Trwa ładowanie...
bEDaBMeZ
Notowania
Przejdź na

Zmiany w podatkach i akcyzie? Kościński: analizujemy, system musi być sprawiedliwy

Zmiany w podatkach i akcyzie? - Cały czas patrzymy na wszystkie podatki. Nasza strategia jest taka, żeby jak najbardziej zmniejszać ten klin podatkowy, a równocześnie patrzymy, czy podatki są sprawiedliwe. W tych czasach bardzo ważne jest, by wszyscy ci, którzy mają płacić podatki, płacili je sprawiedliwie. Cel zawsze jest ten sam - uszczelnianie. Nie może być tak, że jeden przedsiębiorca płaci, a inny nie, bo to psuje rynek dla wszystkich - powiedział w programie "Money. To się liczy" minister finansów Tadeusz Kościński. - Co do akcyzy, cały czas to analizujemy. Akcyza to bardzo skomplikowany podatek, jest bardzo dużo konkurencji na rynku, a każdy chce płacić jak najmniej podatku. A niektóre podatki akcyzowe, tak jak opłata cukrowa, mają na celu zmianę zachowanie społeczeństwa. Tych podatków nie można tak zero-jedynkowo wprowadzać czy likwidować - dodał.

0
0
227
Podziel się
Komentarze (227)
zobacz więcej komentarzy (227)
bEDaBMfl
KOMENTARZE
(227)
taczka
8 miesięcy temu
Kościński! Szykujemy dla ciebie taczki za gnębienie polskich przedsiębiorców!
DODO
8 miesięcy temu
Sprawiedliwy? Przedsiębiorcy - trzymajcie się za kieszeń. Populiści znowu atakują, żeby choć część poparcia dla Partii uratować.
Polak
8 miesięcy temu
Strategia PiSu znowu zwykły Kowalski będzie musiał zapłacić !!! . Wiadomo sieci przełożą to na nas .Ale ten Kościński się jąka chyba sam nie wie co mówi
bEDaBMfD
Kuba
8 miesięcy temu
kto powiedział, że musimy płacić podatki na program : PIS na swoim??
tax
8 miesięcy temu
To jakiś bełkot. Ten gość kompletnie nic nie wie. Kto to jest ? kolejny koleś Morawieckiego?
...
Następna strona