Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Bezrobocie spada. Bez pracy pozostaje zaledwie 635 tys. Polaków

79
Podziel się:

Stopa bezrobocia w Polsce jest daleko niższa niż całej Unii.

Polska świetnie wypada również na tle Wspólnoty
Polska świetnie wypada również na tle Wspólnoty (TADEUSZ KONIARZ/REPORTER)

Liczba Polaków pozostających bez pracy zmniejszyła się z 646 tys. do 635 tys. Stopa bezrobocia w Polsce jest daleko niższa niż całej Unii.

Najnowsze dane Eurostatu stawiają Polskę w dobrym świetle. Stopa bezrobocia w czerwcu wyniosła 3,7 proc. Zatrudnienie znajduje coraz więcej Polaków. W poprzednim miesiącu poziom bezrobocia sięgał 3,8 proc.

Znaczna poprawa widoczna jest w ujęciu rocznym. Jak poinformował unijny urząd statystyczny, w czerwcu 2017 r. stopa bezrobocia wynosiła 5 proc.

Zobacz także: Zobacz też: Wojna handlowa USA-UE. "<a href="https://wiadomosci.wp.pl/donald-trump-6129261747357825c">Donald Trump</a> jest skazany na wygraną"

Polska świetnie wypada również na tle Wspólnoty. W całej Unii stopa bezrobocia wyniosła w czerwcu 6,9 proc. - podaje Eurostat. - Co oznacza że nie zmieniła się porównaniu do poprzedniego miesiąca, ale spadłe w ujęciu rocznym. W 2017 rok wynosiła bowiem 7,6 proc.

Jeszcze lepiej wyglądamy przyrównując się do strefy euro. Tam bowiem bezrobocie utrzymało się na poziomie 8,3 proc.

?Polska na 4?. miejscu wśród krajów UE?? o najniższym bezrobociu - podał @EU_Eurostat. #praca #rynekpracy pic.twitter.com/O1XMknMhPJ -- Ministerstwo Rodziny (@MRPiPS_GOV_PL) 31 lipca 2018

Eurostat mierzy zharmonizowaną stopę bezrobocia jako procent osób w wieku 15-74 lata pozostających bez pracy, zdolnych podjąć zatrudnienie w ciągu najbliższych dwóch tygodni, którzy aktywnie poszukiwali pracy w ciągu ostatnich tygodni w odniesieniu do wszystkich osób aktywnych zawodowo w danym kraju.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), stopa bezrobocia mierzona jako odsetek bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wobec całości cywilnej ludności aktywnej zawodowo, wyniosła na koniec czerwca br. 5,9 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(79)
Wiktorski
5 lata temu
Bardzo dobra wiadomość. Faktycznie na rynku coraz więcej pracy i osób też coraz wiecej zatrudnionych. Dlatego szukająć pracy stwierdziłem, że musze się wybić na tle konkurencji, żeby dostać tą pracę którą chciałem i udało mi się to dzięki kreatorowi SzybkieCV.
Radca Prawny ...
5 lata temu
Niech Żyją Komendantki i Komendanci Olsztyńskich obozów Pracy dla niewolników niepełnosprawnych ! Panie i Panowie Komendanci kijem tych niepełnosprawnych niech tyrają za trzech bez wypoczynku , a wy za ich okradanie szalejcie . Kupujcie nowe auta młode i młodych kochanków. itp.
8 mln ludzi ...
5 lata temu
i tyle w temacie "bezrobocia" w III RP
A32
5 lata temu
mieszkam w miescie gdzie liczba mieszkańców przekracza 50 tys.ofert przybywa ale najwiecej tych za najniższą krajową,tak mozna zyc jako singiel mieszkający kątem u rodziców...
Sasza
5 lata temu
Skoro jest tak niskie bezrobocie i nie ma komu pracować to dajcie mi te 4000 netto na rekę to z miejsca pójdę do pracy. Szukam pracy od kilku miesięcy i oferty są ale za 1500 - 1800. Tyle to może zarabiać jakiś dzieciak który nie ma rodziny i mieszka z mamusia i tatusiem. Dodam że mieszkam w niewielkim mieście 20 000 mieszkańców. Wynagrodzenie w Polsce uderza w godność człowieka.
...
Następna strona