Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Partner materiału: Vivus Finance sp. z.o.o.

Ranking szybkich pożyczek, które dostaniesz za darmo

43
Podziel się

Darmowe pożyczki nie są już tak szeroko oferowane, jak jeszcze rok temu. Ograniczenie limitów kosztów pozaodsetkowych, które było zawarte w jednej z wersji Tarczy Antykryzysowej sprawiło, że wielu firmom takie oferty przestały się opłacać. Te, które już przed pandemią, pożyczały na rozsądnych warunkach wciąż mogą pozwolić sobie na to, aby proponować klientom darmową pożyczkę. Gdzie i z jakiej kwoty aktualnie można skorzystać? Sprawdzamy!

Ranking szybkich pożyczek, które dostaniesz za darmo
(Pexels)
bEpWjBBx

Jak wynika z danych Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego już pod koniec 2019 roku na rynku pożyczek pozabankowych dominowało 25 firm, które zajmowały 85% rynku. W wyniku pandemii koronawirusa 25% przedsiębiorstw zdecydowało się wycofać z polskiego rynku. Oznacza to oczywiście, że ofert do wyboru jest mniej, ale zostały tylko te, które dostosowują się do restrykcyjnych wymogów kosztowych, które narzucił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

Darmowa pożyczka – o czym trzeba pamiętać?

Aby skorzystać z darmowej pożyczki, trzeba spełnić dwa warunki. Po pierwsze być nowym klientem danej firmy. Warto pamiętać, że jedna firma może działać pod kilkoma markami. Nawet gdy wejdziesz na inną stronę internetową, to pożyczka online zostanie ci udzielona przez tą samą firmę. Zjedź na dół strony i przeczytaj, kto jest właścicielem danej marki.

Drugi warunek jest taki, że pożyczkę przez internet musisz spłacić terminowo. Jeżeli więc pożyczasz środki na 30 dni, to najpóźniej w 30-tym dniu muszą się one znaleźć na koncie pożyczkodawcy. Za każde spóźnienie mogą zostać naliczone dodatkowe opłaty.

bEpWjBBz

Warto pamiętać, że pieniądze musisz oddać jednorazowo. Pożyczki online na raty są płatne.

Jak sprawdzić, czy pożyczka na pewno jest za darmo?

Wystarczy upewnić się, że koszt pożyczki zapisany w umowie wynosi 0 zł, kwota do zapłaty jest dokładnie taka, jaką pożyczyłeś, a Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynosi 0%.

Kto pożycza najwięcej w ramach darmowej pożyczki online?

bEpWjBBF

I miejsce – Vivus (3 000 zł na 61 dni)

Aktualnie najwięcej za darmo pożycza Vivus. Jeśli jest to Twoja pierwsza pożyczka w tej firmie, to możesz pożyczyć do 3 000 zł i oddać dopiero za 61 dni. Jeśli więc zdecydujesz się na taki krok pod koniec stycznia, to termin spłaty wypadnie dopiero w ostatnich dniach marca. Przez ten czas możesz dowolnie wydawać środki.

Gdy pożyczka ci się sprawdzi i będziesz chciał ponownie skorzystać z oferty Vivusa, to za kolejnym razem maksymalna kwota pożyczki rośnie do 7 500 zł.

Aby złożyć wniosek o pożyczkę online, wystarczy być w wieku od 19 do 78 lat, posiadać numer telefonu komórkowego, adres email, konto osobiste (na które przelane zostaną środki) i uzyskać pozytywną ocenę zdolności kredytowej. Formularz składasz przez internet, a pieniądze są ci wysyłane zaraz po wykonaniu przez ciebie przelewu weryfikacyjnego i uzyskaniu pozytywnej decyzji o przyznaniu środków.

bEpWjBBG

Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki Vivus.pl: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1000 zł; całkowita kwota do zapłaty 1000 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 61 dni. Stan na 16.11.2020 r.

II miejsce – Wonga i Wandoo (1 000 zł na 30 dni)

Drugie miejsce w rankingu pożyczek przez internet zajmują dwie firmy – Wonga i Wandoo. W obu możesz pożyczyć za pierwszym razem maksymalnie 1 000 zł i oddać za 30 dni.

Aby zawnioskować o pożyczkę w Wandoo, trzeba mieszkać w Polsce i mieć od 20 – 72 lat, posiadać konto bankowe i aktywny numer telefonu oraz nie posiadać zadłużeń w spłacie poprzednich zobowiązań.

bEpWjBBH

Żeby z kolei wziąć pożyczkę w Wonga, trzeba skończyć 18 lat (nie ma górnej granicy wieku). Oprócz tego należy mieszkać w Polsce, posiadać polskie obywatelstwo, nie być wpisanym w rejestrach dłużników i uzyskać pozytywną ocenę zdolności kredytowej.

III miejsce – marki Aventus Group (600 zł na 30 dni)

Firma Aventus Group ma w swojej ofercie pięć marek, w których obowiązuje taka sama oferta pożyczkowa. Jest to: Lew Pożyczka, Niewielka Pożyczka, Finansowe Posiłki, Pożyczka Plus i Smart Pożyczka. Korzystając ze strony internetowej każdej z nich, możesz pożyczyć z maksymalnie 600 zł i oddać bez kosztów za 30 dni.

Warto pamiętać, że gdy weźmiesz pożyczkę np. na stronie Pożyczka Plus, to na Finansowych Posiłkach nie możesz już pożyczyć środków za darmo. Wynika to z tego, że środki udostępnia jeden podmiot, czyli Aventus Group.

bEpWjBBI

Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę? Trzeba mieć od 19 do 73 lat, mieć obywatelstwo polskie, być aktualnie zatrudnionym, mieć swoje konto bankowe i nie być wpisanym do rejestru dłużników.

Darmowe pożyczki - ranking

Interesują cię jeszcze inne opcje? Oprócz wyżej omówionych możesz wybrać jeszcze Net Credit, który za darmo pożycza 500 zł na 30 dni. Wszystkie oferty to pożyczka na dowód, czyli do jej uzyskania wystarczą ci tylko dane z dowodu osobistego. Nie ma konieczności dołączania żadnych dokumentów dochodowych.

Miejsce Pożyczkodawca Maksymalna kwota darmowej pożyczki Okres spłaty pożyczki
1. Vivus 3 000 zł 61 dni Zapytaj o pożyczkę
2. Wonga 1 000 zł 30 dni Zapytaj o pożyczkę
Wandoo 1 000 zł 30 dni Zapytaj o pożyczkę
3. Finansowe Posiłki 600 zł 30 dni Zapytaj o pożyczkę
Lew Pożyczka 600 zł 30 dni Zapytaj o pożyczkę
Niewielka Pożyczka 600 zł 30 dni Zapytaj o pożyczkę
Pożyczka Plus 600 zł 30 dni Zapytaj o pożyczkę
Smart Pożyczka 600 zł 30 dni Zapytaj o pożyczkę
4. Net Credit 500 zł 30 dni Zapytaj o pożyczkę

Źródło: Opracowanie direct.money.pl na podstawie danych na stronach internetowych pożyczkodawców. Informacje aktualne na dzień 27.01.2021 r. Powyższe dane mają charakter informacyjny. Ostateczne warunki zależą od oceny zdolności kredytowej klienta i zostaną zaproponowane przez firmę pożyczkową.

Jak powstał ranking darmowych pożyczek?

Pod uwagę wzięliśmy wszystkie firmy na rynku, które aktualnie oferują darmową pierwszą pożyczkę pozabankową. O miejscu w rankingu decydowała kwota dostępna dla nowych klientów – im była wyższa, tym wyższa pozycja w rankingu.

bEpWjBCa
Partner materiału: Vivus Finance sp. z.o.o.
KOMENTARZE
(43)
mikaela
6 miesięcy temu
A istnieją w ogóle takie oferty na rynku? Można gdzieś pożyczyć za 0 zł teraz?
matematyk
6 miesięcy temu
Dobra pozyczka hehe, tak dobra jak autor dobry z matematyki, takich mamy "dziennikarzy", po nauczaniu zdalnym przybędzie takich więcej
kolo
6 miesięcy temu
"Schudniesz o -15kg" oznacza przytycie o 15kg....
bEpWjBCb
Ha ha ha
6 miesięcy temu
nigdzie się nie opłaca
Cymbalista
6 miesięcy temu
No, a te 3000 tys. to gdzie daja?
...
Następna strona