Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chorwacja ma euro. Premier Morawiecki straszył. Są najnowsze dane

Premier Mateusz Morawiecki ostrzegał w styczniu przed drożyzną po wprowadzeniu euro. Jak stwierdził, "chaos inflacyjny, który daje się tak we znaki Chorwatom, jest dla nas bardzo poważnym ostrzeżeniem". Tymczasem roczna inflacja w Chorwacji w styczniu wyniosła 12,7 proc. wobec 13,1 proc. odnotowanych w grudniu. - W żadnym kraju, który wchodził do strefy euro, nie obserwowaliśmy zjawiska gwałtownej podwyżki cen. Wielu polityków, w tym premier Morawiecki, bardzo się pomyliło. W Chorwacji nie doszło do wzrostu cen z powodu wejścia do strefy euro - mówił w programie "Money.pl" Marek Tatała, wiceprezes Fundacji Wolności Gospodarczej.

0
0
121
Podziel się
Komentarze (121)
zobacz więcej komentarzy (121)
KOMENTARZE
(121)
Kris
2 miesiące temu
My nie mamy Euro a ceny w wielu przypadkach poszły o 100% w górę. Zwolennicy obecnego rządu zapewne zaprzeczą.
Zzz
2 miesiące temu
A ja straszę przed PISem
Mania
2 miesiące temu
Jak weźmiemy euro, to nbp nie ma co robić i minister finansów też wiele nie może. A tak mają większe możliwości.. Poza tym euro jest drogie, bo UE jest droga, drogie jest jej utrzymanie, a na to nie mamy wpływu..
Jaro
2 miesiące temu
Wiecie czemu Morwiecki z Jaro boją się Euro. Bo teraz mogą wprowadzić 20% podatek od wszystkiego - inflację . Nasza waluta w ciągu roku straciła 20% na wartości. O 20% płacimy więcej za wszystko: ropę, gaz, surowce, węgiel, prawa do emisji CO2. Tylko dlatego, żę nasza waluta jest słaba. Im wyższa inflacja tym lepiej dla rządu. Dlatego boją się Euro. Bo jak będzie Euro to nikt nie kupi w Polsce nowego auta za 30 tys euro tylko pojedzie do Niemiec po takie samo za 25 tysięcy. I tak samo z każdym innym produktem. Jak będziemy kupować na zachodzie, nie będzie wpływu do polskiej kasy.. Dlatego nie chcą euro i bo wtedy będą musieli zrezygnować ze swojego podatku - inflacji....
Memiś
2 miesiące temu
Z niego taki ekonomista, jak historyk z wykształcenia.
...
Następna strona