Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

WAŻNE:
Zarobki w Polsce rozczarowały. GUS podał dane

Bezrobocie spada. Bez pracy pozostaje zaledwie 635 tys. Polaków

Bezrobocie spada. Bez pracy pozostaje zaledwie 635 tys. Polaków

Polska świetnie wypada również na tle Wspólnoty Fot. TADEUSZ KONIARZ/REPORTER
Polska świetnie wypada również na tle Wspólnoty
Liczba Polaków pozostających bez pracy zmniejszyła się z 646 tys. do 635 tys. Stopa bezrobocia w Polsce jest daleko niższa niż całej Unii.

Najnowsze dane Eurostatu stawiają Polskę w dobrym świetle. Stopa bezrobocia w czerwcu wyniosła 3,7 proc. Zatrudnienie znajduje coraz więcej Polaków. W poprzednim miesiącu poziom bezrobocia sięgał 3,8 proc.

Zobacz także: W Polsce najwięcej miejsc pracy. Warszawa wyprzedziła Berlin

Znaczna poprawa widoczna jest w ujęciu rocznym. Jak poinformował unijny urząd statystyczny, w czerwcu 2017 r. stopa bezrobocia wynosiła 5 proc.

Zobacz też: Wojna handlowa USA-UE. "Donald Trump jest skazany na wygraną"


Polska świetnie wypada również na tle Wspólnoty. W całej Unii stopa bezrobocia wyniosła w czerwcu 6,9 proc. - podaje Eurostat. - Co oznacza że nie zmieniła się porównaniu do poprzedniego miesiąca, ale spadłe w ujęciu rocznym. W 2017 rok wynosiła bowiem 7,6 proc.

Jeszcze lepiej wyglądamy przyrównując się do strefy euro. Tam bowiem bezrobocie utrzymało się na poziomie 8,3 proc.

 

Eurostat mierzy zharmonizowaną stopę bezrobocia jako procent osób w wieku 15-74 lata pozostających bez pracy, zdolnych podjąć zatrudnienie w ciągu najbliższych dwóch tygodni, którzy aktywnie poszukiwali pracy w ciągu ostatnich tygodni w odniesieniu do wszystkich osób aktywnych zawodowo w danym kraju.

Czytaj również: Polska aquaparkami stoi. Biznes się kręci, kolejny gigant już w budowie

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), stopa bezrobocia mierzona jako odsetek bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wobec całości cywilnej ludności aktywnej zawodowo, wyniosła na koniec czerwca br. 5,9 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

praca, zatrudnienie, stopa bezrobocia
ISB
Czytaj także
Polecane galerie
Wiktorski
2018-10-07 12:44
Bardzo dobra wiadomość. Faktycznie na rynku coraz więcej pracy i osób też coraz wiecej zatrudnionych. Dlatego szukająć pracy stwierdziłem, że musze się wybić na tle konkurencji, żeby dostać tą pracę którą chciałem i udało mi się to dzięki kreatorowi SzybkieCV.
Radca Prawny Tereza.
2018-09-24 04:43
Niech Żyją Komendantki i Komendanci Olsztyńskich obozów Pracy dla niewolników niepełnosprawnych ! Panie i Panowie Komendanci kijem tych niepełnosprawnych niech tyrają za trzech bez wypoczynku , a wy za ich okradanie szalejcie . Kupujcie nowe auta młode i młodych kochanków. itp.
8 mln ludzi w wieku produkcyjnym nie pracuje
2018-09-05 15:12
i tyle w temacie "bezrobocia" w III RP
Pokaż wszystkie komentarze (79)