Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Złożenie samokrytyki" zmniejszy wymiar kary. Fiskus daje szansę firmom, by ukarały się same

7
Podziel się

Kto na początku kontroli przyzna się i skoryguje deklarację zapłaci mniejszą karę.

Kontrole trwają dłużej niż powinny, ale są rzadsze.
Kontrole trwają dłużej niż powinny, ale są rzadsze. (Damian Rucinski/REPORTER)
bDJlnjqZ

Firmy, które na początku kontroli celno- skarbowej same skorygują deklaracje, mają szansę zapłacić niższą karę skarbówce. Czas kontroli ma zostać skrócony.

Firmy mają oszczędzić czas fiskusowi i mogą ukarać się same, wynika z nowego rozwiązania przygotowanego przez resort finansów. Jak tłumaczy ”Rzeczpospolita”, ten kto na początku kontroli celno- skarbowej przyzna się i skoryguje deklarację zapłaci mniejszą karę.

bDJlnjrb

Ma ona wynieść 15 proc. sankcji naliczanych od sumy zaległości podatkowej. Teraz wynosi o na 20 proc. Tyle zapłacą również te firmy, które do końca nie zgadzają się z wynikiem kontroli skarbówki i do ostatniej instancji spierają się z fiskusem – zauważa dziennik.

Skarbówka łaskawszym okiem spojrzy na firmy:

Niższe o 5 pkt. proc. kary mają zachęcić do szybszego zakończenia sporu. Poza tym mają też znacznie skrócić czas kontroli, których obecna średnia to 117 dni. Zgodnie przepisami powinny być ukończone w trzy miesiące.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDJlnjrC
KOMENTARZE
(7)
okoń prawdy
3 lata temu
rząd wypłaca sobie premie kiedy chce i jaką chce a ty biznesmenie wpłać kare ile chcesz ale jak urząd uzna że karę wpłaciłeś za małą to dowali ci swoją kare jaką uzna za stosowna !!! państwo prawa w Pisowskim wykonaniu , państwo pisowskik dawnów w natarciu!
Wader
3 lata temu
Będzie konstruktywna samokrytyka jak za komuny....
Ognisko palą ...
3 lata temu
Przyklejali ludzie zielony listek na samochodach do momentu gdy doszli do wniosku, że obecność listka definiuje ich winę z automatu. :))
bDJlnjrD
Konrad
3 lata temu
AA czy samo biczowanie wystarczy, czy trzeba jeszcze samemu, zamknąć się w pręgierzu na rynku i obrzucić publicznie epitetami?
Ewident
3 lata temu
Zydofiskalizm jest po to, aby niszczyc Polskie firmy.