Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kredyt we frankach
10.02.2017 10:51

Frankowicze nie liczą na rząd i sami walczą o swoje prawa. Słowa Kaczyńskiego niewiele zmieniają

Klienci już od dawna walczą w sądach i wygrywają dużo więcej niż to, co proponował im rząd - mówi prezes Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu Arkadiusz Szcześniak. To komentarz do słów Jarosława Kaczyńskiego, który stwierdził w piątek, że frankowicze powinni zacząć samodzielnie walczyć o swoje prawa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Darek Nowak/REPORTER)

Lider PiS był pytany w radiowej Jedynce, czy osoby mające kredyt we frankach szwajcarskich powinny zaufać prezydentowi i rządowi, że spełnią obietnice wyborcze, czy wziąć sprawy we własne ręce i walczyć z bankami w sądach.

- Sądzę, że powinni oni wziąć sprawy we własne ręce i walczyć w sądach. Nie dlatego, że nie można ufać prezydentowi czy rządowi, ale dlatego, że prezydent i rząd są w położeniu determinowanym warunkami ekonomicznymi - stwierdził prezes Prawa i Sprawiedliwości.

- Klienci już od dawna walczą w sądach, i to skutecznie. Wygrywają dużo więcej niż to, co proponowały im wszystkie dotychczasowe projekty pomocy - komentuje dla WP money Arkadiusz Szcześniak. Dodaje, że wywiad Kaczyńskiego jest zadziwiający, bo w jednej wypowiedzi prezes PiS zachęca ludzi, żeby szli do sądów, a po chwili mówi, że sądy źle działają. A to oznacza, że skazuje frankowiczów na instytucje nie działające poprawnie.

- To się na szczęście zmienia, sądy coraz lepiej orientują się w tematyce kredytów we frankach. Dlatego w tej kwestii jesteśmy optymistami - stwierdza Szcześniak.

Prezes SBB odnosi się też do prezydenckiego projektu pomocy frankowiczom. Rozwiązanie problemu kredytów we frankach Andrzej Duda zapowiadał jeszcze w czasie kampanii prezydenckiej. - Projekt, który jest złożony w Sejmie, oddaje klientom raptem dwa, trzy procent tego, co mogą wygrać w sądzie. W żadnym wypadku nie jest on zrównaniem stron. W ogóle nie rozwiązuje problemu, jest korzystny tylko dla banków. Samo złożenie tego projektu w takiej formie jest złamaniem obietnicy wyborczej - mówi Szcześniak.

- Mamy nadzieję, że ten projekt nie wejdzie w życie, bo jest szkodliwy, również dla tych postępowań w sądach, które już się toczą - dodaje.

Wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego błyskawicznie odbiła się na notowaniach banków, które najchętniej udzielały kredytów we frankach. Ich akcje na warszawskiej giełdzie poszły mocno w górę.

Tagi: kredyt we frankach, wiadomości, waluty, gospodarka, pieniądze, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo, banki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-02-2017

kerimPANIE PREZESIE, SKORO SYSTEM BANKOWY JEST WAŻNIEJSZY TO NIECH NA WAS GŁOSUJE A JA PODCZAS WYBORÓW POWIEM: "MUSICIE RADZIĆ DOBIE SAMI" !!!!!

10-02-2017

Franek[QUOTE] nie można ufać prezydentowi czy rządowi, ale dlatego, że prezydent i rząd są w położeniu determinowanym warunkami ekonomicznymi … Czytaj całość

10-02-2017

slonkoczego czepiacie sie pisu .namowil was bankowiec rysiu petru ktory za to ze was oszukal wziol premie w milionach .. a teraz za wasza … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (379)