Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO,KRWL
|

Sejm wznowił obrady. Elżbieta Witek o reasumpcji: "To moja wina"

30
Podziel się:

Choć wcześniej posłowie przegłosowali przerwę, to ostatecznie powrócili na salę plenarną. To efekt reasumpcji głosowania, którą zarządziła Marszałkini Sejmu na wniosek 30 posłów. - To moja wina - tłumaczyła obecnym na sali posłom. Trudno jednak było jej się przebić przez okrzyki "oszuści". Opozycja zarzuca Witek złamanie przepisów sejmowych.

Sejm wznowił obrady. Elżbieta Witek o reasumpcji: "To moja wina"
Sejm wznowił obrady. Elżbieta Witek: To moja wina (PAP, PAP/Wojciech Olkuśnik)

Zjednoczonej Prawicy udało się zebrać 30 posłów, którzy podpisali wniosek o reasumpcję głosowania. Wcześniej posłowie wynikiem 229 do 227 zagłosowali za odroczeniem obrad do września.

W głosowaniu 229 posłów było za, 1 - przeciw, a 1 się wstrzymał. Kolejne głosowanie o odroczeniu obrad do 2 września opozycja już przegrała. Sejm tym samym wznowił obrady.

- To moja wina - stwierdziła Elżbieta Witek. Marszałkini wytłumaczyła, że w trakcie głosowania nie podała, nad którym wnioskiem głosują posłowie, gdyż o odrodzenie obrad postulowało dwóch posłów: Bartłomiej Sienkiewicz (KO) i Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL). Pierwszy chciał odroczenia do 1 września, a drugi - do 2 września.

Zobacz także: Pomoc dla przedsiębiorców. Więcej pieniędzy nie będzie? Szef PFR odpowiada

- Po zasięgnięciu opinii Konwentu Seniorów i opinii prawników zarządzam reasumpcję głosowania - ogłosiła Elżbieta Witek.

Po przegranym głosowaniu gorzkich słów nie kryli posłowie opozycyjni. Zapowiedzieli m.in. że Elżbieta Witek odpowie za tę decyzję karnie i dyscyplinarnie. - Chciałabym, żeby pan poseł miał tak silny kręgosłup moralny jak ja - odpowiedziała jednemu z krytykujących ją polityków opozycji.

Marszałkini często musiała przerywać swoje wypowiedzi, gdyż ze strony ław opozycyjnych co rusz dochodziły okrzyki "oszuści" lub "oszustka". Ten ostatni okrzyk kierowany był bezpośrednio do Elżbiety Witek.

To oznacza, że Sejm prawdopodobnie jeszcze w środę zadecyduje o przyszłości kilku kontrowersyjnych ustaw, czyli m.in. "lex TVN" oraz podwyżek dla prezydenta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(30)
bateman
2 lata temu
Witek jest marszelek(kini) bo nie zalowala i nie zaluje tego kroku.
Rezydent
2 lata temu
Skoro jest wina,powinna być i kara. Na co więc czeka ta pani?
Henryk
3 lata temu
Chciałabym, żeby pan poseł miał tak silny kręgosłup moralny jak ja, – Bo nawet jak by było potrzeba to by złamała pięć razy a nie tylko raz prawo robiąc rasunkcje a żeby PIS wygrał głosowanie to jest taki marszałek Witek, bo jest za partią PIS a nie za sprawiedliwością. Złamała prawo z artykułu 134 gdzie jej grozi trzy lata więzienia i powinna siedzieć. To by był przykład dla innych polityków, co złamaliby prawo.
Krzysztof
3 lata temu
Witek skłamała w Sejmie, że zasięgnęła opinii 5 prawników, ale mogła się przecież postarać o takie opinie post factum. To, że pokazała tylko jakieś starocie, świadczy niezbicie, że żaden liczący się prawnik nie chciał takiej opinii wystawić.
zct
3 lata temu
Kukiz nie nadaje sie do polityki......gdzie z grajka bedzie polityk hehe i ten ukłon na sali sejmowej ZENADA ŻENAGA NARODZIE takich mamy posłow OSłÓw brak szcunku do czegokolwiek w panstwie rzadza ludzie bez HONORU weszystko im sie nalezy jak mawiała szydło....
...
Następna strona