Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wielki boom płacowy staje się faktem

21
Podziel się

W niektórych sektorach dynamika wynagrodzeń wróciła już na przedkryzysowy poziom. Tak jest np. w handlu.

Wielki boom płacowy staje się faktem
(Bartosz KRUPA/East News)
bDBggCrp

Brak rąk do pracy wymusi na pracodawcach podwyżki wynagrodzeń. Tak dobrze jak przed kryzysem nie będzie, ale są branże, w których wzrost będzie dwucyfrowy - pisze w środę "Dziennik Gazeta Prawna".

W niektórych sektorach - jak zauważa "DGP" - dynamika wynagrodzeń wróciła już na przedkryzysowy poziom. Tak jest np. w handlu. Pod koniec roku zobaczymy tam nawet kilkunastoprocentowe podwyżki. Wszystko wskazuje, że podobnie będzie w budownictwie.

W pozostałych sektorach gospodarki na razie tak różowo nie będzie. Eksperci przyznają jednak, że wyraźniejsze przyspieszenie w kwestii wynagrodzeń to kwestia miesięcy, nie kwartałów.

bDBggCrr

W negocjacjach płacowych pomaga pracownikom coraz większy deficyt rąk do pracy, który może się pogłębić już jesienią wraz z obniżką wieku emerytalnego.

Zobacz także: Zobacz także: Na co stać Kowalskiego? Tak zmieniła się siła nabywcza Polaków
bDBggCrS
wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
Źródło:
KOMENTARZE
(21)
tete
4 lata temu
Jak ktoś oferował do tej pory 2 tyś. brutto (co jest często spotykane), a teraz będzie musiał zapłacić 2,2 tyś. brutto, to już mamy podwyżkę dwucyfrową, ale tak po prawdzie, co to za podwyżka! He he, koń by się uśmiał. Przestańcie pisać te durnoty.
maras
4 lata temu
W budownictwie wzrosty płac są nawet o 10 -20 % z 10 zł /h do 11 - 12 zł /h. I na tym koniec. Jak popracujesz 240 godzin w miesiącu to uda ci się nawet związać koniec z końcem na pasztecie i z ołówkiem w ręku.
KRUK
4 lata temu
Boom płacowy ... ? O czym wy pieprz.. cie ? Zapraszam firmy w której pracuję, od 10 lat ani grosza podwyżki !
bDBggCrT
YetiZdalekiej...
4 lata temu
To jest niestety prawda że Polak w przeliczeniu zarabia 500€ a Niemiec na tym samym stanowisku od 2000€ do 4000€ Jesteśmy europejskim krajem ale zarobki mamy jak w komunistycznych Chinach.
ZeŚląska
4 lata temu
Po ustaniu socjalizmu w Polsce - wielu się wzbogaciło bezprawnie. Jak na Dzikim Zachodzie. Prokuratura, sądy, i inne instytucje powoływane do karania takich cwaniaków wolały ścigać "maluczkich". I mamy efekty.
...
Następna strona