Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|

500 zł na dziecko to nawet 840 tys. zł za jedno nowe poczęcie. Kto dostanie pieniądze i ile to będzie kosztowało?

0
Podziel się:

242 mld 568 mln zł - tyle wynieść mają koszty programu rodzina 500+ w najbliższej dekadzie. Za te pieniądze można by wybudować długą autostradę z Lizbony w Portugalii do Astany w Kazachstanie. Rząd postanowił jednak zainwestować je w najmłodszych.

500 zł na dziecko to nawet 840 tys. zł za jedno nowe poczęcie. Kto dostanie pieniądze i ile to będzie kosztowało?
(WP)

242 mld 568 mln zł – tyle wynieść mają koszty programu rodzina 500+ w najbliższej dekadzie. Za te pieniądze można by wybudować długą autostradę z Lizbony w Portugalii do Astany w Kazachstanie. Rząd postanowił jednak zainwestować je w najmłodszych. I wydać na jedno nowo narodzone dziecko z programu 500+ blisko 840 tys. zł - wynika z szacunków money.pl

Czym jest brakujące 207 mln zł, o które tyle krzyku swoim pismem zrobił ostatnio minister finansów Paweł Szałamacha, wobec ćwierć biliona złotych? Projekt ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (tak dokładnie nazywa się program 500 zł na prawie każde dziecko) właśnie przyjął rząd.

Według założeń projektu przygotowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w najbliższej dekadzie dzięki dodatkowi urodzić ma się 288 992 nowych dzieci. Jak podliczył money.pl, oznacza to, że jedno dziecko będzie kosztować dokładnie 839 tys. 358 zł.

Pięćsetka da każdemu rodzicowi nawet 108 tys. zł na dziecko przez 18 lat. Nie każdy jednak pieniądze otrzyma. Jest bowiem kilka wyłączeń. Jakich? O tym w programie Statistica.

Sprawdź, gdzie złożyć wniosek o 500 zł na dziecko (tutaj)
.

wiadomości
gospodarka
najważniejsze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)