysokości 3 zł. Dla klientów, którzy nie ukończyli 26 lat, Konto dla Ciebie z kartą Otwartą na Dzisiaj jest zupełnie darmowe.
• Karta Otwarta na Świat jest idealna na osób, które dużo podróżują. Płacąc nią za granicą, można uniknąć kosztów przewalutowania dla prawie 160 walut. Dodatkowo całkowicie za darmo można wypłacać gotówkę ze wszystkich bankomatów w Polsce, a także zagranicznych bankomatów Grupy BNP i Global Alliance. Miesięczny koszt karty to 10 zł bez możliwości zwolnienia. Ale do Karty Otwartej na Świat bank dorzuca darmowe ubezpieczenie „Rezygnacja z Podróży”. Oznacza to, że nie poniesiesz żadnych kosztów niespodziewanego anulowania zaplanowanej podróży.
• Karta Otwarta na eŚwiat to propozycja dla aktywnych użytkowników internetu. Wraz z nią można otrzymać za darmo gwarancję bezpieczeństwa swoich danych w sieci oraz plików zgromadzonych na dysku swojego komputera, to za sprawą ubezpieczenia „Cyber Pomoc”. Z tą kartą również można za darmo wypłacać pieniądze ze wszystkich bankomatów w Polsce. Miesięczna opłata za kartę jest stała i wynosi 6 zł.

Poszczególne rodzaje kart do konta BNP Paribas różnią się między sobą warunkami opłat i dodatkowymi korzyściami, co powoduje, że Konto Otwarte na Ciebie jest rachunkiem uniwersalnym. Trzeba jednak pamiętać o wybranym wariancie i związanym z nim bankowymi prowizjami.

Które rachunki na rynku można jeszcze zaliczyć do darmowych? Poznaj aktualny ranking darmowych kont bankowych.

bDZzZrtI

Najlepsze darmowe konta bankowe

Przeanalizowaliśmy 20 rachunków z oferty banków, działających na polskim rynku (po jednym z każdego banku). Szczególną uwagę zwróciliśmy na konta, które nie mają żadnych warunków i opłat za prowadzenie. Prezentujemy 10 najlepszych, na które nie trzeba zapewniać określonych wpływów i martwić się, czy bank pobierze wysoką miesięczną prowizję.

Bank Nazwa konta Opłata za konto Opłata za kartę
1. Bank Citi Handlowy CitiKonto 0 zł 0 zł Załóż konto
2. Santander Bank Polska Konto Jakie Chcę 0 zł 0 zł (1) Załóż konto
3. BNP Paribas Konto Otwarte na Ciebie 0 zł 0 zł (2) Załóż konto
4. Nest Bank Nest Konto 0 zł 0 zł Załóż konto
5. PKO Bank Polski PKO Konto za Zero 0 zł 0 zł (3) Załóż konto
6. mBank eKonto osobiste 0 zł 0 zł (4) Załóż konto
7. ING Bank Śląski Konto Direct 0 zł 0 zł (5) Załóż konto
8. Idea Bank Konto Idealne 0 zł 0 zł Załóż konto
9. Bank Pocztowy Konto w Porządku 0 zł 0 zł (6) Załóż konto
10. Inteligo Konto Inteligo 0 zł 0 zł (7) Załóż konto

Źródło: Opracowanie direct.money.pl na podstawie informacji umieszczonych na stronach internetowych banków oraz w Tabelach Opłat i Prowizji. Dane aktualne na dzień 23.10.2020 r.

1) Pod warunkiem wykonania min. 5 transakcji kartą miesięcznie, inaczej prowizja za kartę wynosi 5 zł lub opłata stała bez możliwości zwolnienia – 3 zł.
2) W zależności od wybranego wariantu karty:
• Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą Świat – 10 zł bez możliwości zwolnienia,
• Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na eŚwiat – 6 zł bez możliwości zwolnienia,
• Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na Dzisiaj – 0 zł pod warunkiem wykonania min. 1 płatności kartą w miesiącu lub gdy klient nie ukończył 26, roku życia, inaczej prowizja za kartę wynosi 3 zł.
3) Pod warunkiem wykonania min. 5 transakcji bezgotówkowych lub BLIK, inaczej prowizja za kartę wynosi 10 zł miesięcznie.
4) Pod warunkiem wykonania min. 1 transakcji w miesiącu, inaczej prowizja za kartę wynosi 7 zł.
5) Pod warunkiem, że użytkownik nie ukończył 26. roku życia lub wykonał transakcje kartą o wartości min. 300 zł, inaczej opłata za kartę wynosi 7 zł.
6) Pod warunkiem, że użytkownik nie ukończył 26. roku życia lub wykonał transakcje kartą o wartości min. 300 zł, inaczej opłata za kartę wynosi 6,99 zł.
7) Pod warunkiem wykonania transakcji na min. 99,99 zł, inaczej opłata za kartę wynosi 4 zł.

Jak powstał ranking?

Oferty porównaliśmy w ten sposób, aby znaleźć konto bankowe, które kosztuje jest darmowe, nowoczesne i daje klientowi wiele dodatkowych korzyści, a także możne je otworzyć wygodnie bez wychodzenia z domu. Założyliśmy, że klient zapewnia regularne miesięczne wpływy w kwocie min. 1 000 zł i wykonuje transakcje na kwotę min. 300 zł. To pozwoliło nam rzetelnie porównać oferty pod kątem podstawowych opłat. Każdy bank mógł zdobyć max. 15 punktów, które przyznawaliśmy następująco:
• 2 punkty za bezpłatne prowadzenie konta dla przyjętego modelu klienta i proporcjonalnie mniej, gdy bank pobiera opłatę,
• 2 punkty za darmową kartę dla przyjętego modelu klienta i proporcjonalnie mniej, gdy bank pobiera za nią opłatę,
• dodatkowe 0,5 pkt za bezwarunkowo darmowe prowadzenie rachunku i kartę (razem 1 punkt),
• 3 punkty za darmowe bankomaty w Polsce i za granicą lub proporcjonalnie mniej za wybrane,
• 1 punkt za dostępne opcje płatności mobilne,
• 1 punkt za darmowe przelewy natychmiastowe lub proporcjonalnie mniej w zależności od opłaty,
• 1,5 punktu za premię pieniężną za założenie konta i proporcjonalnie mniej w zależności od kwoty premii,
• 1,5 punktu za możliwość założenia konta zdalnie, bez wychodzenia z domu,
• 2 punkty za dodatkowe korzyści takie jak m.in. możliwość personalizacji rachunku, pakiet ubezpieczeń, programy rabatowe czy atrakcyjną ofertę oszczędnościową.

Konta poszczególnych banków otrzymały następującą liczbę punktów i w ten sposób zostały uszeregowane w rankingu: CitiKonto (Bank Citi Handlowy) 12,13 pkt, Konto Jakie Chcę (Santander Bank Polska) 11,83 pkt, Konto Otwarte na Ciebie (BNP Paribas) 11,54 pkt, Nest Konto (Nest Bank) 11,42 pkt, Konto za Zero (PKO Bank Polski) 10,83 pkt, eKonto osobiste (mBank) 10,25 pkt, Konto Direct (ING Bank Śląski) 9,75 pkt, Konto Idealne (Idea Bank) 9,71 pkt, Konto w Porządku (Bank Pocztowy) 8,83 pkt, Konto Inteligo (Inteligo) 8,58 pkt.

Partnerem publikacji jest Bank Citi Handlowy.

bDZzZrua
Partner materiału: Bank Citi Handlowy
KOMENTARZE
(25)
sprawdzone
4 miesiące temu
santander oplata 6zl za konto, jezeli nie ma wplywu 500 zl plus transakcji karta
Lech
6 miesięcy temu
Tylko Nest Bank jest prawdziwie darmowe reszta to oszustwo, wiem bo mam u nich konto już 2 lata, artykuł sponsorowany przez tego z pierwszego miejsca.
ostry
6 miesięcy temu
Santander od lat mam konto jakie chcesz i płace kartą sporo =opłaty od 7 -10 zl za prowadzenie a miało być za darmo przy wpływie na konto od 1000 zł=
bDZzZrub
Oky
6 miesięcy temu
Haha. Ranking sponsorowany. Mam inteligo i nie narzekam. A w citi są dodatkowe ukryte opłaty
Onserwator
6 miesięcy temu
Celem tego artykułu jest zarobienie prowizji od banków za linki afiliacyjne. Niby nic zdrożnego ale wp ma tak kiepska kondycję finansowa ze zarabia w żywe oczy czy jest tak pazerne? Jedno i drugie nie budzi zaufania.
...
Następna strona