Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Urzędnicy mają dość. Zapowiadają "protest żółtych kamizelek" i żądają lepszych płac

W rządowych instytucjach brakuje pracowników. Bezskuteczne pozostają poszukiwania ponad 500 pracowników. Chętnych do pracy dla rządu nie ma.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStock.com)
Żółte kamizelki w Polsce: urzędnicy chcą podwyżek płac. Czy ruch się rozprzestrzeni?

Trzy lata temu kancelaria premiera poszukiwała 100 pracowników. Dziś ta liczba wzrosła pięciokrotnie. Ponad pół tysiąca oferty, głównie dla specjalistów pozostaje bez odpowiedzi – informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Jednak nie tylko brak rąk do pracy jest problemem dla rządu. Urzędnicy już zapowiedzieli, że jeśli ich płace nie wzrosną, pójdą w ślady policjantów, pracowników sądów i nauczycieli. "Urzędnicza grypa" wisi więc w powietrzu.

Zanim protest przyjmie radykalną formę, spróbują łagodniejszych form nacisku – pisze DGP. Już za tydzień urzędnicy założą żółte kamizelki nawiązujące do protestów we Francji.

L4 nauczycieli to początek. W styczniu decyzja o tym co dalej

Póki co nie wyjdą na ulice, aby walczyć o swoje, ale w jaskrawych kamizelkach z hasłami: ”Godna praca, dość jałmużny”, będą wykonywać swoje obowiązki. Tak protestować będą urzędnicy lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Pytanie czy to przyniesie skutek. Rząd bowiem z obawy przed krytyką nie chce podwyższać wynagrodzeń urzędnikom – pisze DGP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: żółte kamizelki w Polsce, płace, zarobki, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-01-2019

TyleZredukować etaty i całąbiurokrację, zatrudniać ludzi z kompetencjami, a nie po znajomości siostrzenicę cioci Krysi (bo to dobra dziewczyna), … Czytaj całość

09-01-2019

sma1no własnie niech zakładają te kamizelki a jak już je będą nosili to niech wezmą się za uczciwą prace i ulice pozamiatają

09-01-2019

zeflikBiurwokratyczne państwo potrzebuje funkcjonariuszy do aparatu nacisku. Ciekawe jak długo uda się tą bolszewię utrzymywać? Trzeba wiać z forsą z banku, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (325)