Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|

Ministerstwo chwali się małą luką VAT. Zapewnia, że wszystko działa jak należy

15
Podziel się

Wszystko działa idealnie, podatki i luka VAT maleją a przestępcy podatkowi praktycznie zniknęli z Polski. Tak można by streścić poniedziałkową konferencję, w której udział wzięło kierownictwo resortu finansów.

Ministerstwo chwali się małą luką VAT. Zapewnia, że wszystko działa jak należy
Minister finansów Tadeusz Kościński zapewnia, że rząd świetnie radzi sobie z finansami państwa (Krajowa Administracja Skarbowa, KAS)
bDINYAER

Zabieranie pieniedzy mafiom vatowskim, a dawanie ich zwykłym obywatelom. Taką narrację słyszeliśmy już wielokrotnie, ale rządzący postanowili to podkreślić raz jeszcze.

W poniedziałek podczas wideokonferencji resort finansów kolejny już raz zapewniał, że uszczelnienie systemu podatkowego pozwala przekazywać pieniądze w formie takich świadczeń jak 500+ czy 13. i 14. emerytura.

- Dzięki temu dzisiaj możemy obniżać podatki Polaków, wdrażać oczekiwane programy społeczne, bo udało nam się doszczelnić system podatkowy - nie krył dumy wiceminister finansów Piotr Patkowski.

bDINYAET
Zobacz także: Podwyżek podatków nie będzie. Jest deklaracja ministra

- Dziś jesteśmy państwem, w którym nie opłaca się tworzyć karuzel VAT-owskich, w którym nie opłaca się przestępcom VAT-owskim dopuszczać do takiej sytuacji - dodawał.

Szef resortu z kolei podkreślał, że luka VAT za rządów PiS znacząco się zmniejszyła. -Luka VAT w Polsce w ostatnich latach spada, w efekcie więcej pieniędzy trafia do budżetu - powiedział Tadeusz Kościński. I oczywiście dodał, że te pieniądze trafiają dla Polaków w formie programów społecznych.

bDINYAEZ

Wiceminister finansów Jan Sarnowski zapowiedział również, że Polska wprowadzi e-fakturę dla przedsiębiorców już w październiku tego roku.

- Będzie to oznaczać, że Polska będzie czwartym krajem w Unii Europejskiej, który wdraża to rozwiązanie. Przegonimy na przykład Francję, która już od roku planuje wdrożyć u siebie e-fakturę, natomiast zaplanowała jej wdrożenie do systemu w perspektywie najbliższych dwóch, trzech lat - powiedział Sarnowski.

Konferencja prasowa resortu finansów odbyła się kilka dni po materiale Superwizjera TVN, w którym autorzy przekonywali, że walka z wyłudzeniami VAT w wielu przypadkach jest pozorna. Rząd zapewnia, że to manipulacje i większe wpływy z VAT wynikają z działań zapobiegawczych rządu, a nie na przykład zmiany struktury polskiego PKB.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDINYAFu
Źródło:
KOMENTARZE
(15)
Karol
1 tyg. temu
Wszystko działa jak należy, Szumowski dostał swoje miliony; narciarz swoje; handlarz bronią swoje; żona premiera swoje; Horała swoje; rodziny pisu w radach nadzorczych swoje. Jest idealnie.
Tak
1 tyg. temu
Jest tak dobrze, że zadłużenie 1,5 biliona to dla nas pestka. A tzw. ciemne zadłużenie (emerytalno - rentowe) to jest już z taka ilością zer, że nie podejmuję się tłumaczyć.
Wyborca
1 tyg. temu
TO JEST CYRK!!!! Przed chwilą można było posłuchać w TVN wypowiedzi ministra Sobonia na ten temat. Pytanie brzmi: PŁAKAĆ CZY ŚMIAĆ SIĘ???? Katastrofa płynąć pontonem sterowanym przez taki rząd
bDINYAFv
Prezespowraca
1 tyg. temu
Za komuny, którą można było obalić, władza głosiła podobne brednie.
Nooooo
1 tyg. temu
Kłamstwo i manipulacja to co obecni przy korytku umieją najlepiej