Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polityka
07.09.2019 13:21

Wybory 2019. Konwencja PiS w Lublinie, Kaczyński: "zbudujemy państwo dobrobytu, minimalna pensja 3 tys. zł"

Prezes PiS Jarosław Kaczyński odkrył kolejne przedwyborcze karty. - Naszym celem jest budowa polskiej wersji państwa dobrobytu. W 2020 r. minimalna pensja będzie wynosiła 3 tys. zł - powiedział szef rządzącej partii na konwencji programowej w Lublinie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(twitter.com/pisorgpl)
Konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie (Fot: Prawo i Sprawiedliwość)

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji programowej w Lublinie uderzył w PO. - Poprzednia władza była zabawą w rządzenie. Towarzyszyło im mnóstwo afer. Tak wyglądał późny postkomunizm, który na końcu skręcił w kierunku lewactwa. To była jego ostatnia faza, przegrali - stwierdził. Jak dodał, praca PiS okazała się skuteczna, przyszły nowe rządy.

- Co zrobiliśmy? Czy odrzuciliśmy postkomunizm? Otóż tak, my jesteśmy realizatorami zmiany pro publico bono (dla dobra publicznego - przyp.) - powiedział Jarosław Kaczyński. Jak dodał, w głębszym wymiarze pozostały jeszcze do pokonania "struktury niedemokratyczne i antyrozwojowe". - Musimy przede wszystkim kontynuować politykę, której fundamentem jest wiarygodność, musimy dotrzymywać słowa. Wiarygodność to fundament demokracji, to nas najbardziej umacnia i jednocześnie osłabia tamtych - powiedział prezes PiS.

- Naszym celem jest budowa polskiej wersji państwa dobrobytu. Chodzi nam o dobrobyt realny, wzrost płac, wzrost dochodów społeczeństwa - zakrzyknął ma konwencji programowej prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak dodał, będzie to realizowane polityką gospodarczą, wspierającą pracowników. - Na koniec 2020 r. minimalna pensja będzie wynosiła 3 tysiące złotych - zadeklarował. Jak dodał, na koniec 2023 r. będą to już 4 tys. zł.

Kaczyński zapewnił też, że od 2021 r. seniorzy dostaną nie jedną, a dwie "trzynastki". Z kolei rolnicy otrzymają pełne dopłaty do hektara "na prawdziwie europejskim poziomie". - Zwyciężymy pracą - podsumował wystąpienie prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Obejrzyj: Wybory 2019. Kaczyński kontra Kidawa-Błońska

Program

- Nasz program jest skonstruowany wokół tego, co traktujemy jako najważniejsze, wokół godności człowieka i jego życia. Ochrona życia jest przez nas traktowana bardzo szeroko. To ochrona przed opresjami, eutanazją, aborcją na życzenie, przed podważaniem wartości ludzkiego życia - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. W Lublinie trwa konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości.

Jak dodał, PiS ceni też wartości heroiczne. - Służby mundurowe narażają swoje życia, czasami je tracąc. W najwyższym stopniu to szanujemy - podkreślił Kaczyński. - Inną wartością, jaką cenimy, jest wolność. Człowiek, by żyć godnie musi być wolny. Od niepotrzebnych zakazów czy opresji, ale także musi mieć prawo do wolności do działania i współdecydowania. Wolność jest niezwykle ważna, konstruowała nasze dzieje - powiedział prezes PiS.

Rodzina - jeden mężczyzna, jedna kobieta

- Rodzinę uważamy za komórkę społeczną o fundamentalnym znaczeniu dla ciągłości pokoleniowej, kulturowej. Rodzinę widzimy tak: jeden mężczyzna, jedna kobieta i ich dzieci. To jest rodzina - mówił o modelu rodziny prezes PiS Jarosław Kaczyński i stwierdził, że taki model jest obecnie "atakowany".

Później prezes PiS odniósł się jeszcze do wartości chrześcijańskich, historii Polski - w tym czasów wojennych, powojennych oraz postkomunistycznych. - Zaniechano dwóch operacji, które zablokowały prawdziwą otwartą gospodarkę i demokrację. Nie zbudowano nowego aparatu władzy. Powstał mechanizm, który premiował negatywny dobór kadr charakterystyczny dla komunizmu - stwierdził.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-09-2019

XxxCo z tego jak w sklepach coraz drożej

07-09-2019

SmoqHahahahahahahha no tak wybory ida trzeba naobiecywac. !!!!!

07-09-2019

podwodny drwaldobrobyt już mamy bo samolotami latamy

Rozwiń komentarze (56)