Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezes Kaczyński wie, co zrobić z naszymi oszczędnościami w OFE

313
Podziel się:

Jarosław Kaczyński został w sobotę na kongresie partii ponownie wybrany na szefa PiS na trzyletnią kadencję. Podczas wystąpienia w czasie kongresu Kaczyński powiedział, że wie co należy zrobić z pieniędzmi, które zostały w OFE.

Prezes Kaczyński wie, co zrobić z naszymi oszczędnościami w OFE
(PAP/Tomasz Gzell)

Jarosław Kaczyński został w sobotę na kongresie partii ponownie wybrany na szefa PiS na trzyletnią kadencję. Podczas wystąpienia w czasie kongresu Kaczyński powiedział, że wie, co należy zrobić z pieniędzmi, które zostały w OFE.

Podczas sobotnie kongresu PiS Jarosław Kaczyński stwierdził: - Musimy iść do przodu, musimy dotrzymać obietnic, musimy być kompetentni i uczciwi; musimy odrzucić kompleksy - mówił Kaczyński. - Musimy odrzucić ostatecznie nieszczęsne koncepcje szkodnika Balcerowicza, postawić na Morawieckiego w gospodarce, musimy z wiarą iść do przodu i formułować nowe propozycje dla społeczeństwa - oświadczył szef PiS.

Nawiązując do tych nowych propozycji, Kaczyński wymienił np. tę, która - jak mówił - "odnosi się do tego, co zrobić z tymi pieniędzmi, które zostały w OFE, które dzisiaj w gruncie rzeczy tracą na wartości, a które mogą być podstawą nowych ważnych przedsięwzięć, które będą budowały siłę naszej polityki gospodarczej, ale będą też wspierały milion polskich gospodarstw domowych".

Podkreślił, że celem PiS jest m.in. przebudowa życia społecznego "w kierunku nowej redystrybucji dóbr". - To jest wreszcie ostateczne odrzucenie Balcerowicza, nowy porządek gospodarczy. A ten nowy porządek gospodarczy to jest dzisiaj plan Morawieckiego. Musimy go zrealizować - powiedział Kaczyński.

Oceniając obecną sytuację, szef PiS stwierdził: "idziemy we właściwy kierunku, ale kolumna nam się rozciągnęła, jest czołówka, ale (...) są też tabory". Jako obszary, które wymagają dalszych zmian wskazał, m.in. służbę zdrowia, system podatkowy oraz służbę dyplomatyczną.

Będzie kolejny skok na pieniądze z OFE?

Prezes PiS zaraz po wyborze na stanowiska szefa partii jeszcze raz powiedział, że można dobrze wykorzystać pieniądze, które jeszcze są w OFE, dla budowy trzeciego filaru, "w ten sposób, żeby każdy z tej sumy, każda rodzina, każde gospodarstwo domowe, 16 milionów ludzi, dostało jakąś sumę".

Kaczyński podkreślił, że "te pieniądze będą dla nich nie do wyjęcia, (ale) do oszczędzania". - Musi być wielka zachęta do oszczędzania, polska gospodarka, polski mechanizm gospodarczy musi zacząć działać inaczej, niż dotąd, nie na zasadzie - pożyczamy, konsumujemy, tylko na zasadzie - oszczędzamy, inwestujemy, idziemy do przodu - podkreślił.

- To będzie taki wielki prezent dla społeczeństwa, a jednocześnie to będzie zachęta - dodał prezes PiS.

- Jednocześnie, według tego planu, nie mojego, ja się nigdy do nie swoich planów nie przyznaję, to mi mówił (wicepremier) Mateusz Morawiecki, 35 miliardów zł ma pójść na gwarancje dla tego przedsięwzięcia, ale jednocześnie dla wsparcia gospodarki, wielkiego planu inwestycyjnego, który jest przed nami - reindustrializacji Polski, odbudowy polskiej gospodarki, przyspieszenia jej rozwoju"- powiedział Kaczyński.

Jak dodała, można mieć oczekiwania, aby pewnymi sprawami, jak np. służbą zdrowia, zająć się szybciej. - Mam nadzieję, że te słowa, które były dzisiaj kierowane pod adresem resortów, właściwi ministrowie wezmą sobie do serca, po to, aby spełnić oczekiwania Polaków, pani premier Beaty Szydło, czy prezesa Kaczyńskiego- zaznaczyła.

Ryszard Petru, lider Nowoczesnej, tak skomentował pomysł prezesa PiS: - Dzisiaj PiS chce dokonać "drugiego skoku" na oszczędności w otwartych funduszach emerytalnych, a co najgorsze, przejmując otwarte fundusze emerytalne - w ten czy w inny sposób - de facto dokona nacjonalizacji, czyli staną się one, te spółki, w których mają one udziały, państwowe - tłumaczył. Więcej przeczytacie tutaj.

Uczestnicy kongresu wybrali też w sobotę 120 członków Rady Politycznej, a także członków sądu dyscyplinarnego i krajowej komisji rewizyjnej. Dokonali też niewielkich zmian w statucie.

emerytury
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(313)
Wnioski
7 lat temu
Specjalnie nie oddałem pieniędzy z OFE do ZUS, żeby nie wpadły do czarnej dziury.. A teraz się okazuje, że obecna władza nawet nie zapyta mnie o zdanie, czy mogą wziąć te pieniądze czy nie... Ja nie jestem za PO ale nawet oni nie byli tacy bezczelni. Ty Kaczyński naprawdę chcesz Majdanu chyba, skoro rzucasz się na to, na czym PO nie miało czelności położyć łapy.
zen54
7 lat temu
O czym Prezes pitoli? Praktycznie wszystkie wartościowe zakłady wykupione przez obcy kapitał. Zostało parę strategicznych. Aby było ciekawiej rzuca się kłody po nogi małych przedsiębiorców. Taki państwowy KGHM Miedź utworzył ok 100 spółek córek (w tym część za granicą) i tak namotał, że NIKT nie jest w stanie tego ogarnąć ani sprawdzić. Gdzie są urzędnicy skarbowi, którzy otrzymali premie za rozwalenie Optimusa?
marek
7 lat temu
Tamci zrobili to po 6 latach,dobra zmiana po 6 miesiącach,czarna mafia potrzebuje kasy na gwałt
103545
7 lat temu
Kordupel nie wie tylko co zrobić ze swoimi pieniędzmi. Niezły jajcarz. alle jaja.
Elżbieta
7 lat temu
Hahahahahaha
...
Następna strona