Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ekstrapodatek od fotowoltaiki. Kto zapłaci? "Ustawa pisana na kolanie uderzy w całą branżę OZE"

- Osoby, które już zamontowały fotowoltaikę, korzystają z 15-letniego systemu wsparcia i one - w kwestii płacenia ekstrapodatku, o którym mówi rząd - mogą czuć się bezpieczne - powiedziała w programie "Newsroom" WP Magdalena Skłodowska z portalu wysokienapiecie.pl. - To właśnie dzięki tym osobom mamy tyle udziału źródeł odnawialnych w energetyce. Premier lubi się tym chwalić. Odpis na fundusz, czyli ekstrapodatek mają zapłacić więksi operatorzy. Ci, którzy mają elektrownie słoneczne powyżej 1 MW. Okazało się jednak, że ustawa pisana na kolanie jest bardzo nieprecyzyjna, że nowa danina może dotyczyć także takich spółek, które mają kilka projektów elektrowni po 1 MW. Zmiany mogą bardzo źle wpłynąć na całą energetykę odnawialną. Inwestorzy już wstrzymują się w nowymi projektami. Firmy, które miały kupować tę energię, nie podpisują kontraktów. Wygląda na to, że w przyszłym roku będziemy mieć zastój, będzie też problem w kolejnych latach. Nie wiadomo, czy ta...

rozwiń
0
0
96
Podziel się
Komentarze (96)
zobacz więcej komentarzy (96)
KOMENTARZE
(96)
Bobo
miesiąc temu
15 lat - system wsparcia, dotacja z gminy, dotacja z rządu, dotacja z unii... Wszystko wyciągnięte z mojej kieszeni. Może jak chcą się bawić w fotowoltaikę niech to robią za własne pieniądze. Mamy najdroższą energię bo wszystkim dziadom musimy dopłacać. A teraz jeszcze ten idiotyzm z farmami wiatrowymi. Jak nie będzie wiało to zrobią nowa dotację dla ludności mieszkającej przy farmach na zakup grochówki i fasolki po bretońsku. I wiatr zawieje.
marek56.b
2 miesiące temu
Nie boj opodatkują 1 MW za rok zajmą się 1kW. Jest podatek od deszczu może być i od słońca.
Smak energii
2 miesiące temu
Co to znaczy bogaty? Jeśli ktoś buduje 1 MW fotowoltaiki, to zwykle pozyskuje fundusze z Europy lub Polski. Cały biznes jest w wybudowaniu z dotacją i sprzedaż dużej firmie energetycznej, która chce mieć w swoim portfelu energię z OZE. Więc z jakiego powodu ma nie płacić podatku, tym bardziej, że takie moce wymagają dużych inwestycji w sieci elektroenergetycznej na średnim i wysokim napięciu. Polskie Sieci elektroenergetyczne nie były projektowane po źródła rozporoszone, jak w większości krajów UE. Tylko inne kraje rozpoczęły 40 lat temu zmiany, które teraz obniżają im ceny energii.
Podatkiem go ...
2 miesiące temu
Jak tu jeszcze można "wydoić" tych "bogaczy" ?
pil
2 miesiące temu
To jest wielkie oszustwo, wydatek spory, dziurawienie dachów, słaba produkcja energii od jesieni do wiosny. Jednym słowem ściema.
...
Następna strona