Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Przemysław Ciszak
Przemysław Ciszak
|

Państwo nieźle zarabia na karaniu za hazard. Blisko 95 mln zł w dwa kwartały

73
Podziel się

Tylko do września z zakładów wzajemnych do państwowej kasy trafiło 147,8 mln zł, a z podatku od gier kolejny 1,7 mln zł.

Znowelizowana ustawa hazardowa działa od kwietnia 2017.
Znowelizowana ustawa hazardowa działa od kwietnia 2017. (PAWEL RELIKOWSKI / POLSKA PRESS)
bEimespx

Nowelizacja ustawy hazardowej przyniosła skutek. Tylko do września z zakładów wzajemnych do państwowej kasy trafiło 147,8 mln zł, a z podatku od gier kolejny 1,7 mln zł. Znaczną część dochodów stanowią jednak wyegzekwowane kary finansowe.

Nowe prawo funkcjonuje od 1 kwietnia i zbiera żniwo. Zwłaszcza, jeśli chodzi o kary, jakie nałożyła Krajowa Administracja Skarbowa. Ich suma za II i III kwartał to dokładnie 94 973 869,18 zł - poinformował w piśmie podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, zastępca Szefa KAS Piotr Walczak.

bEimespz
Zobacz także: Hazard opłacalny dla państwa. Wszystko dzięki nowemu prawu:

Blisko 95 mln zł za hazard bez koncesji lub z jej naruszeniem, to pokaźna kwota, zwłaszcza w porównaniu do dochodów państwa z zakładów wzajemnych przyjmowanych przez internet, które wyniosły niespełna 148 mln zł.

Nawet doliczając do tego dochody z podatku od gier, który przyniósł kolejny 1,7 mln zł, to nałożone kary stanowią blisko 40 proc. tych wpływów!

bEimespF

[

]( http://orka2.sejm.gov.pl/INT8.nsf/klucz/658C47F1/%24FILE/i17038-o1.pdf )

Jak tłumaczy Piotr Walczak, nowelizacja ustawy hazardowej dała również efekt w postaci ograniczenia szarej strefy. O ile? Posiłkując się danymi z zakładów wzajemnych on-line szara strefa skurczyła się z 84 proc. w 2015 r. do około 62 proc. w 2017 - wynika z dokumentu ministerstwa finansów.

bEimespG

Tym samym wartość legalnego rynku zakładów wzajemnych w internecie – porównując ten sam okres - wzrosła o ponad 1,6 mld zł.

bEimesqa
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(73)
Kriss
3 lata temu
jak przegram lub wygram z kumplami w pokera to jestem przestępca , ale jak ktoś reguralnie przegrywa w lotto ,traci całą wypłatę - to jest spoko bo lotto jest państwowe i to nie jest hazard sic!
Anna
3 lata temu
To Służba Celna a skarbówka przypisuje sobie sukcesy.
kozak
3 lata temu
skarbówka trzepie ale czy słusznie skoro przepisy są niejasne lub różnie interpretowane czy nie lepiej stworzyć jasne i klarowne prawo z prostymi przepisami
bEimesqb
banditen
4 lata temu
AAA totka już Ukarali?
JJJ
4 lata temu
95 mnl zl wplywu - co za porazka, biorac pod uwage, ze kiedy hazard byl legalny i koncesjonowany to do budzetu wplywalo rocznie blisko 3 mld. zl z koncesji, podatkow firm obslugujacych automaty do gier i podatkow dochodowych od wlascicieli udostepniajacych lokale dla tych maszyn (zapomnialem o podatku VAT, gdyz kazdy przychod takiego wynajmujacego lokal pod automaty byl usluga, a wiec przedsibiorca otrzymywal fakture VAT).
...
Następna strona