Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Partner materiału: Bank Pekao S.A.

Ranking kont dla młodych. Który bank proponuje najlepsze konto młodzieżowe?

8
Podziel się:

Konta dla młodych są najczęściej zupełnie darmowe lub mają bardzo łatwe warunki uniknięcia prowizji za podstawowe operacje bankowe. Czym wobec tego banki mogą przyciągać młodych klientów? Oczywiście premią za założenie konta i nowoczesnymi rozwiązaniami, takimi jak np. świetna aplikacja mobilna. Analizując rynek bankowy, widać, że robią to bardzo chętnie. W najnowszym rankingu sprawdzamy, który bank oferuje najwięcej i gdzie warto założyć konto dla młodych.

Ranking kont dla młodych. Który bank proponuje najlepsze konto młodzieżowe?

Najnowszy raport Związku Banków Polskich pokazuje, że blisko połowa młodych Polaków (46 proc.) zakłada pierwsze konto bankowe jeszcze przed osiągnięciem pełnoletności. Czym kierują się przy wyborze konta dla młodych? Z badań ZBP wynika, że młodzi klienci szukają rachunku, za którego prowadzenie nie będą musieli płacić. Wychowani w dobie nowoczesnych rozwiązań bardzo chętnie korzystają też z bankowości elektronicznej, więc cenią sobie dostęp do aplikacji mobilnej, która ułatwi im zarządzanie finansami. W końcu coraz częściej smartfon wszystkim nam służy już nie tylko do kontaktu, oglądania filmów czy słuchania muzyki, ale także zastępuje portfel.

Wyraźnie widać, że banki wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom i proponują młodym klientom między 18, a 26. rokiem życia bogatą ofertę kont osobistych. Jak wśród nich wybrać to najlepsze konto dla młodych? Odpowiedź na to pytanie pomaga znaleźć aktualny ranking kont młodzieżowych.

Najlepiej wypadły w nim: Konto Przekorzystne dla młodych (Bank Pekao S.A.), eKonto możliwości (mBank) oraz Konto Jakie Chcę dla Młodych (Santander Bank Polska). Dowiedzmy się, co spowodowało, że właśnie te oferty znalazły się w czołówce wrześniowego rankingu.

I miejsce – Konto Przekorzystne dla młodych (Bank Pekao S.A.)

Konto Przekorzystne dla młodych w Banku Pekao S.A. jest obecnie jedną z ciekawszych propozycji na rynku kierowanych do młodych klientów do 26 lat. Prowadzenie konta i użytkowanie karty jest darmowe, tak samo jak wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą. Jest to po prostu konto dla młodych, które nic nie kosztuje.

Dodatkowo aplikacja PeoPay Banku Pekao S.A. jest bardzo dobrze oceniana zarówno przez posiadaczy iPhone’ów, jak i smartfonów z systemem Android. A samo Konto Przekorzystne można założyć w wygodny sposób przez „selfie” w aplikacji PeoPay.

Co zyskujemy z Kontem Przekorzystnym do 26 lat w Banku Pekao S.A.?
- darmowe prowadzenie rachunku
- darmowe korzystanie z karty do konta
- dostęp do konta 24/7 w aplikacji PeoPay
- rewolucyjną kartę wielowalutową z gwarancją niskich kursów
- darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie
- płatności mobilne (BLIK, Apple Pay, Google Pay, HCE, Garmin Pay, Fitbit Pay)
- zniżki do 30% w programie Galeria Rabatów w ponad 2000 sklepach
- program Mastercard® Bezcenne® Chwile® – w którym za codzienne płatności kartą Mastercard do konta lub aplikacją PeoPay (pod warunkiem posiadania karty fizycznie) otrzymujesz 2x więcej punktów niż standardowo. Dodatkowo nagrody można wybierać ze specjalnego katalogu nagród.
- Program Poleceń, w ramach którego za polecenie konta znajomym można zyskać dodatkową premię - 50 zł za polecenie Konta Przekorzystnego dla młodych, 100 zł za polecenie Konta Przekorzystnego lub Konta Świat Premium

Wątpliwości w kwestii tego, jakie konto dla młodych wybrać, może rozwiać aktualna oferta promocyjna Banku Pekao S.A. Wystarczy do końca października otworzyć Konto Przekorzystne dla młodych z kartą debetową Mastercard, zainstalować aplikację PeoPay i w każdym z trzech pełnych miesięcy po dniu przystąpienia do promocji wykonać min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą lub aplikacją PeoPay. Mogą to być płatności na dowolną kwotę. W ten sposób można otrzymać 150 zł premii za założenie konta na selfie i spełnienie warunków promocji. Szczegóły promocji oraz jej regulamin znajdziesz na www.pekao.com.pl/konto-mlodzi/

II miejsce – eKonto możliwości od 13 do 24 lat (mBank)

Drugie miejsce zajmuje eKonto możliwości, które można otworzyć w mBanku. Jest to kolejne darmowe konto dla młodych, którym warto się zainteresować. mBank nie pobiera opłaty za prowadzenie konta, kartę i wypłaty ze wszystkich bankomatów. Warto wiedzieć, że na takich warunkach konto prowadzone jest tylko do 24. roku życia, a potem automatycznie przekształcane jest w eKonto osobiste.

Klienci, którzy cenią sobie nowoczesną bankowość chętnie korzystają z usług mBanku. Aplikacja mobilna, jak i bankowość internetowa są według nich bardzo funkcjonalne.

Co zyskujemy z eKontem możliwości w mBanku?
- darmowe prowadzenie konta
- darmowe użytkowanie karty
- darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie
- płatności mobilne (BLIK, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay)
- nowoczesną bankowość

mBank także przygotował ciekawą promocję dla osób, które będą chciały w tym banku założyć swoje konto dla młodych. Wystarczy otworzyć konto na selfie lub e-dowód i spełnić proste warunki, żeby zyskać 200 zł premii. Promocja obowiązuje do 26.10.2021 r.

III miejsce – Konto Jakie Chcę do 26 lat (Santander Bank Polska)

Podium rankingu kont młodzieżowych zamyka Konto Jakie Chcę do 26 lat, czyli studencka wersja flagowego rachunku w ofercie Santander Bank Polska. Jego prowadzenie jest bezwarunkowo darmowe, a żeby nie zapłacić prowizji za kartę (8 zł), wystarczy wykonać min. 1 płatność bezgotówkową w miesiącu. Podobnie jak w przypadku Konta Przekorzystnego dla młodych wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, a także na świecie są za 0 zł.

Aplikacja mobilna Santander Bank Polska również jest doceniania przez użytkowników i uważana za jedną z lepszych na rynku.

Co zyskujemy z Kontem Jakie Chcę do 26 lat w Santander Bank Polska?
- darmowe prowadzenie rachunku
- aplikację mobilną Santander mobile
- darmowe wypłaty Blikiem ze wszystkich bankomatów w Polsce
- darmowe wypłaty gotówki z bankomatów na świecie
- darmowe przelewy natychmiastowe
- funkcję automatycznego oszczędzania
- płatności mobilne (BLIK, Google Pay, Apple Pay, HCE, Garmin Pay, Fitbit Pay)

Jeżeli otworzymy teraz Konto Jakie Chcę dla młodych w promocji Santander Bank Polska, mamy szansę otrzymać premię nawet 350 zł za otwarcie i polecenie konta oraz 70 zł rabatu na zakupy w CCC. Promocja trwa do 30.09.2021 r.

Ranking kont młodzieżowych 2021

Porównajmy pozostałe konta młodzieżowe, które znalazły się w aktualnym zestawieniu kont dla młodych. W tabeli prezentujemy 10 najlepszych rachunków.

Miejsce i punkty Nazwa banku i konta Miesięczna opłata za prowadzenie konta Miesięczna opłata za korzystanie z karty Darmowe wypłaty z bankomatów
1. (28,44 pkt) Bank Pekao S.A. Konto Przekorzystne dla młodych 0 zł 0 zł wszystkie w Polsce i na świecie Otwórz konto
2. (28,16 pkt) mBank eKonto możliwości do 24 lat 0 zł 0 zł wszystkie w Polsce i na świecie Otwórz konto
3. (27,82 pkt) Santander Bank Polska Konto Jakie Chcę dla młodych 0 zł 0 zł (1) wszystkie w Polsce i na świecie Otwórz konto
4. (27,07 pkt) Bank Millennium Konto 360 Student 0,00 zł 0,00 zł (2) wszystkie w Polsce i na świecie (2) Otwórz konto
5. (26,65 pkt) Bank Citi Handlowy Citi Konto 0 zł 0 zł wybrane w Polsce i na świecie (3) Otwórz konto
6. (25,82 pkt) BNP Paribas Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na Dzisiaj 0,00 zł 0,00 zł wszystkie w Polsce i wybrane za granicą (4) Otwórz konto
7. (23,96 pkt) PKO Bank Polski PKO Konto dla Młodych 0,00 zł 0,00 zł (5) wszystkie w Polsce i na świecie Otwórz konto
8. (23,30 pkt) ING Bank Śląski Konto dla Młodych Mobi 0,00 zł 0,00 zł wybrane w Polsce i na świecie (6) Otwórz konto
9. (23,25 pkt) Credit Agricole Konto dla Ciebie MOVE! 0,00 zł (7) 0,00 zł wszystkie w Polsce i na świecie (7) Otwórz konto
10. (22,94 pkt) Alior Bank Konto Jakże Osobiste do 26 lat 0,00 zł 0,00 zł (8) wybrane w Polsce i na świecie (8) Otwórz konto

Opracowanie na podstawie Tabeli Opłat i Prowizji umieszczonych na stronach internetowych banków. Dane są aktualne na dzień 10.09.2021 r.
1) 0 zł pod warunkiem wykonania min. 1 transakcji kartą w miesiącu, inaczej 8 zł.
2) Pod warunkiem wykonania w danym miesiącu min. 1 transakcją kartą lub BLIKiem, inaczej 4 zł za kartę, 1 zł prowizji za wypłatę z bankomatów Santander Bank Polska i Planet Cash, 5 zł pozostałe.
3) 0 zł wypłata z bankomatów Citi oraz 4 pierwsze wypłaty w miesiącu, 8 zł każda kolejna w kraju i za granicą.
4) Darmowe wypłaty do 26. roku życia w Polsce, 0 zł za wypłaty z bankomatów BNP Paribas i Global Alliance za granicą, min. 10 zł za wypłatę z pozostałych bankomatów zagranicznych poza strefą EOG.
5) Pod warunkiem wykonania w danym miesiącu min. 4 transakcji kartą lub BLIKiem, inaczej 5 zł za kartę.
6) 0 zł bankomaty własne i Planet Cash, z pozostałych pierwsza wypłata w miesiącu darmowa, każda kolejna 2,50 zł. Za granicą prowizja za wypłatę wynosi 3 proc. kwoty wypłaty + 3 proc. za przewalutowanie.
7) Pod warunkiem wykonania w danym miesiącu 1 transakcji kartą lub Blikiem, inaczej 3 zł za prowadzenie i 3 zł za wypłatę z bankomatów obcych w kraju.
8) Karta jest darmowa do 18 lat, później pod warunkiem wykonania transakcji o wartości min. 300 zł miesięcznie, inaczej 5 zł. Wypłaty z bankomatów własnych banku są darmowe, pozostałe 2,50 zł, lub 5 zł za granicą poza strefą EOG. Można wybrać korzyść do konta z darmowymi wypłatami z bankomatów.

Jak powstał ranking kont młodzieżowych?

Przeanalizowaliśmy oferty wszystkich banków. Przyjęliśmy, że wybieramy w każdym z nich jedno konto dla młodych w wieku 18-26 lat. Jeżeli dany bank nie posiadał dedykowanego rachunku dla młodych klientów, wybraliśmy najtańsze konto z oferty. Każde konto mogło zdobyć maksymalnie 30 punktów. Tylko w ten sposób mogliśmy porównać konta młodzieżowe. Punty przyznawaliśmy następująco:
• 5 pkt za darmowe prowadzenie konta (+ 1 pkt, jeśli nie trzeba spełniać żadnych warunków),
• 5 pkt za bezpłatne korzystanie z karty (+ 1 pkt, jeśli nie trzeba spełniać żadnych warunków),
• 5 pkt za darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce lub proporcjonalnie mniej za darmowe wypłaty z wybranych bankomatów w kraju,
• 5 pkt za darmowe wypłaty z bankomatów za granicą lub proporcjonalnie mniej, jeśli bank pobiera prowizję,
• 2,5 pkt za darmowe przelewy przez bankowość internetową lub mobilną,
• 2,5 pkt za możliwość otrzymania premii za założenie konta w promocji
• Po 0,5 pkt (łącznie 1,5 w tej kategorii) za możliwość płacenia telefonem w najpopularniejszych technologiach: BLIK, Apple Pay i Google Pay.
• 1,5 pkt za aplikację mobilną (według średniej ocen użytkowników w sklepie AppStore i Google Play) lub proporcjonalnie mniej.

Konto dla młodych – na co zwrócić uwagę?

Wybierając konto młodzieżowe, zastanówmy się z jakich usług bankowych będziemy korzystać najczęściej. Przeanalizujmy, czy regularnie będziemy zapewniać wpływy np. ze stypendium naukowego, czy jedynie od czasu do czasu konto będzie zasilane kieszonkowym od rodziców. Częstotliwość korzystania z konta ma znaczenie, żeby uniknąć opłaty. Chyba że zdecydujemy się np. na darmowe konto młodzieżowe Pekao. Wtedy nie musimy obawiać się prowizji za prowadzenie konta lub użytkowanie karty nawet wtedy, gdy w danym miesiącu nie będziemy korzystać z konta.

Z wielu analiz jasno wynika, że młodzi ludzie nie mają żadnych barier technologicznych, dlatego nowoczesna bankowość jest dla nich bardzo ważna. Funkcjonalna aplikacja mobilna czy płatności telefonem (BLIK, Google Pay, Apple Pay) to ważne elementy dobrego konta młodzieżowego. A jeśli dużo podróżujemy, w tym za granicę, to wybierzmy konto, które umożliwi nam bezpłatne wypłaty z bankomatów za granicą kartą wielowalutową. Te kryteria spełnia m.in. zwycięskie Konto Przekorzystne dla młodych. Pamiętajmy, że zanim założymy konto osobiste, warto poświęć czas na analizę i porównanie, tego co aktualnie proponują banki. Wybierzmy rachunek, który pozowali nam zyskać, a nie stracić.

Partner materiału: Bank Pekao S.A.
KOMENTARZE
(8)
Sylw
4 miesiące temu
Manipulacja. Celem banków jest doić
Sylw
4 miesiące temu
Żadnych banków. I tak cię wydoją
Jerzy - centu...
5 miesięcy temu
Bank to magazyn pieniędzy jak skarpeta, która jest pewniejsza i pod ręką.
wykorzystywan...
5 miesięcy temu
Od lat " Przewrotu Solidarnościowego" są babksterzy, a nie banki.
Gość
5 miesięcy temu
Przestrzegam przed takim kontem w BGŻ Paribas. Kilka lat temu założyłam podobne konto dla niepełnoletniego syna. Oferowali darmowe konto i kartę dla syna do 26 lat ale właśnie w lipcu zmienili.W prowadzili opłatę za kartę a to konto to chyba w zamian. Ciekawe jak długo tym razem będzie darmowe.