Notowania

sankcje wobec rosji
10.02.2015 11:29

Sankcje wobec Rosji i broń dla Kijowa "zaowocują destabilizacją"

Rosja naprawdę chce uregulować ukraiński kryzys, ale Unia jej w tym przeszkadza - wynika z wypowiedzi rzecznika prezydenta Rosji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(RIA Novosti/East News)

Naciski na Rosję w postaci sankcji czy ewentualne dostawy broni dla władz w Kijowie doprowadzą do destabilizacji sytuacji na Ukrainie - oświadczył we wtorek rzecznik prezydenta Rosji Władimira Putina, Dmitrij Pieskow (na zdjęciu).

Federacja Rosyjska _ jest naprawdę zainteresowana uregulowaniem tego kryzysu _ - oświadczył Pieskow. - _ Wszelkie inne plany - nasilenia sankcji, izolacji, dostaw broni - to wszystko są kroki, które mają niestety przeciwny cel - destabilizację sytuacji na Ukrainie _ - dodał rzecznik.

Ministrowie spraw zagranicznych państw UE zatwierdzili w poniedziałek decyzję o rozszerzeniu listy osób i firm z Rosji objętych sankcjami wizowymi i finansowymi w związku z konfliktem na Ukrainie.

Jest to konsekwencją nasilenia walk na wschodniej Ukrainie i ostrzelania przez prorosyjskich separatystów miasta Mariupol. UE postanowiła jednak odłożyć wdrożenie decyzji o sankcjach w oczekiwaniu na wyniki środowego szczytu przywódców Ukrainy, Rosji, Francji i Niemiec w Mińsku.

Tagi: sankcje wobec rosji, pomoc dla ukrainy, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz