Notowania

ofe
02.07.2016 19:33

Prezes Kaczyński wie, co zrobić z naszymi oszczędnościami w OFE

Jarosław Kaczyński został w sobotę na kongresie partii ponownie wybrany na szefa PiS na trzyletnią kadencję. Podczas wystąpienia w czasie kongresu Kaczyński powiedział, że wie co należy zrobić z pieniędzmi, które zostały w OFE.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Jarosław Kaczyński został w sobotę na kongresie partii ponownie wybrany na szefa PiS na trzyletnią kadencję. Podczas wystąpienia w czasie kongresu Kaczyński powiedział, że wie, co należy zrobić z pieniędzmi, które zostały w OFE.

Podczas sobotnie kongresu PiS Jarosław Kaczyński stwierdził: - Musimy iść do przodu, musimy dotrzymać obietnic, musimy być kompetentni i uczciwi; musimy odrzucić kompleksy - mówił Kaczyński. - Musimy odrzucić ostatecznie nieszczęsne koncepcje szkodnika Balcerowicza, postawić na Morawieckiego w gospodarce, musimy z wiarą iść do przodu i formułować nowe propozycje dla społeczeństwa - oświadczył szef PiS.

Nawiązując do tych nowych propozycji, Kaczyński wymienił np. tę, która - jak mówił - "odnosi się do tego, co zrobić z tymi pieniędzmi, które zostały w OFE, które dzisiaj w gruncie rzeczy tracą na wartości, a które mogą być podstawą nowych ważnych przedsięwzięć, które będą budowały siłę naszej polityki gospodarczej, ale będą też wspierały milion polskich gospodarstw domowych".

Podkreślił, że celem PiS jest m.in. przebudowa życia społecznego "w kierunku nowej redystrybucji dóbr". - To jest wreszcie ostateczne odrzucenie Balcerowicza, nowy porządek gospodarczy. A ten nowy porządek gospodarczy to jest dzisiaj plan Morawieckiego. Musimy go zrealizować - powiedział Kaczyński.

Oceniając obecną sytuację, szef PiS stwierdził: "idziemy we właściwy kierunku, ale kolumna nam się rozciągnęła, jest czołówka, ale (...) są też tabory". Jako obszary, które wymagają dalszych zmian wskazał, m.in. służbę zdrowia, system podatkowy oraz służbę dyplomatyczną.

Będzie kolejny skok na pieniądze z OFE?

Prezes PiS zaraz po wyborze na stanowiska szefa partii jeszcze raz powiedział, że można dobrze wykorzystać pieniądze, które jeszcze są w OFE, dla budowy trzeciego filaru, "w ten sposób, żeby każdy z tej sumy, każda rodzina, każde gospodarstwo domowe, 16 milionów ludzi, dostało jakąś sumę".

Kaczyński podkreślił, że "te pieniądze będą dla nich nie do wyjęcia, (ale) do oszczędzania". - Musi być wielka zachęta do oszczędzania, polska gospodarka, polski mechanizm gospodarczy musi zacząć działać inaczej, niż dotąd, nie na zasadzie - pożyczamy, konsumujemy, tylko na zasadzie - oszczędzamy, inwestujemy, idziemy do przodu - podkreślił.

- To będzie taki wielki prezent dla społeczeństwa, a jednocześnie to będzie zachęta - dodał prezes PiS.

- Jednocześnie, według tego planu, nie mojego, ja się nigdy do nie swoich planów nie przyznaję, to mi mówił (wicepremier) Mateusz Morawiecki, 35 miliardów zł ma pójść na gwarancje dla tego przedsięwzięcia, ale jednocześnie dla wsparcia gospodarki, wielkiego planu inwestycyjnego, który jest przed nami - reindustrializacji Polski, odbudowy polskiej gospodarki, przyspieszenia jej rozwoju"- powiedział Kaczyński.

Jak dodała, można mieć oczekiwania, aby pewnymi sprawami, jak np. służbą zdrowia, zająć się szybciej. - Mam nadzieję, że te słowa, które były dzisiaj kierowane pod adresem resortów, właściwi ministrowie wezmą sobie do serca, po to, aby spełnić oczekiwania Polaków, pani premier Beaty Szydło, czy prezesa Kaczyńskiego- zaznaczyła.

Ryszard Petru, lider Nowoczesnej, tak skomentował pomysł prezesa PiS: - Dzisiaj PiS chce dokonać "drugiego skoku" na oszczędności w otwartych funduszach emerytalnych, a co najgorsze, przejmując otwarte fundusze emerytalne - w ten czy w inny sposób - de facto dokona nacjonalizacji, czyli staną się one, te spółki, w których mają one udziały, państwowe - tłumaczył. Więcej przeczytacie tutaj.

Uczestnicy kongresu wybrali też w sobotę 120 członków Rady Politycznej, a także członków sądu dyscyplinarnego i krajowej komisji rewizyjnej. Dokonali też niewielkich zmian w statucie.

Tagi: ofe, emerytury, wiadomości, gospodarka, porady, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-07-2016

bolszewicki krajci co cały czas oszczędzali teraz płacą rachunek na patologiię 500+ mieszkanie plus i na złodziejski kler,jedni całe życie nic oprócz cieci nie robili … Czytaj całość

02-07-2016

jałapy precz od moich pieniędzy w OFE, Kotem się zajmij.

02-07-2016

emeryt900Jak Kaczyński mówi o uczciwości i honorze to śmiech ogarnia.Jedyny kandydat i wszystko jasne, Nie było kontrkandydata bo wyleciał by … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (313)