Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Wybory 2019. Konwencja PiS w Lublinie, Kaczyński: "zbudujemy państwo dobrobytu, minimalna pensja 3 tys. zł"

57
Podziel się:

Prezes PiS Jarosław Kaczyński odkrył kolejne przedwyborcze karty. - Naszym celem jest budowa polskiej wersji państwa dobrobytu. W 2020 r. minimalna pensja będzie wynosiła 3 tys. zł - powiedział szef rządzącej partii na konwencji programowej w Lublinie.

Konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie
Konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie (twitter.com/pisorgpl, Prawo i Sprawiedliwość)

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji programowej w Lublinie uderzył w PO. - Poprzednia władza była zabawą w rządzenie. Towarzyszyło im mnóstwo afer. Tak wyglądał późny postkomunizm, który na końcu skręcił w kierunku lewactwa. To była jego ostatnia faza, przegrali - stwierdził. Jak dodał, praca PiS okazała się skuteczna, przyszły nowe rządy.

- Co zrobiliśmy? Czy odrzuciliśmy postkomunizm? Otóż tak, my jesteśmy realizatorami zmiany pro publico bono (dla dobra publicznego - przyp.) - powiedział Jarosław Kaczyński. Jak dodał, w głębszym wymiarze pozostały jeszcze do pokonania "struktury niedemokratyczne i antyrozwojowe". - Musimy przede wszystkim kontynuować politykę, której fundamentem jest wiarygodność, musimy dotrzymywać słowa. Wiarygodność to fundament demokracji, to nas najbardziej umacnia i jednocześnie osłabia tamtych - powiedział prezes PiS.

- Naszym celem jest budowa polskiej wersji państwa dobrobytu. Chodzi nam o dobrobyt realny, wzrost płac, wzrost dochodów społeczeństwa - zakrzyknął ma konwencji programowej prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak dodał, będzie to realizowane polityką gospodarczą, wspierającą pracowników. - Na koniec 2020 r. minimalna pensja będzie wynosiła 3 tysiące złotych - zadeklarował. Jak dodał, na koniec 2023 r. będą to już 4 tys. zł.

Kaczyński zapewnił też, że od 2021 r. seniorzy dostaną nie jedną, a dwie "trzynastki". Z kolei rolnicy otrzymają pełne dopłaty do hektara "na prawdziwie europejskim poziomie". - Zwyciężymy pracą - podsumował wystąpienie prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Zobacz także: Obejrzyj: Wybory 2019. Kaczyński kontra Kidawa-Błońska

Program

- Nasz program jest skonstruowany wokół tego, co traktujemy jako najważniejsze, wokół godności człowieka i jego życia. Ochrona życia jest przez nas traktowana bardzo szeroko. To ochrona przed opresjami, eutanazją, aborcją na życzenie, przed podważaniem wartości ludzkiego życia - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. W Lublinie trwa konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości.

Jak dodał, PiS ceni też wartości heroiczne. - Służby mundurowe narażają swoje życia, czasami je tracąc. W najwyższym stopniu to szanujemy - podkreślił Kaczyński. - Inną wartością, jaką cenimy, jest wolność. Człowiek, by żyć godnie musi być wolny. Od niepotrzebnych zakazów czy opresji, ale także musi mieć prawo do wolności do działania i współdecydowania. Wolność jest niezwykle ważna, konstruowała nasze dzieje - powiedział prezes PiS.

Rodzina - jeden mężczyzna, jedna kobieta

- Rodzinę uważamy za komórkę społeczną o fundamentalnym znaczeniu dla ciągłości pokoleniowej, kulturowej. Rodzinę widzimy tak: jeden mężczyzna, jedna kobieta i ich dzieci. To jest rodzina - mówił o modelu rodziny prezes PiS Jarosław Kaczyński i stwierdził, że taki model jest obecnie "atakowany".

Później prezes PiS odniósł się jeszcze do wartości chrześcijańskich, historii Polski - w tym czasów wojennych, powojennych oraz postkomunistycznych. - Zaniechano dwóch operacji, które zablokowały prawdziwą otwartą gospodarkę i demokrację. Nie zbudowano nowego aparatu władzy. Powstał mechanizm, który premiował negatywny dobór kadr charakterystyczny dla komunizmu - stwierdził.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

polityka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(57)
mzak
rok temu
Komuna jest niewydolna gospodarczo i nigdy i nigdzie nie była państwem dobrobytu ale pewien stary pierdziel tego nie rozumie.
an
3 lata temu
Nadchodzi duża inflacja.. To co mówi o kadrach jest śmieszne, bo pis poobsadzał stanowiska swoimi niekompetentnymi ludźmi. Poprzedni rząd przynajmniej przykładał wagę do kompetencji. Z Pisem będzie taka demokracja i wolność jak w Chinach czy Rosji.
mnich
3 lata temu
Panie prezesie co tak skromnie, tylko 4 tysiące, ja już miałem 800 tysięcy miesięcznie na rękę. A że w sklepach był tylko ogólnie dostępny ocet to inna bajka, większość artykułów spożywczych była na kartki. Mnie te czasy nie rajcują, pana może tak wszak na utrzymanie pana składają się podatnicy
Majka
3 lata temu
Ta Energia w gore , jedzenie w gore i ZUS w gore haa glupi Polacy. 3000 siace wylaty i 30 zl chleb haa. Dobre. Cale szczescie ze w De pracuje bo bym robila tylko na zarcie w Pl.
CzarnoWidz
3 lata temu
Pensja 4000 a chleb po 20zł
...
Następna strona