Notowania

bronisław komorowski
11.12.2014 06:00

Dziś szczyt Grupy Wyszehradzkiej w Pradze

Tym razem oprócz prezydentów Polski, Czech, Węgier i Słowacji w spotkaniu wezmą jeszcze udział ich partnerzy ze Słowenii i Austrii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Beata Zawrzel / Reporter)

Weźmie w nim udział prezydent Bronisław Komorowski. Tym razem oprócz prezydentów Polski, Czech, Węgier i Słowacji w spotkaniu wezmą jeszcze udział ich partnerzy ze Słowenii i Austrii.

Rozmawiać będą przede wszystkim o infrastrukturze transportu w naszej części Europy, między o sieciach drogowych i kolejowych, połączeniach lotniczych a także o rozmieszczeniu ropo- i gazociągów.

Według czeskiego Centrum Transportu Drogowego w Europie Środkowej, ciągle brakuje połączeń drogowych północ - południe i wschód - zachód. Podobne problemy występują także w połączeniach kolejowych.

Gospodarz spotkania Milosz Zeman chce zapoznać swoich gości z projektem budowy kanału Dunaj - Odra - Łaba. Projekt takiego połączenia wodnego powstał już przed wojną a ożywił go właśnie obecny prezydent Czech.

Efektem dwudniowego szczytu ma być przyjęcie dokumentu, który określi wizje infrastruktury transportu w Europie Środkowej po roku 2020.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: bronisław komorowski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz