Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

O tym wstydzimy się rozmawiać. "Tabu wpływa na rynek pracy"

– Wynagrodzenia objęte są tabu, niezręcznie się czujemy, gdy ktoś pyta o pieniądze. Boimy się, że powiemy za dużo, albo za mało. Że podamy "niewłaściwą" kwotę. O jawności dochodów rozmawiamy głównie w kontekście polityków. Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, jaki to tabu ma wpływ, na rynek pracy. A wpływ ma taki, że jeśli wynagrodzenia są objęte tajemnicą, to trudno nam się zorientować, że jesteśmy traktowani niesprawiedliwie – powiedział w programie "Money. To się Liczy" Łukasz Komuda, Łukasz Komuda, ekspert ds. rynku pracy w Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych.

Tagi:
zarobki, pieniądze, praca, pensje
0
0
5
Podziel się
Komentarze (5)
zobacz więcej komentarzy (5)
KOMENTARZE
(5)
Przedsiębiorc...
miesiąc temu
Jestem przedsiębiorcą od 25 lat. Stosuje praktykę jawności. Kiedy zatrudniam nowego pracownika pytam ile chce zarabiać. Adekwatnie do jego potrzeb przydzielam właściwy zakres obowiązków. Czesto , zaznaczam czesto pracownicy po zapoznaniu się sami zaczynają od najmniejszej kwoty.
Piotr
miesiąc temu
To nie jest temat tabu pomiędzy mną i moim pracodawcą. Ja z tym żadnego problemu nie mam. To jest temat tabu dla osób 3ich. To ile ja zarabiam to nie Twój zakichany interes, i tak samo ja nigdy nie pytam się innych osób ile zarabiają.
Kola
miesiąc temu
Tabu No tak jeden ma miliony drugi głodowe, wyzysk I patologia
jam
miesiąc temu
Kiedy spotykam się z kimś, kto zarabia dużo mnie, to nie chcę, by czuł się tym faktem upokorzony i nie mówię o swoich.
Minokto
miesiąc temu
Często jest tak, że jest zakaz podawania wysokości wynagrodzenia w umowie o pracę lub w regulaminie wynagradzania u pracodawcy