Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Partner materiału: Bank Millennium

Ranking kont osobistych

16
Podziel się

Dobre konto osobiste to podstawa Twoich finansów. Jeśli właśnie teraz planujesz zmienić swój rachunek bankowy, to wybierz taki, który oprócz braku opłat za prowadzenie konta, kartę czy wypłaty z bankomatów, zaoferuje Ci również atrakcyjną premię, którą możesz wydać na przykład na świąteczne prezenty. W jakim banku najlepiej założyć konto osobiste? Sprawdź, bo przeanalizowałam aż 17 ofert banków.

Ranking kont osobistych
(Pexels)
bEhTrbwB

W tej edycji rankingu kont osobistych brałam pod uwagę podstawowe parametry, takie jak brak opłat za prowadzenie rachunku, kartę oraz za wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą. Oprócz tego oceniałam szereg wartości dla użytkownika, czyli:

• możliwość płacenia telefonem za pomocą BLIK-a i Apple Pay,
• aktualną premię za otwarcie i aktywność na koncie,
• możliwość założenia rachunku bez wychodzenia z domu, co jest szczególnie istotne w warunkach pandemii,
• program poleceń, który pozwala zyskiwać na rekomendowaniu oferty banku znajomym,
• możliwość podłączenia do bankowości elektronicznej kont osobistych z innych banków w ramach otwartej bankowości oraz podglądu ich salda i historii.

Każdy bank mógł zdobyć łącznie 12 punktów. Informację, za jakie kryteria i w jakiej liczbie przyznawane były punkty, znajdziesz na końcu rankingu. A teraz przejdźmy do banków, które znalazły się na podium! Są to najlepsze konta osobiste.

bEhTrbwD

Zastanawiasz się, z jakiego konta dostałeś przelew? Sprawdż, jaki to bank!

I miejsce – Bank Millennium (11,56 pkt)

Pierwsze miejsce zajmuje Konto 360, które ma w swojej ofercie Bank Millennium. Wystarczy, że zapewnisz wpływy na rachunek w kwocie min. 1 tys. zł i raz zapłacisz kartą lub BLIK-iem na dowolną kwotę, a otrzymasz za 0 zł:
• prowadzenie rachunku,
• kartę debetową,
• wypłaty ze wszystkich bankomatów.

Oprócz tego możesz wziąć teraz udział w promocji, w ramach której otrzymasz 200 zł do wydania na Allegro – najpierw 50 zł i Allegro Smart za samo otwarcie rachunku, a później 150 zł za aktywność.

bEhTrbwJ

Aby dostać 50 zł i Allegro Smart na 12 miesięcy, powinieneś do 21.12.2020 r. otworzyć Konto 360o i wyrazić zgody marketingowe na rzecz banku. Po spełnieniu tych warunków kartę podarunkową do wydania na Allegro wraz z pakietem darmowej dostawy przez cały rok otrzymasz w ciągu 14 dni (roboczych), co oznacza, że możesz zdobyć je jeszcze przed Świętami.

Aby dodatkowo zgarnąć jeszcze 150 zł bonu podarunkowego, trzeba:
• w styczniu, lutym, marcu i kwietniu spełnić warunki, które pomogą Ci uniknąć opłaty za konto, czyli zapewnić wpływy w kwocie min. 1 tys. zł i przynajmniej raz zapłacić kartą lub BLIK-iem,
• do 30.04.2021 r. przynajmniej raz zapłacić zbliżeniowo i aktywować aplikację mobilną banku,
• do 30.04.2021 r. potwierdzić tożsamość w oddziale banku, jeśli otworzyłeś konto bez wychodzenia z domu, za pomocą selfie.

Warto wiedzieć, że Bank Millennium oferuje jeszcze aplikację goodie, która zapewnia zwrot części wydatków na różne cele. Uczestnicy powyższej promocji otrzymują także 20 zł na start w aplikacji i stały zwrot 3% od wartości zamówienia właśnie na Allegro.

Jakie są inne korzyści w ramach Konta 360? Możesz także korzystać z programu poleceń rachunku, płacić wygodnie telefonem za pomocą BLIK-a i Apple Pay oraz w bankowości elektronicznej podłączyć konta i sprawdzać szybko historię transakcji z następujących banków: mBank, ING Bank Śląski, Santander BP, Alior Bank, Bank Pekao, PKO BP, Inteligo i Citi Handlowy.

bEhTrbwK

II miejsce – Credit Agricole (10,56 pkt)

Na drugim stopniu podium znalazło się Konto dla Ciebie, które można założyć w Credit Agricole. Podobnie jak w Banku Millennium, wystarczy 1 tys. zł wpływu i jedna transakcja kartą lub BLIK-iem albo inną formą płatności mobilnej, aby zyskać darmowe:
• prowadzenie rachunku,
• kartę do konta,
• wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Credit Agricole również oferuje 200 zł premii za przeniesienie konta, za płatności mobilne i kartą (przy trzech takich transakcjach i wpływie min. 1 tys. zł na konto) lub za oszczędzanie na końcówkach (przy wpływach przynajmniej 1 tys. zł na rachunek i min. 200 zł w transakcjach kartą).

Podobnie jak w Banku Millennium konto założysz bez wychodzenia z domu, możesz korzystać z programu poleceń rachunku i płacić BLIK-iem i Apple Pay. Czynnikiem, który spowodował, że Credit Agricole zajęło drugie miejsce jest to, że do bankowości nie można podejrzeć salda i historii rachunków z innych banków. Jeśli masz więc więcej takich produktów, to lepiej jednak zdecydować się na Bank Millennium.

bEhTrbwL

III miejsce – Nest Bank (9,50 pkt)

Trzecie miejsce zajmuje Nest Konto, które znajdziesz w ofercie Nest Banku. Jest to naprawdę podstawowy rachunek, który nie zapewnia wyjątkowych korzyści, ale za to bez konieczności spełniania żadnych warunków otrzymujesz bezpłatne:
• prowadzenie konta,
• kartę do rachunku,
• wypłaty ze wszystkich bankomatów.

Dodatkowo masz możliwość opłacania transakcji BLIK-iem i Apple Pay, a konto założysz bez wychodzenia z domu. W przeciwieństwie do ofert Banku Millennium i Credit Agricole, Nest Bank nie oferuje premii za otwarcie rachunku, programu poleceń ani otwartej bankowości.

Konto osobiste – ranking

Gdzie znaleźć najlepsze konta osobiste? Poniższe zestawienie pozwoli Ci zobaczyć dziesięć najbardziej atrakcyjnych aktualnie ofert.

bEhTrbwM
Miejsce Bank Nazwa konta Suma punktów Opłata za prowadzenie konta (wpływ 1000 zł) Opłata za kartę (3 płatności na 200 zł) Darmowe bankomaty w Polsce Aktualna promocja Podgląd kont z innych banków
1 Bank Millennium Konto 360 11,56 0 zł 0 zł tak 200 zł tak
2 Credit Agricole Konto dla Ciebie 10,56 0 zł 0 zł tak 200 zł nie
3 Nest Bank Nest Konto 9,5 0 zł 0 zł tak 0 zł nie
4 Bank Pekao Konto Przekorzystne 9,28 0 zł 0 zł dwie wypłaty w miesiącu 100 zł nie
5 BNP Paribas Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na dzisiaj 8,33 0 zł 0 zł własne i Planet Cash 300 zł nie
6 Alior Bank Konto Jakże Osobiste 8,11 10 zł 5 zł tak 400 zł tak
7 Inteligo Konto Indywidualne Inteligo 7,5 0 zł 0 zł PKO BP i SBP 0 zł tak
8 mBank eKonto osobiste 7,44 0 zł 0 zł od 100 zł kwoty wypłaty 160 zł nie
9 Bank Citi Handlowy CitiKonto 7,42 0 zł 0 zł 4 pierwsze wypłaty 150 zł nie
10 PKO Bank Polski PKO Konto za Zero 7,06 0 zł 10 zł nie 200 zł tak

Źródło: Opracowanie własne na podstawie danych banków

Zawsze staram się polecać sprawdzone produkty finansowe. Tym razem nie jest inaczej, bo z rachunku zwycięzcy rankingu, czyli Konta 360o korzystam już ponad trzy lata. Z perspektywy użytkownika mogę więc powiedzieć, że to naprawdę dobry rachunek. Przez ten cały czas jeszcze nie zdarzyło mi się nie spełnić warunków aktywności, więc konto mam w 100% za 0 zł. Cenię sobie również aplikację mobilną, która jest niezwykle przejrzysta i pomaga zarządzać moimi finansami.

Jeśli i Ty chcesz przetestować ten rachunek, to teraz jest ku temu dobra okazja, bo możesz otrzymać 200 zł do wydania na Allegro i darmową dostawę paczek przez cały rok.

Konta osobiste ranking – jak powstał?

Każdy bank mógł otrzymać maksymalnie 12 punktów za:

• 2 pkt za darmowe prowadzenie konta przy założeniu 1 tys. zł wpływów miesięcznie,
• 2 pkt za bezpłatną kartę przy założeniu 3 transakcji kartą miesięcznie na łącznie 200 zł,
• 4 pkt za darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów (jeżeli darmowa była tylko część urządzeń albo bank ustala limity, to liczba punktów była proporcjonalnie niższa),
• 1 pkt za możliwość podglądu salda i historii rachunków z innych banków w bankowości elektronicznej,
• maks. 1 punkt za promocję za otwarcie i aktywność na koncie (im wyższa była kwota premii, tym więcej punktów otrzymywał bank),
• 0,5 pkt za możliwość otwarcia rachunku bez wychodzenia z domu,
• po 0,5 pkt za możliwość płacenia technologią BLIK i Apple Pay,
• 0,5 pkt za udostępnienie programu poleceń.

bEhTrbxe
Partner materiału: Bank Millennium
KOMENTARZE
(16)
lolek
5 miesięcy temu
Milenium haha sporo zapłacili a przecież najwięcej ma wpadek w sieci.
Gość
5 miesięcy temu
Kryteria dobrane tak że może by zainteresowały... 0,01 % klientów...
xyz
5 miesięcy temu
santander ma wpływ 5oozł i 1 płatność karta lub blik i jest za darmo i 250zł za przeniesienie konta a tu nawet w rankingu nie ma.. sponsorowane jak nic.
bEhTrbxf
ppp
5 miesięcy temu
a czyje pan chce wydac te pieniadze ,przez kogo zarobione ,ze pan bedzie dysponowal,cudzymi pieniedzmi czy jak?a kto pana upowaznil,do wydania 200zl.z cudzych kont prosze skupic sie na swoich 200zl,ktore pan zarobi
duyk
5 miesięcy temu
bzdury!! getin bank "0" za prowadzenie BEZ WPLYWOW NA KONTO PLUS ODSETKI OD NADWYZKI NA KONCIE-WIEC PRZESTANCIE NACIAGAC LUDZI NA BANK MILENIUM-zobaczcie kto sponsoruje artykol!!!