Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Targi Pracy w Londynie. Rząd zachęca Polaków do powrotu

39
Podziel się:

- Zapraszam Państwa do Polski. Polska dziś na Was czeka - stwierdziła Jadwiga Emilewicz podczas Targów Pracy w Londynie, zachęcając Polonię do powrotu. Dodała, że nasz kraj jest w awangardzie rozwoju gospodarczego.

Targi Pracy w Londynie. Rząd chce ściągnąć Polaków z Wysp do Polski
Targi Pracy w Londynie. Rząd chce ściągnąć Polaków z Wysp do Polski (Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, MPiT)

Rząd chce ściągnął Polonię z Wysp do Polski. Targi Pracy odbyły się w londyńskim Queen Elizabeth II Centre i były skierowane do Polaków mieszkających w Zjednoczonym Królestwie. Za ich organizację odpowiadało Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Polska Agencja Inwestycji i Handlu oraz Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

- Polska to kraj z nowymi możliwościami. Już nie jest miejsce, które opuszcza się w celu poszukiwania lepszego życia. Silna gospodarka, proprzedsiębiocze działania, niskie bezrobocie, szybki wzrost pensji i wsparcie państwa dla rodzin - to nasze atuty - stwierdziła minister Jadwiga Emilewicz tuż przed Targami Pracy w Londynie.

Już inaugurując wydarzenie dodała, że Polska jest w awangardzie rozwoju gospodarczego. - Bezpieczeństwo dnia codziennego dziś w Polsce jest jednym z najwyższych w Europie. Zapraszam Państwa do Polski. Polska dziś na Was czeka - stwierdziła minister przedsiębiorczości.

Wtórował jej Kazimierz Kuberski, wiceminister rodziny, pracy i polityki społęcznej. - Jesteście cennym nabytkiem dla pracodawców w Polsce - powiedział do Polonii zebranej na Targach Pracy.

Zobacz także: Obejrzyj: Zakaz handlu w niedziele zostaje

Tego samego dnia resort przedsiębiorczości poinformował, że pensje w Polsce rosną znacznie szybciej niż ceny. Dzięki czemu zwiększa się siła nabywcza obywateli. MPiT podał, że przeciętne wynagrodzenie brutto tylko w 2018 r. wzrosło w Polsce o 300 zł - do poziomu 4585 zł.

"Rosło ono sukcesywnie przez kolejne lata, jednak realny wzrost, o 5,3 proc. w zeszłym roku, był zdecydowanie najwyższy w dekadzie" - podkreśliło ministerstwo w komunikacie.

Dodano jednak, że - mimo znacznego wzrostu płacy minimalnej - liczba osób pobierających najniższe wynagrodzenie wśród wszystkich zatrudnionych na umowę o pracę stanowi aż 13 proc. i utrzymuje się na tym samym poziomie od 2012 r.

Podczas targów w Londynie można było spotkać pracodawców i instytucje publiczne, które - zdaniem rządu - mogą pomóc w podjęciu decyzji o rozwoju lub kontynuacji kariery nad Wisłą. Pojawiły się zarówno duże polskie przedsiębiorstwa (np. spółki Skarbu Państwa), jak i międzynarodowe firmy (m.in. z branży medycznej, finansowej, telekomunikacyjnej, motoryzacyjnej, ubezpieczeniowej).

Wśród nich: PZU, Asseco, Goldman Sachs, Credit Suisse, LG Chem, Polpharma Biologics, Polpharma, Johnson&Johnson, Orlen, Jabil, Orange, Adamed, Roche, IBM, PKO BP, Budimex, Siemens, LOT AMS, Grupa Żywiec, Fujitsu, Selena, Fundacja Go4Poland (GPW)
, Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych.

W Targach udział wzięły także instytucje związane z krajowym rynkiem pracy. Polonia mogła zapoznać się też z ofertami pracy w administracji publicznej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(39)
Emigrant
5 lata temu
Po psa i resztę rodziny
Ktoś
5 lata temu
Kilka z tych firm to przyjmuje i po 3 miesiącach zwalnia, i to za najniższą krajową, ponad połowa ludzi pracuje za 2,5 tyś zł miesięcznie, co za bzdury opowiadają!!!
Haneczka
5 lata temu
Nawet brak słów na komentarz. 😱😱😱 Zrypane mózgi do entej potęgi.😀😀😀
aaaa
5 lata temu
powietrze trzeba oczyscic, ciezko oddychac...
m g
5 lata temu
13 euro na godzine i wracam.
...
Następna strona