Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KFM
|

Pieniądze na dziecko. Można je dostać szybciej

29
Podziel się:

Złożenie wniosku o świadczenie z programu "Dobry start" do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Jeżeli wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach, to pieniądze trafią na konto w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku.

Pieniądze na dziecko. Można je dostać szybciej
O pieniądze na dziecko z programu "Dobry start" można ubiegać się do końca listopada. Jeśli jednak złożymy wniosek w sierpniu, pieniądze trafią do nas szybciej (Flickr, Adam Guz, KPRM)

Według ostatnich danych Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej rodzice złożyli ponad 2,6 mln wniosków o "Dobry start" obejmujących prawie 3,8 mln dzieci. Uprawnionych do tego świadczenia jest około 4,4 mln dzieci.

O wyprawkę szkolną można ubiegać się od 1 lipca do 30 listopada, jednak złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dewaluacja sposobem na inflację? "To jest skok na kasę obywateli"

"Dobry start" - warunki świadczenia na dziecko

Jeżeli wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to pieniądze trafią na konto w ciągu dwóch miesięcy od złożenia dokumentu.

Świadczenie "Dobry start" przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami – do 24 lat.

Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka (opiekun faktyczny to osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka). Wniosek o świadczenie dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej składa rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

W ramach programu rodzice – bez względu na dochody – mogą otrzymać jednorazowo 300 zł np. na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów potrzebnych uczniom i pozostałego wyposażenia niezbędnego dzieciom uczącym się w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych i w innych placówkach edukacyjnych.

Wniosek można złożyć przez bankowość elektroniczną, PUE ZUS i przez portal Emp@tia MRiPS.

Pieniądze z programu "Dobry start" przyznaje i wypłaca Zakład Ubezpieczeń Społecznych na konto bankowe wskazane we wniosku. Decyzje i wszelkie zawiadomienia są przekazywane w formie elektronicznej.

Według danych MRiPS każdego roku z "Dobrego startu" korzysta ok. 4,4 mln dzieci. Łączna kwota wsparcia w latach 2018-2022 wyniesie ok. 6,65 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
pieniądze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(29)
Ola
3 miesiące temu
Dość najazdu ukrów na naszą ojczyznę. Niech wracają walczyć o swój kraj, a nie czekają aż inni zrobią wszystko za nich. Pis zapewnił im więcej praw niż nam obywatelą. To jest chore
Ala
3 miesiące temu
PiS daje nierobom i patologii w większości a tym dzieciakom co nie chce się uczyć to przyszli wyborcy Pisu , bo ciemną masą lepiej się steruje.
dsdv
3 miesiące temu
Młodzi często uczyć się nie chcą. Nie chodzą do szkoły. Znajoma pracuje w zawodówce i technikum. Blisko połowa nieobecności jest niemal normą. Ludziom biorącym 6 tys. zł rocznie na dziecko (z 500+) od 5 lat trzeba jeszcze dawac po 300 zł na zeszyty i długopisy dla dzieci. Dostają tylko 6000 rocznie. Na koniec roku poprawianie jedynkowiczów marzących o ocenie 2, żeby mogli zdać. 500+ powinno byc płacone małym dzieciom do wieku szkolnego, a potem tym które mają wysoką frekwencję w szkole, np. 90% i średnią ocen co najmniej 3,0. Takie podejście mobilizowałoby dzieciaki i czegoś uczyło . Byłaby motywacja da rodziców by dzieci dopilnować i dawałoby też oszczędności dla budżetu.. Powinno się stawiać na edukację (praktyczne umiejętności), odpowiedzialność i samodzielność (przedsiębiorczość) młodych ludzi. Jak zmotywować dziecko (ucznia/studenta) do nauki umiejętności za które inni chcą dobrze płacić? – przeczytajcie sobie poradnik dla rodziców i uczniów pt. Co robic, by zawsze mieć pracę i więcej zarabiać. O takim podejściu do 500+ tam piszą. Warto prezczytać.
Babcia
3 miesiące temu
Owszem dać ale tylko dla tych co mają niskie dochody dajemy tym którzy nigdy sie nie dołożyli do niczego rozdawnictwo w pisie to zabójstwo dla pracujących
xxx
3 miesiące temu
Jak można prowadzić zdrową gospodarkę przy takiej skali rozdawnictwa ? Przecież to wypacza całkowicie obraz wolnego rynku. On praktycznie nie istnieje.
...
Następna strona