Notowania

gospodarka
15.03.2019 16:26

Twój e-PIT. W sobotę w galeriach handlowych urzędnicy pomogą rozliczyć podatek

16 marca urzędnicy skarbówki ruszą do galerii handlowych. W 75 obiektach tego typu w całym kraju będą służyć pomocą przy rozliczaniu podatku za pomocą usługi Twój e-PIT.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Urzędnicy pokażą jak rozliczać Twój e-PIT. (Fot: LUKASZ SOLSKI/East News)

Urzędnicy będą dyżurować 16 marca w godzinach 12-20. W wyznaczonych punktach informacyjnych dyżurni będą rozliczać deklaracje PIT-37 i PIT-38 przy pomocy usługi Twój e-PIT.

Urzędnicy będą wyjaśniali wątpliwości związane z ulgami podatkowymi czy odliczeniami. Pokażą też, jak korzystać z elektronicznych formularzy e-PIT.

Ci, którzy rozliczają się przy pomocy innych formularzy PIT (36, 36L lub 39), także będą mogli liczyć na pomoc.

Oglądaj też: Twój e-PIT - poradnik money.pl

Aby skorzystać z pomocy przy rozliczeniu, trzeba mieć ze sobą zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2017 r.) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2017 r., aktualne informacje o dochodach (wystarczy np. jeden PIT-11 za 2018 r.) i kwotę nadpłaty lub niedopłaty podatku z rozliczenia za 2017 r.

Urzędnicy przypominają, że podatnicy rozliczający się online przy pomocy usługi Twój e-PIT dostaną zwroty po maksymalnie 45 dniach od rozliczenia.

Urzędnicy dyżurujący w galeriach handlowych nie będą przyjmować papierowych zeznań.

Twój e-PIT to platforma utworzona przez Ministerstwo Finansów i udostępniona na stronie podatki.gov.pl. Jej celem jest ułatwienie podatnikom rozliczenia deklaracji PIT.

W systemie Twój e-PIT znajdziemy wstępnie wypełnioną deklarację PIT-37 i PIT-38. Dane konieczne do ich wypełnienia pochodzą z ubiegłorocznej deklaracji, a także z dokumentów dostarczonych przez pracodawcę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, podatki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-03-2019

Emerytkaa w Malborku też będą jeżeli tak to gdzie?

16-03-2019

OriSNiech przyjdą w niedzielę.

Rozwiń komentarze (2)