Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rolnicy zarabiają na drożyźnie? Kołodziejczak odpowiada: Premier skrzywdził społeczeństwo

Inflacja bije kolejne rekordy. Wzrost cen to dobra okazja dla rolników, by nieco dorobić? - Rolnicy na tym tracą. Po pierwsze, jest bardzo duży problem ze sprzedawaniem bardzo dużej ilości produktów, warzyw i owoców. Choćby jabłka, które dziś są sprzedawane za 20 do maksymalnie 60 groszy za kilogram. To jest skandal. Później te same jabłka kosztują dużo więcej w sklepach - powiedział w "Money. To się liczy" Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii. - Jeżeli mówimy o inflacji, ona ma też potężny wpływ na dystrybucję tych towarów. Zwyżka cen żywności w sklepach wiąże się też z droższą obsługą tego wszystkiego, a nie z drożejącymi produktami rolnymi, których ceny pozostają na podobnych poziomach co w poprzednich latach - dodał.

0
0
111
Podziel się
Komentarze (111)
zobacz więcej komentarzy (111)
KOMENTARZE
(111)
anna
6 miesięcy temu
Współczuję rolnikom .Niemniej jednak jak idę na ryneczek w moim mieście i stoi z jabłkami rolnik z mojej niemalże ulicy, to sprzedaje te jabłka po cenach sklepowych , A skoro w hurcie mu zapłacą po 60 gr , to niechby dołożył drugie 60gr. i na pewno wyszedłby na tym lepiej i konsumenci też .
Dindomito
7 miesięcy temu
Eeeee tam … może i rolnicy narzekają , ale jedź pan na wieś , a tam wszędzie miłość do PiS . Wszak wiadomo , że od pokoleń na wsi, na gospodarce zostawał ten , co się do niczego innego nie nadawał, taki co to ledwie 8 klas potrafił umęczyć . Co tu się zatem dziwić naiwności i ciemnocie tej części społeczeństwa.
Ala
7 miesięcy temu
Rolnicy tu uprzywilejowana grupa społeczna KRUS 120 zł miesięcznie a prowadzący działalność gosp 1500 zł miesięcznie a emerytury takie same !!!!
Polak
7 miesięcy temu
Wybrałeś rolniku to masz. Zawsze Polak mądry po szkodzie. Wybrali ludzi którzy szkodzą całemu narodowi.
Baca
7 miesięcy temu
Lider rolników to jakiś wymoczek!
...
Następna strona