Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Akcyza w górę. Chodzi o zdrowie, czy pieniądze?

Ustawa zakładająca podwyżkę akcyzy na papierosy i alkohol w parlamencie. Rządowi chodzi o zdrowie Polaków, czy pozyskanie pieniędzy do budżetu? - Chodzi przede wszystkim o zdrowie, a pieniądze na pewno są potrzebne, by to zdrowie ratować i leczyć tych wszystkich, którzy są ofiarami nikotynizmu. Mamy 80 tysięcy zgonów w wyniku chorób związanych z paleniem papierosów, a koszty społeczne związane z leczeniem palaczy i biernych palaczy to ponad 2 miliardy złotych - powiedział w "Money. To się liczy" Paweł Cybulski, były wiceminister finansów. - Koszty są olbrzymie. Jestem pewien, że te 5 procent podwyżki akcyzy na papierosy, to jest kwota, która zasili ten fundusz pomocowy dla służby zdrowia, która wymaga teraz dużego wsparcia. Z planów rządu wyraźnie wynika, że pieniądze z podniesionej akcyzy trafią na służbę zdrowia. Tym bardziej że w Polskim Ładzie przewidziano podniesienie wydatków na służbę zdrowia - dodał.

25-11-2021
12 reakcji
1
3
8
Podziel się
Komentarze (8)
zobacz więcej komentarzy (8)
KOMENTARZE
(8)
Takie to pros...
rok temu
Im z wszystkim chodzi o zdrowie,to czemu nie zakaza sprzedazy papierosów.
Pewna pani
rok temu
Panie Pawle Cybulski: nie mówi się 'pewien', bo 'pewien' określa zupełnie coś innego: 'pewien pan', 'pewna pani' w znaczeniu jakiś pan, jakaś pani. Jeśli chodzi o pana wypowiedź, to mówi się jestem czegoś pewny (lub niepewny) A co do dbałości rządu PIS o nasze zdrowie, to kobyła by się uśmiała....
free
rok temu
ten pan tez czegos sie nawdychal :)
AdaM
rok temu
NO CHYBA TYLKO GŁUPIEC BY POMYŚLAŁ ŻE TUTAJ ROZCHODZI SIĘ NASZYM NAJUKOCHAŃSZYM WŁODARZOM O NASZE ZDROWIE
Polak
rok temu
Zero ,czyli Ziobro ,tyle pójdzie na służbę zdrowia ,3/4 przejma rózne spółki załozone przez pisowców lub ich rodzin ,wystarczy założyć fundacje niby promującą zdrowie i juz kasa leci, oczywiście jak sie ma dojścia.