Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wigilia do 5 osób? Projekt rozporządzenia budzi wątpliwości

Najwyżej pięć osób przy wigilijnym stole? Tak mogą wyglądać tegoroczne święta. Tak przynajmniej wynika z projektu rozporządzenia opublikowanego przez rząd.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Flickr)
Wigilia do 5 osób? Tak wynika z zapisów rozporządzenia (Fot: Stephen Butler)

"Do dnia 27 grudnia 2020 r. zakazuje się organizowania imprez i spotkań od 5 osób, które odbywają się w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie" - czytamy w projekcie rozporządzenia opublikowanego na rządowych stronach.

Małą pociechą w tej sytuacji jest fakt, że osób mieszkających razem to ograniczenie nie dotyczy.

W projekcie nie napisano wprost, że zakaz dotyczy też obchodzenia świąt Bożego Narodzenia. Ale też nie znalazły się one na długiej liście wyjątków. I tak, zakaz nie dotyczy spotkań służbowych, ale także np. egzaminów na biegłych rewidentów, egzaminów na prawo jazdy, szkoleń i ćwiczeń pracowników służby zdrowia i służb mundurowych.

Co ze świętami i sylwestrem? Na razie hotele narzekają. Wiceminister jednak dobrej myśli

Data nie pozostawia jednak wątpliwości - 27 grudnia to wszak dzień tuż po świętach Bożego Narodzenia. Trzymając się więc literalnie zapisów z projektowanego rozporządzenia, zarówno Wigilię, jak i oba świąteczne dni powinniśmy spędzić w bardzo kameralnym gronie.

Długą listę zmian w obostrzeniach przedstawił w sobotę premier Mateusz Morawiecki. Wśród najważniejszych ograniczeń znalazło się m.in. zamknięcie szkół do świąt oraz skumulowanie ferii zimowych dla całego kraju na 4-17 stycznia. Oznacza to, że uczniowie najwcześniej do szkoły pójdą za niemal dwa miesiące. Poza tym rząd planuje wprowadzenie ograniczeń w przemieszczaniu się. Ale są też przykłady luzowania obostrzeń: od soboty 28 listopada znów będą otwarte centra handlowe.

Premier nie mówił jednak o zakazie obchodzenia świąt w gronie liczniejszym niż pięć osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-11-2020

Ha ha ha śmiech na saliBędą rozporządzeniem regulować ilość gości przy stole. Oni są chorzy na głowę. Do szpitala powinni się zgłosić

22-11-2020

AdaMogą sobie zabraniać. Nie ma stanu wyjątkowego, nie ma zakazów. Mam konstytucyjne prawo chodzić gdzie chce i spotykać się z kim chce.

22-11-2020

TradycyjnieRozumiem że dodatkowy talerzyk na wigilię będzie dla policjanta?

Rozwiń komentarze (1606)