Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Marek Falenta z niższym wyrokiem za "małą aferę podsłuchową"

Marek Falenta z niższym wyrokiem za "małą aferę podsłuchową"

Fot. MARIUSZ GRZELAK/REPORTER

Sąd w Białymstoku obniżył karę dla Marka Falenty za "małą aferę podsłuchową". Sąd pierwszej instancji skazał go na rok pozbawienia wolności. Wymiar kary został zmniejszony do 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu.

Nie zmieniono wysokości zasądzonej grzywny (10 tys. zł). Wyrok jest prawomocny.

Jak przypomina serwis Gazeta.pl, Marek Falenta to centralna postać afery taśmowej, która wybuchła w 2014 oku. Wtedy tygodnik "Wprost" opublikował nagrania rozmów polityków i biznesmenów, posłuchanie w latach 2013-2014 w restauracji Sowa i Przyjaciele. Za te podsłuchy Falenta jest skazany na 2,5 roku więzienia (choć na razie nie odsiaduje wyroku i wnioskuje o jego odroczenie).

Z ustaleń prokuratury wynika, że wraz z prawnikiem i byłym agentem ABW Falenta podsłuchiwał rozmowy w siedzibach dwóch firm, które zajmowały się importem węgla. W tamtym okresie prowadził on konkurencyjną firmę, która handlowała węglem z Rosji. Biznesmen i były funkcjonariusz ABW nie przyznawali się do winy.

Afera taśmowa. Kwiatkowski: „Są taśmy, na których jestem”. A potem zaskoczenie


 

Czytaj więcej: Afera podsłuchowa w rządzie Tuska

Choć od wybuchu afery taśmowej minęło kilka lat i udało się skazać kilka zamieszanych w proceder osób, na światło dzienne nadal wychodzą nowe wątki. W ostatnich tygodniach media opublikowały nowe nagrania, na których pojawia się m.in. premier Mateusz Morawiecki. Dziennikarze Onetu mówią, że dysponują jeszcze blisko setką innych nieznanych dotychczas nagrań rozmów polityków (w tym byłych prezydentów) oraz ludzi biznesu.

 

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także
Polecane galerie
St-jack71
2018-10-13 13:53
Rosyjscy agenci Falenta Morawiecki Macierewicz Socha (ruch antyszczepionkowy) mają się bardzo dobrze wspierani przez Kreml są nie do ruszenia
Baca
2018-10-13 09:58
Bandyci=gangsterzy i niemieccy kolaboranci z PO bawia sie w cenzure bo prawda w te złodziejskie ich slepia kole=
Nigdy pis-u !!!
2018-10-13 09:36
Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości na czyje zlecenie działał Falenta ?
Pokaż wszystkie komentarze (12)