Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
koronawirus
03.09.2020 15:08

Zakaz lotów. Komisja Europejska krytykuje Polskę. Niedzielski: przyjmujemy to z pokorą

- Przyjmujemy z pokorą opinię Komisji Europejskiej - mówił na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. To odpowiedź na krytykę wprowadzonego przez Polskę zakazu lotów do 44 krajów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Zakaz lotów. Minister zdrowia Adam Niedzielski tłumaczy decyzję. (Fot: PAP/Radek Pietruszka, Radek Pietruszka)

Na konferencji prasowej opisującej nowe podejście polskiej służby zdrowia do pandemii koronawirusa minister zdrowia Adam Niedzielski odniósł się do pytania o krytykę Komisji Europejskiej. KE nie spodobał się nowy zakaz lotów, który obowiązuje w Polsce od 2 września.

- Przyjmujemy z pokorą opinię Komisji Europejskiej - zapewnił szef resortu zdrowia. - Ale najważniejsze jest jednak dla nas zdrowie polskich obywateli - dodał.

Od środy 2 września do 15 października obowiązuje zakaz lotów do 44 krajów. Wśród nich znalazły się popularne kierunki urlopowe, jak Hiszpania, Malta, Albania czy Czarnogóra.

Zobacz: Pozytywny efekt brexitu. "Firmy sprowadzą się do Polski"

Zakaz ten został skrytykowany przez Komisję Europejską, która chce ujednolicenia ruchu lotniczego (w tym zakazów lotów) na terenie całej Unii.

Rzecznik KE Christian Wigand wysłał do PAP stanowisko Komisji. Zwraca w nim uwagę, że są środki bardziej odpowiednie niż ograniczenie lotów, by powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. Wymienia utrzymywanie dystansu społecznego, śledzenie kontaktów czy stosowanie środków higieny.

Podobnego zdania są mieszkający od trzech lat na Malcie Karolina i Piotrek, autorzy bloga podróżniczego Rudeiczarne. "Wystarczyłoby przecież wprowadzić obowiązek kwarantanny lub wymagany test przed przylotem do Polski, jak robią to inne kraje UE" - napisali do naszej redakcji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-09-2020

paweła czego mozna się spodziewać po polskiej amatorszczyźnie. przecież każdy rozsądnie myślący człowiek widzi że to wszystko to jest jeden chaos i … Czytaj całość

03-09-2020

tuskoDla rzekomych 3 osób z artykułu warto narażać 40 mln Polaków

04-09-2020

fffdddeeKto wybrał taki rząd teraz ma tego efekty...kraj jest w rozsypce,gospodarka, juz jej nie ma, obcy kapitał przejmuje wszystko....niedługo wydadzą zaraz … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (5)