Notowania

Tylko w money.pl: Teresa Czerwińska trafiła do zarządu NBP

Teresa Czerwińska podąży drogą Pawła Szałamachy i w najbliższym czasie trafi do zarządu Narodowego Banku Polskiego - dowiedział się money.pl we wtorek wczesnym popołudniem. Prezydent zatwierdził jej kandydaturę. Kilka godzin później NBP potwierdził w komunikacie tę nominację.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Teresa Czerwińska kontynuuje karierę w zarządzi NBP (Fot: Grzegorz Banaszak/REPORTER)

Aktualizacja

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, zatwierdzenie kandydatury Czerwińskiej do zarządu NBP jest już formalnością. Nasze informacje potwierdziliśmy w źródłach zbliżonych do banku oraz obozu rządzącego. Z czasem potwierdził nam je także oficjalnie Błażej Spychalski z Kancelarii Prezydenta. Ten błyskawicznie zatwierdził jej kandydaturę.

Przepisy stanowią, że w zarządzie NBP zasiadać może od 6 do 8 osób oraz prezes. W tej chwili zarząd banku centralnego stanowią Adam Glapiński oraz Piotr Wiesiołek, Anna Trzecińska, Andrzej Kaźmierczak, Ryszard Kokoszczyński, Paweł Samecki oraz Paweł Szałamacha.

Łatwo więc policzyć, że wciąż w zarządzie są jeszcze dwa wakaty. Jeden z nich zajmie Czerwińska.

Obejrzyj: Pomysł na Biznes: Takapara to coś więcej niż manufaktura skarpetek

Wspomniany Szałamacha zresztą przecierał szlaki obecnej minister. On również z ministerialnego stanowiska przeszedł wprost do zarządu NBP.

Wiele wskazuje na to, że minister Czerwińska nie pozostanie długo bez pracy. Czeka już na nią "inna, ważna funkcja"
Rekonstrukcja rządu. Sasin o Czerwińskiej: "obejmie inną funkcję państwową". Posada w NBP już czeka?

Tą samą drogą podąży była już szefowa resortu finansów. - Wniosek w tej sprawie wyszedł już z NBP do Kancelarii Prezydenta - dowiadujemy się od osoby znającej sprawę.

Taka jest bowiem procedura. Kandydaturę do zarządu banku centralnego zatwierdza prezydent na wniosek szefa NBP. A dokument miał już zostać wysłany.

Minister Czerwińska we wtorek najpewniej straci stanowisko. Ale nie musi się martwić o pracę, co pokazują losy jej poprzedników
NBP bezpieczną przystanią dla byłych ministrów. Tam trafi Czerwińska?

Jeśli prezydent Andrzej Duda się do niego przychyli, to Teresa Czerwińska bynajmniej nie będzie pierwszym ministrem finansów, który znajdzie zatrudnienie w tej instytucji.

Jak pisaliśmy już w money.pl, aż 7 z 20 szefów resortu po 1989 roku prędzej czy później zakotwiczyło właśnie po drugiej stronie ulicy (siedziby ministerstwa i NBP są zlokalizowane bardzo blisko siebie).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-06-2019

olaDostała dobrą posadę za milczenie że Kaczyści doprowadza Polskę do ruiny!!

04-06-2019

RomekNaszym się krzywda nie stanie - nigdy!!!

04-06-2019

BODZIODługopis wszystko podpisze.

Rozwiń komentarze (267)